Skocz do zawartości

fiat doblo JTD - ford transit TDCI


Rekomendowane odpowiedzi

nie mogę się zdecydować co lepsze czytaj trwalsze ...pod względem silnika 

samochód przewidziany do codziennego poruszania się po mieście do-z pracy z nie dużym ładunkiem ok 500 kg 

 

fiat doblo maxi silnik 1,9 JTD 105kM  roczniki 2005 -2009  czy ford transit 2,2 tdci 85/115 kM roczniki 2006 -2009 

 

czytam i czytam opinie w necie i coraz bardziej głupieję :( 

 

mamy tutaj osoby które użytkują w/w modele i mogą powiedzieć coś wiecej na temat tych aut :)

 

patrząc od strony estetyki i wykończenia wolał bym transita , z drugiej strony szukam auta w miarę bezproblemowego i tutaj czyba doblo to lepszy wybór ......ehhhh sam ujuż nie wiem 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę się zdecydować co lepsze czytaj trwalsze ...pod względem silnika 

 

no to 1910 jtd 

 

mamy w firme właśnie doblo  2008r 1,9 77kW (ponad 200tys obecnie)  , plusy , oczywiście pancerny silnik , trwaly zawias , ogólnie proste auto ,

minusy problemy z egr  były , nawalił mechanizm wycieraczek , sprzęgło już wymienione , problemy z immo były , krótka skrzynia biegów , przydałby się 6 bieg , z tym silnikiem wcale mało nie pali , ale to wina skrzyni i zapewne stylu jazdy kierowców  , czyli but  :hehe:

Edytowane przez sediciv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już doblo  to co powiecie o 1,6 Mjtd a nawet 2,0 Mjtd ...gorsze od 1,9 JTD 

 

Co prawda to już doblo od 2010 są i trochę poza budżetem ale moze  warto nad nimi pomysleć :)

Na pewno mniej pancerne od 1.9 i większość będzie z dpf, co też negatywnie działa na silnik.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już doblo  to co powiecie o 1,6 Mjtd a nawet 2,0 Mjtd ...gorsze od 1,9 JTD 

 

 

 miały choroby wieku dziecięcego ,  np w 2.0 pękały plastikowe obudowy egr  i wadliwa uszczelka smoka  , no i jak kolega wspomniał już raczej standard dpf , uzywane pewnie już mają wymienione te części ale kto wie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy uzytkowania doblo powiem ci ze wybralbym kazdy inny tylko nie doblo. Jezdzilem od nowosci przez rok z hakiem. Mega nie wygodne fotele. Zle umiejscowione pedaly, wasko rozstawione. Bardzo ciezko dzialajace sprzeglo w korkach noga boli. Niewydajny uklad ogrzewania. Przy mrozach minus 10 nie nadazal zagrzac tej budy. Osobiscie bardzo zrazilem sie do tego pojazdu,a przesiadka do berlingo byla miłą odmianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisz priv do PiotrekPanda , on sprawdzi historię serwisową jeśli ją auto ma , to nasz forumowy spec od  grupy fiat 

Edytowane przez sediciv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to wyglądało od strony mechanicznej......silnik - skrzynia ?

Silnik poprawny przez 60tys nic sie nie wydarzylo. Skrzynia 5 biegowa malo precyzyjna. Trzeba bylo bardzo gleboko wdusic sprzeglo zeby jedynka i wsteczny wchodzily bez zgrzytu.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D to chyba nie jedzie trzeba go pchać pod górkę 

 

ja ogólnie szukam jakiegoś w miarę mocnego dostawczaka ....który może bez przeszkód dostać wirusa  :facepalm:

 

w sumie mam trzy warunki odnośnie auta 

 

1 diesel + turbo min 100kM 75kW

2. klimatyzacja 

3. paka minimum 2 m długa 

 

mile widziane glasy prondy  :oki: czy tempomat ,    a już szczytem było by sprawne webasto  :jem:  

 

rozglądałem się jeszcze za Jumper 2,0- 2,2-2,8  hdi   , master 2,5 dci   wszystko w wersji L1/H1 

 

np takie http://olx.pl/oferta/renault-master-2-5dci150-navi-klima-vebasto-CID5-IDglxnT.html

 

czy takie http://olx.pl/oferta/citroen-jumper-2-8-hdi-l1-h1-automat-klimatyzacja-chromowane-rury-CID5-IDfhrOn.html ale jakoś automat w nim mnie odstrasza :) nic nie można znaleźć w sieci na temat 2,8 hdi sparowane z automatem  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np takie http://olx.pl/oferta/renault-master-2-5dci150-navi-klima-vebasto-CID5-IDglxnT.html

 

czy takie http://olx.pl/oferta/citroen-jumper-2-8-hdi-l1-h1-automat-klimatyzacja-chromowane-rury-CID5-IDfhrOn.html ale jakoś automat w nim mnie odstrasza :) nic nie można znaleźć w sieci na temat 2,8 hdi sparowane z automatem  ;l

Widzę, że dostawczaki też mają magiczny przebieg niewiele powyżej 200.000 ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.