Zawartość dodana przez Ralfik77
-
Astra G X16SZR wibracje nadwozia na zimnym
Dzięki za info, w takim razie może będę musiał sprawdzić też uszczelkę pod kolektorem ssącym. Jest już podejrzenie pęknięcia kolektora wydechowego, może warto zajrzeć też do ssącego. Dla zainteresowanych mój problem opisałem pod adresem: https://forum.autokacik.pl/index.php/topic/427143-z18xe-dziwny-poranny-rozruch-i-wolne-obroty/ Może ktoś będzie miał jakiś pomysł.
-
Astra G X16SZR wibracje nadwozia na zimnym
W jaki sposób doszedłeś do tego że to uszczelka pod kolektorem ssącym?
-
Auto z kłódką na wyświetlaczu vectra c
Na urlop to jadę do Bułgarii, także z tym telefonem do ASO to nie tak łatwo, to najbliżej miejsca zamieszkania wskazało właśnie 650 zł - 450 kluczyk i 200 programowanie. Ale temat rozwiązany, winną okazała się jednak cewka (podobno to też transponder), pomimo tego że dawała trochę ponad 30 ohm, po przelutowaniu nowej kluczyk odżył. Koszt usługi 100 PLN. Pozostało mi jeszcze z czytanie błędów i ewentualne wyeleminowanie usterek powodujących mryganie kluczyka z samochodem. No cóż mam jeszcze 2 tygodnie na dalszą walkę.
- Auto z kłódką na wyświetlaczu vectra c
- Auto z kłódką na wyświetlaczu vectra c
- Auto z kłódką na wyświetlaczu vectra c
- Auto z kłódką na wyświetlaczu vectra c
- Auto z kłódką na wyświetlaczu vectra c
-
Auto z kłódką na wyświetlaczu vectra c
Witam, Podczas próby odpalenia samochodu pojawia mi się na wyświetlaczu auto z kłódką i zero reakcji na przekręcenie kluczyka tj. w ogóle nie reaguje rozrusznik. Pilot do centralnego normalnie działa. Drugim kluczykiem normalnie odpalam samochód ale w momencie rozruchu potrafi pojawić się błąd silnika, który po sekundzie znika z deski rozdzielczej (jeszcze go nie zczytywałem). Co o tym sądzicie? Z tego co wyczytałem to problem z immobilizerem i kluczyk do wymiany, ale czy pozostaje tylko ASO? Poza tym czy błąd silnika może mieć jakiś związek z drugim kluczykiem? Przed całą sytuacją nic się nie działo. Silnik 1.8 benzyna Z18XE
- Stycznik trójfazowy TSM1 iskrzy i nie załącza pompy
- Stycznik trójfazowy TSM1 iskrzy i nie załącza pompy
- Stycznik trójfazowy TSM1 iskrzy i nie załącza pompy
- Stycznik trójfazowy TSM1 iskrzy i nie załącza pompy
-
Stycznik trójfazowy TSM1 iskrzy i nie załącza pompy
Witam, Mam taki problem, mianowicie w obwód do pompy wody przy hydroforze mam wpięty stycznik TSM1, który połączony jest z przełącznikiem, który to w zależności od ciśnienia w instalacji załącza pompę, lub wyłącza pompę. Problem polega na tym, że stycznik zaczął iskrzyć i nie chce się załączyć pompy. Pojechałem do sklepu żeby dowiedzieć się ile takie ustrojstwo kosztuje, sprzedawca powiedział że w nich siadają cewki i że wymiana samej cewki powinna pomóc, zakupiłem cewkę wymieniłem ale nic to nie dało, nadal iskrzy i nie załącza silnika pompy (silnik cały czas wariuje próbuje ruszyć i w tym samym momencie staje), kupiłem drugi stycznik co prawda używany, i na nim jest to samo. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy, może coś ktoś podpowie. Dodam jeszcze że przed stycznikiem jest wyłącznik, który całkowicie odcina prąd, może w nim leży przyczyna. Jak to sprawdzić?
-
opel VB opadnięte przednie drzwi
Możesz spróbować wymienić same bolce które trzymają drzwi w zawiasach, ale jeśli same otwory w których siedzą te tuleje są już dosyć "rozwiercone" to wymiana tulei nie wiele da.
-
Pralka Indesit Wise 107 przestała działać
Sorki że dopiero teraz się odzywam, sprawa załatwiona dzień po awarii, padła płytka, po wymianie pralka działa. Można zamknąć.
-
Pralka Indesit Wise 107 przestała działać
Witam, Pralka jak w temacie przestała działać, ale po kolei: Od jakiegoś czasu na wyświetlaczu nie zawsze pokazywała to co powinna pokazywać, przykładowo powinna pokazać napis "end" po zakończeniu prania, a pokazywała czas do ukończenia prania, np 2h. Wczoraj normalnie prała, niestety w ciągu prania dwa razy wyłączono prąd, pralka dociągnęła pranie do końca, ale wyświetlacz już nie świecił się w ogóle, i od momentu wyłączenia nie chce się uruchomić. Poradźcie co mogę sprawdzić na początku i jak sprawdzić. Co mogło paść? Zaznaczam, że z elektroniką niewiele mam wspólnego.
-
Opel Zafira. za i przeciw
W zafirze B 1.8 to silnik 140 KM, który nie jest za bardzo stworzony do gazu.
