Skocz do zawartości

[G] termostat Z14XEP Twinport


pablus2002

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze, jakie powinny być prawidłowe wskazania na wskaźniku temp. U mnie cały czas temp oscyluje w granicach 83-87C podczas jazdy nie osiąga 90C. Sprawdzając, dopiero po zatrzymaniu auta i pracy na wolnych obrotach po paru minutach temp osiągnęła 90C i włączył się wentylator.

Po drugie, czy normalna rzeczą jest ze w momencie uruchomienia zimnego silnika cały czas przelewa się płyn chłodniczy do zbiorniczka wyrównawczego?!

Wg Was to co pisze to oznaki prawidłowego działania czy raczej nie.

Edytowane przez fati75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal zimny samochód i złap za wąż za termistatem. Jeśli zacznie się robić bardzo szybko ciepły to znaczy że termostat puszcza i jest do wymiany.

Co do przelewania płynu to zobacz że od pompy wody idzie wężyk do przepustnicy, a stamtąd do zbiorniczka. Ten model tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jakie powinny być prawidłowe wskazania na wskaźniku temp. U mnie cały czas temp oscyluje w granicach 83-87C podczas jazdy nie osiąga 90C. Sprawdzając, dopiero po zatrzymaniu auta i pracy na wolnych obrotach po paru minutach temp osiągnęła 90C i włączył się wentylator.

Po drugie, czy normalna rzeczą jest ze w momencie uruchomienia zimnego silnika cały czas przelewa się płyn chłodniczy do zbiorniczka wyrównawczego?!

Wg Was to co pisze to oznaki prawidłowego działania czy raczej nie

 

Przerabiałem ten sam problem . Winnym okazał się termostat , który przepuszczał płyn . Próba z ciepłą rurą przy obecnych temperaturach może być zwodnicza . Ja wymieniałem termostat podczas mrozów i wtedy test z rurą wychodzi super . Przejechałem jakieś 3km. i wąż był zimny a wcześnie był letni . Jako iż AH nie ma wskaźnika temp. temperaturę odczytuję w kompie i po wymianie termostatu waha się pomiędzy 89°-92°.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępnie sprawdzone.. wydaje sie byc ok.. dopytam, przy jakiej temp waz powinnien robic sie cieply? i jesli termostat jest ok to czy wskaznik nie powinnien jednak wskazywac 90C.. mozna to jeszcze zweryfikowac, podlaczajac pod kompa i porownac wskazania rzeczywiste i to co pokazuje wskazniak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kol raczy zapoznać się z tym tem . https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/229573-g-temperatura-silnika-a-wskazania-zegarów/?p=2860956-  mam nadzieje ze może rozjasnic problem. w jakim mom waz przy chłodnicy robi się dość gwałtownie goracy decyduje temp początku otwarcia termostatu . jeśli jest na 89 lub na 92 bądź 98 to będą roznice na zegarze w-g tabelki i wykresu  z tego tematu .

Edytowane przez marpas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępnie sprawdzone.. wydaje sie byc ok.. dopytam, przy jakiej temp waz powinnien robic sie cieply? i jesli termostat jest ok to czy wskaznik nie powinnien jednak wskazywac 90C.. mozna to jeszcze zweryfikowac, podlaczajac pod kompa i porownac wskazania rzeczywiste i to co pokazuje wskazniak?

 

Jeśli chcesz się upewnić na 110% to zdemontuj termostat i zalej go wodą . W przypadku nowego nic nie kapie a mój wadliwy dość mocno przeciekał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.