Skocz do zawartości

rozładowany akumulator??


todamian

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Pacjent a4 99r + akumulator firmy ad 72ah 3,5roku ma.

Wczoraj miałem taki przypadek. Po nocy (razem gdzieś po 14h) wsiadam do samochodu a tu zonk, rozrusznik nawet nie przekręcił.

Podładowałem akumulator z 30-40 min zeby zapalił. 

Zrobiłem samochodem 12km przerwa 2h i znów 12km.

Jak wróciłem to robiłem pomiary. Aku 12,6V.  Natomiast pobór prądu na zamkniętym samochodzie i już jak sie uspokoił wynosił 0,02-0,03 (przy ustawieniu miernika na 20), czyli chyba dobry??

Aha w samochodzie jest takie ustrojstwo na gryzonie co tak dziwnie syczy, odłączyłem to wczoraj i dzisiaj jak mierzyłem to samo to ustrojstwo pobierało to 0,03-0,04 ale od kiedy mam samochód nie  miałem z tym problemu.

Druga rzecz to jak byłem na przeglądzie kilka dni temu to diagnosta zwrócił mi uwage na osad (taki biało/zielono/niebieski) na klemie +, taki osad miałem już od poprzedniego przeglądu jednak bagatelizowałem to.

 

Wieczorem zrobiłem 25km jeszcze i dzisiaj jak mierzyłem (po 10h) akumulator miał 12,6V.

 

Czy to czas na nowy akumulator?

Czy to wina tego mojego lenistwa na klemach?

Czy jak podłącze ten bzyczek znów i pobór będzie 0.05 to w normie czy wywalić to?

 

Dziekuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jak podjade do sklepu żeby przebadali mi aku to na ile można im wierzyć ?

 

 

jeśli mają tester oporowy tz zwarciówkę to sprawdzą czy np cela nie jest walnięta

 

 

post-146081-0-98795000-1467624057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś coś miają co daje wydruk  jak paragon

 

a jakb cela była podnieta to po naładowaniu działałby? tak jak wczoraj i dzisiaj u mnie?

 

 

 

technika poszła bardzo do przodu, możliwe że mają taki tester elektroniczny z możliwością wydruku. jest to możliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacjent a4 99r + akumulator firmy ad 72ah 3,5roku ma.

Wczoraj miałem taki przypadek. Po nocy (razem gdzieś po 14h) wsiadam do samochodu a tu zonk, rozrusznik nawet nie przekręcił.

Jak wróciłem to robiłem pomiary. Aku 12,6V.  Natomiast pobór prądu na zamkniętym samochodzie i już jak sie uspokoił wynosił 0,02-0,03 (przy ustawieniu miernika na 20), czyli chyba dobry??

Aha w samochodzie jest takie ustrojstwo na gryzonie co tak dziwnie syczy, odłączyłem to wczoraj i dzisiaj jak mierzyłem to samo to ustrojstwo pobierało to 0,03-0,04

 

Czy to czas na nowy akumulator?

 

 

Rozrusznik nie przekręcił. OK, a kontrolki świeciły się? Bendiks działał? Bo być może szczotka się wiesza w rozruszniku... :hmm:

Co do pomiarów: 0,02-0,03 A to dość dobry wynik (20-30mA), ale chyba pomyliłeś jednostki, albo miałeś inny zakres na mulimetrze (200mA), bo niemożliwym jest, aby pobór prądu wzrósł po odłączeniu "straszaka", chyba że to jest perpetum mobile... :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.