Skocz do zawartości

blacha na ściany


Hagi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam garaż z pustaka otynkowany. Niestety tynk odpada w wielu miejscach lub jest juź "głuchy". Chciałem obić go blachą trapezową, bo mam ją za darmo. Tynkowanie wychodzi bardzo drogo. Jak zrobić i z czego podłoże pod blachę?

Zrobić poziomo listwy z drewna? Tylko jakie grube i szerokie? Czy przykręcić blachę bezpośrednio do ściany za pomocą kołków rozporowych?

Edytowane przez Hagi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zbił ten tynk do gołego pustaka. Jak masz chęć, to dobrze przeciągnać to rzadką zaprawą cementową - ja robiłem tak, że rozrabiałem w wiaderku rzadką zaprawę i pędzlem ławkowcem malowałem ścianę - świetnie wzmacnia, nic się nie kruszy itp., a możesz to potem pomalować. Może nie będzie gładko, ale nic nie będzie odpadać. 

A skoro kładziesz trapez, to kołki szybkiego montażu i do ściany, po co tam łaty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka grubość i szerokość minimalna? 

co ile je rozstawić?

Całbym normalne łaty 4x5 z tej przyczyny, że jako gotowiec będą najtańsze.

Każdy inny wymiar jako nietypowy może być droższy.

W poziomie co 70 cm albo jak tam ci wyjdzie z wysokości - na pewno nie więcej niż 4 linie (10 cm od dołu, 5 cm od góry a 2 pozostałe na podziale.

Montaż wkrętami farmerskimi jak blachę na dach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę zbić tynk do gołego pustaka i przykręcić łaty 5x4. Czy konieczne jest zabezpieczenie pustaków jakąś zaprawą? 

Dzwoniłem do tartaku i takie łaty kosztują 2PLN za metr. 

Myślałem o łatach, bo długie łaty szybko przymocuje na kołkach w poziomie, a potem farmerami blache. Samą blachę to musiałbym wiercić gęsto do muru. 

 

czy muszę impregnować drewno?

wysokość garażu to 2,8m myślałem o 3 listwach w poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam zaraz eksperci, czasem ktoś ma pomysł zupełnie różny od naszego, l jednocześnie prosty i na przykład tańszy w realizacji :-)

Masz racje,ale wiekszosc porad sa "z dupy wziete" wiec na ch.. pytac rotfl

Januszowe porady mistrza majsterkowania ktory gwozdzia nie potrafi prosto wbic...

Edytowane przez rg15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bezpośrednio do muru to lepiej to zrobić. Albo dać podkładki z papy?

Najlepiej zrobić metalowe od GK jak już ktoś zaproponował.

podkładki z papy na nic się nie przydadzą. papą izolujesz poziomo od wilgoci z dołu. tutaj takiej sytuacji nie będzie.

Impregnować możesz, choć będzie to mało skuteczne, bo zapewne pomalowałbyś pędzlem. Ale jeśli już, to co najmniej 2 razy, drugi raz po dwóch godzinach od pierwszego malowania. Pilnuj lepiej, żeby łaty bez kory i robaków były, bo jak będą to i impregnacja nie pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.