Skocz do zawartości

Przesuniecie kanalizacji


s38

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam w domu tesciow (nr 1 na rys.) od ktorego kanalizacja jest poprowadzona do studzienki na naszej dzialce (zielone kolko). Do tej studzienki prowadzi tez rura ktora jest na dole rysunku (dzialka z ktorej prowadzi jest sporo wyzej niz nasza) i od studzienki idzie rura zaznaczona na czerwono do studzienki na dzialce sasiada obok i dalej do jego domu (nr3).

Moje pytanie brzmi: Jezeli chcialbym wybudowac dom w miejscu gdzie zaznaczylem pomaranczowy prostokat (nr2) to mozliwe jest przesuniecie tej kanalizacji? Jak widac prowadzi ona centralnie przez jego srodek. Pewnie musi byc zachowany spad do nastepnej studzienki. Czy w ogole mozliwa jest taka przebudowa i ile to ew. moze kosztowac?

 

post-129467-0-76517400-1470073106_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt uzgodnienia i inne cudawianki, to pewnie kilka tysięcy złotych. Do tego robocizna. Da się, ale tanio to chyba nie będzie.

 

Bardziej chodzi mi o to zeby cena nie zblizyla sie do ceny innej dzialki bo wtedy nie ma sensu tego robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to zeby cena nie zblizyla sie do ceny innej dzialki bo wtedy nie ma sensu tego robic.

 

Potrzebujesz jakiegoś majstra od kanalizy i wizyty w odpowiednich instytucjach.

Edytowane przez rg15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domu tesciow.

Moje pytanie brzmi: Jezeli chcialbym wybudowac dom w miejscu gdzie zaznaczylem pomaranczowy prostokat (nr2) to mozliwe jest przesuniecie tej kanalizacji? Jak widac prowadzi ona centralnie przez jego srodek.

 

 

Tytułem wstępu: nie buduj tak blisko teściów... :phi: (wiem, że to i tak będzie dalej, niż masz teraz... ;) ).

A ja zapytam tak: czy to przesuwanie jest konieczne? Nie można postawić domu z rurą pod spodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w domu tesciow (nr 1 na rys.) od ktorego kanalizacja jest poprowadzona do studzienki na naszej dzialce (zielone kolko). Do tej studzienki prowadzi tez rura ktora jest na dole rysunku (dzialka z ktorej prowadzi jest sporo wyzej niz nasza) i od studzienki idzie rura zaznaczona na czerwono do studzienki na dzialce sasiada obok i dalej do jego domu (nr3).

Moje pytanie brzmi: Jezeli chcialbym wybudowac dom w miejscu gdzie zaznaczylem pomaranczowy prostokat (nr2) to mozliwe jest przesuniecie tej kanalizacji? Jak widac prowadzi ona centralnie przez jego srodek. Pewnie musi byc zachowany spad do nastepnej studzienki. Czy w ogole mozliwa jest taka przebudowa i ile to ew. moze kosztowac?

 

attachicon.gifBez tytułu.jpg

 

Wszystko zależy od różnicy poziomów kanalizy w dwóch studzienkach z której wynika to, czy da się zachować poziom minimalny po wydłużeniu linii o obejście domu. Opcja z przepompownią też pewnie jest możliwa, ale droga w budowie i eksploatacji, bo ktoś musi za prąd płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.