Skocz do zawartości

Z18XER ciemnieje płyn + maź na ściankach zbiorniczka wyrównawczego


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Auto nie dymi na biało, w oleju nie ma płynu chłodzącego, bagnet czysty, warsztat sprawdzał - nie dostają się spaliny do zbiorniczka.

Jak kupiłem rok temu samochód wymieniłem płyn chłodnicy bo już mi się nie podobał. Po jakimś czasie znowu ściemniał a na ściankach pojawiła się biała maź. W maju tego roku ponownie zlałem cały płyn, wlałem wode destylowaną + środek do czyszczenia układów, potem raz jeszcze, potem jazda na samej wodzie i docelowo różowe Borygo. Niestety efekt krótkotrwały. Płyn w zbiorniczku znowu jest czarny a jak przejadę palcem po ściance zbiorniczka można wyciągnąć biało-żółtą maź.

Zbliża się nieuchronnie do zrobienia UPG? Przebieg potwierdzony 110kkm. Zastanawiam się czy chłodniczka oleju może puszczać płyn do układu? Czytałem gdzieś, że padają uszczelnienia.

Jakieś sugestie?

Pozdrówka :)

Edytowane przez Lukass186
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej silnikowy dostaje sie do ukladu chlodniczego. Jest kilka miejsc gdzie może puszczać. Zacznij sprawdzać od tych najmniej kosztownych. Oby to nie była uszczelka pod głowicą, bo będzie sporo roboty i koszty naprawy znacznie urosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Na 100% uszczelki chłodniczki oleju do wymiany - to bolączka tego silnika

zestaw potrzebnych uszczelek + objawy

http://forum.chevrolet.org.pl/viewtopic.php?t=4982&start=0

występowanie usterki 40 tyś - 200 tyś km

 

Mam nadzieję, że to chłodniczka. Choć u mnie silnik jest suchutki. Jedynie bigos w zbiorniczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

No i odstawiłem auto do mechanika. Chłodniczkę oleju trzeba wymienić bo leje i ma pęknięcie. Niestety okazało się, że nie tylko chłodniczka jest winowajcą oleju w zbiorniczku. Na jednym z cylindrów puszcza UPG. Dodatkowo mechanik stwierdził, że koła zmiennych faz rozrządu są na wykończeniu i zaraz padną więc warto wymienić. Pewnie ze 3tyś zł będzie trzeba wydać. Auto ma 118kkm oryginalnego przebiegu. Jakie badziewie teraz robią... Nie ma jak X16SZR w mojej drugiej Astrze G...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.