-
Falowanie obrotów przy załączonej klimie
Mam podobny problem, ten sam silnik, czasmi chodzi ok, a czasami potrafi sam z siebie podnieść obroty nie zależnie od temperatury silnika, u mnie pojawiają się błędy 0100 i 0170 z tym że nie świeci się kontrolka silnika, a jedynie zapisywane są w pamięci sterownika (są dwa moje posty na ten temat), czyli przepływka, lub sonda, ale ponieważ wyczytałem że wymiana tych dwóch rzeczy nie zawsze pomaga to szukam innego rozwiązania. Dolot wydaje się być szczelnym, wydech nie wiem.
-
FIAT Panda MK1 '83
Do kiedy produkowali te pandy? We Włoszech jeździ tego bardzo dużo i to niektóre w bardzo ładnym stanie widziałem.
-
Z18XE - błędy P0100 i 0170, oraz kontrola trakcji
Niestety błędy znowu zacżeły się pojawiać, wcześniej znalazłem nieszczelność, o której pisałem tutaj: http://forum.autokacik.pl/index.php/topic/400409-z18xe-zaw%C3%B3rprzew%C3%B3d-podci%C5%9Bnienia-serwo-kolektor/ Myślałem, że to rozwiąże problem niestety tak się nie stało. Sprawdziłem jeszcze szczelność dolotu poprzez spsikanie go benzyną ekstrakcyjną - dolot szczelny. Doszedł też taki objaw, że czasami samochód pracuje na wolnych obrotach jak traktor zarówno na benzynie jak i na gazie, prycha z wydechu. Byłem jeszcze u mechanika, sugerował wyregulowanie instalacji, byłem u gazownika, teoretycznie poustawiał wszystko, chociaż z tego co mówił to z instalacją wszystko jest ok, mechanik twierdzi że jak regulacja gazu nie pomoże to obstawia sondę lambda, niestety nie mam juz możliwości podpięcia pod kompa żeby sprawdzić czy po regulacji gazu wyskoczyły znowu błędy, ręce opadają, a jutro wyjazd. Tak sobie jeszcze myślę że mimo to że mam wyłączony egr, którego nie zaślepiałem, może on jest niedomknięty i daje nieszczelność.
-
Z18XE zawór/przewód podciśnienia serwo-kolektor
Moja radość była przedwczesna, silnik znowu zaczyna falować na wolnych obrotach przy włączonej klimie i przy spadku obrotów powyżej 3000obr/min.
-
Z18XE zawór/przewód podciśnienia serwo-kolektor
Jesli mogę coś dodać to falowanie jest dosyć specyficzne, mianowicie gdy obroty spadają z ok. 3000obr/min to silnik faluje, gdy spadają z mniejszego pułapu to wydaje mi się że mniej falują. Poza tym czasami podczas dojeżdżania do skrzyżowania i wrzuceniu na luz obroty najpierw spadały i utrzymywały się na jednym poziome, by po chwili same z siebie wzrosnąć do około 1500 i znowu spaść. Być może było to związane z wciskaniem hamulca, poprostu nie zwróciłem na to zupełnie uwagi, ale z drugiej strony to urwany króciec mam od strony serwa, teoretycznie zaworek na tym przewodzie jest sprawny, więc nie wiem czy wymiana coś pomoże na falowanie obrotów, chyba że po wciśnięciu hamulca przez nieszczelność wchodziło więcej powietrza niż powinno do kolektora i stąd podwyższenie obrotów - tak próbuję sobie to wytłumaczyć. Dzisiaj jadę po cały przewód wraz zaworem, zdecydowałem się na uzywkę w komplecie, ponieważ z tego co czytałem ciężko jest zdjąć przewód z króćców i nałożyć go spowrotem. Po wymianie napiszę o efektach, aczkolwiek nadal nie bardzo wiem jak wypiąć przewód zarówno z serwa jak i z kolektora - nie chciałbym czegoś połamać. Problem rozwiązany, wymiana przewodu podciśnienia serwa wraz z zaworem zwrotnym pomogła, falujących obrotów brak. Pedał hamulca też zrobił się jakby trochę twardszy i lepiej autko hamuje.
-
Z18XE zawór/przewód podciśnienia serwo-kolektor
No to zlokalizowałem kolejną usterkę w moim samochodzie, mianowicie króciec od zaworu zwrotnego na przewodzie od serwa hamulcowego do kolektora ssącego był pęknięty, teraz jest złamany , oraz przewód na króćcu był pęknięty wzdłuż. Ale mam pytanie: 1. Jak rozłączyć ten przewód od kolektora ssącego, jest tam taka niby złączka z żółtym plastikiem, 2. Jak go odłączyć od serwa? Czy mam ciągnąć na siłę? Może ktoś już wymieniał ten przewód i wie jak go porozłączać? Usterkę zauważyłem, ponieważ chciałem sprawdzić szczelność dolotu bo mi obroty na wolnych falują przy włączonej klimie. Mam nadzieję że naprawa tej usterki wyeleminuje falowanie obrotów. Przewód wygląda tak:http://cartews.webd.pl/images/rozne31-05-12/SDC17101%20(Kopiowanie).JPG
-
Z18XE - błędy P0100 i 0170, oraz kontrola trakcji
Podaje informację z frontu walki. Podpięcie pod komputer nie wykazało żadnych błędów - oby tak dalej.