Skocz do zawartości

Auto z kłódką na wyświetlaczu vectra c


Ralfik77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas próby odpalenia samochodu pojawia mi się na wyświetlaczu auto z kłódką i zero reakcji na przekręcenie kluczyka tj. w ogóle nie reaguje rozrusznik. Pilot do centralnego normalnie działa. Drugim kluczykiem normalnie odpalam samochód ale w momencie rozruchu potrafi pojawić się błąd silnika, który po sekundzie znika z deski rozdzielczej (jeszcze go nie zczytywałem). Co o tym sądzicie? Z tego co wyczytałem to problem z immobilizerem i kluczyk do wymiany, ale czy pozostaje tylko ASO? Poza tym czy błąd silnika może mieć jakiś związek z drugim kluczykiem? Przed całą sytuacją nic się nie działo.

Silnik 1.8 benzyna Z18XE

Edytowane przez Ralfik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o tym nie pomyślałem, ale jakby bateria była na wymarciu to nie otwierałby centralnego chyba.

Zawsze można spróbować to nic nie kosztuje :ok:

Ewentualnie spróbować odpiąć aku na kilka minut :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przed całą sytuacją nic się nie działo.

 

 

 

Nie upadł ci czasem kluczyk na ziemię?

 

Na 99% wygląda to na padniętą cewke immo w kluczyku,  http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2670895.html

 

post-146081-0-96263700-1469017943_thumb.jpg

 

 

ewentualnie cała płytka szwankuje bo ma jakieś zimne luty.

Edytowane przez 51cent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka po zmierzeniu wydaje się być ok, ma ponad 30 ohm. Przelutowanie nic nie pomogło, także chyba czeka mnie wymiana kluczyka w serwisie. Umówiony już jestem na piątek. Po rozeznaniu cenowym wychodzi na to że będę lżejszy o jakieś 650 zł. :ogien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Po rozeznaniu cenowym wychodzi na to że będę lżejszy o jakieś 650 zł. :ogien:

 

 

Może warto by było kupić jakąś używke i przełożyć sam środek?

 

tu masz za 50zł i w miarę blisko ciebie http://allegro.pl/klucz-kluczyk-pilot-opel-vectra-c-astra-h-oryginal-i6317967777.html

Edytowane przez 51cent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przedlifta, także kluczyk ma inny kształt i na 3 przyciski, podjadę jeszcze dzisiaj do innego magika od spraw elektronicznych (miał swój zakład), a jak nie to znalazłem jeszcze warsztat w którym mówią, że za 450 zł będę miał na gotowo. Zawsze 200 do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie to znalazłem jeszcze warsztat w którym mówią, że za 450 zł będę miał na gotowo. Zawsze 200 do przodu.

 

 

dzwoń do ASO w okolicy i tam gdzie jedziesz na urlop bo ceny potrafią się baaaaaaaaaardzo różnić. kartę z kodami masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoń do ASO w okolicy i tam gdzie jedziesz na urlop bo ceny potrafią się baaaaaaaaaardzo różnić. kartę z kodami masz?

Na urlop to jadę do Bułgarii, także z tym telefonem do ASO to nie tak łatwo, to najbliżej miejsca zamieszkania wskazało właśnie 650 zł - 450 kluczyk i 200 programowanie.

Ale temat rozwiązany, winną okazała się jednak cewka (podobno to też transponder), pomimo tego że dawała trochę ponad 30 ohm, po przelutowaniu nowej kluczyk odżył. Koszt usługi 100 PLN.

Pozostało mi jeszcze z czytanie błędów i ewentualne wyeleminowanie usterek powodujących mryganie kluczyka z samochodem. No cóż mam jeszcze 2 tygodnie na dalszą walkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.