Skocz do zawartości

Motocykl - strzał z tłumika przy niskich obrotach


fosfor

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, powinien sam strzelać, czy nie? niskie obroty, odkręcam mocniej gaz, krztusi się i bum. przy delikatniejszym odkręcaniu jest ok. jechać z tym do serwisu? świece raczej działają.

A nie zalewa go? Bo tak sie zachowuje. Wtrysk czy gazniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, powinien sam strzelać, czy nie? niskie obroty, odkręcam mocniej gaz, krztusi się i bum. przy delikatniejszym odkręcaniu jest ok. jechać z tym do serwisu? świece raczej działają.

Rozjechane przepustnice / gaźniki.

Wiekszość szczypiorów uradowana by była z takich efektów, ale to nie jest poprawna praca.

Mnie czasem pierdnie w tłumik, tak raz na 100 km, przeważnie po toczeniu się na lekkim gazie i całkowitym zamknkęciu gazu.

Ale podczas przyśpieszania ma iść równo.

Edytowane przez lessero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zapomniałem podać dane moto: ma 1,5roku więc na wtrysku, Honda CB650F. Przebieg malutki. 

 

 

 

mnie strzelanie z tłumika nie cieszy, ale może to moja wina, bo przy dość niskich obrotach (nie pamietam dokładnie, jechał cicho) odkręciłem dość mocno (żeby przejechać, zanim samochód z podporządkowanej będzie miał szansę mi zajechać drogę) i zamiast spodziewanego przyspieszenia zakrztusił się i zrobił bum. Ująłem gazu i odkręciłem lżej, to pojechał już ok, ale strzał udało mi się później powtórzyć.

 

Chyba dam mu szansę i jak zrobi tak jeszcze raz, to jedzie do serwisu na gwarancję.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

zapomniałem podać dane moto: ma 1,5roku więc na wtrysku, Honda CB650F. Przebieg malutki. 

 

 

 

mnie strzelanie z tłumika nie cieszy, ale może to moja wina, bo przy dość niskich obrotach (nie pamietam dokładnie, jechał cicho) odkręciłem dość mocno (żeby przejechać

 

Reakcja na gaz powinna być natychmiastowa, jednoznaczna i równomierna aż pod czerwone.

 

Odkręcając rollgaz wpuszczasz więcej powietrza.

I teraz należy sprawdzić co się dzieje, że komp podaje niewłaściwą ilość paliwa. [iMHO za dużą]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro podjadę i poproszę, żeby spojrzeli. moto na gwarancji, ale nie lubie bez powodu nikomu zawracać głowy.

Wcześniej padł akumulator i musiałem go podładować, może dlatego komputer sie rozjechał i wystarczy trochę pojeździć?

też wydaje mi się, że mieszanka za bogata, dopala się w wydechu i stąd strzał, a że zalewa świece, to zamula na moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.