Skocz do zawartości

Bolid... przestał ściągać.


romano11

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać :)

 

Jak w temacie: w poniedziałek i wtorek wziąłem bolid na warsztat, ponieważ cierpiał na zmęczeniowe samoczynne skrócenie sprężyn przedniego zawieszenia (wg forum marki bardzo częsty przypadek) - wyglądało to dość paskudnie:

 

post-154820-0-10774000-1476300853_thumb.jpg

 

Zastosowałem nowe sprężyny + zestaw p/pyłowy z odbojnikiem.

Przed wymianą dało się odczuć lekkie ściąganie na prawo - po puszczeniu kierownicy po kilkunastu metrach już jechałem w stronę pobocza   :phi:

Regulacji pochylenia koła nie ma i nie ma możliwości nawet minimalnej zmiany połączenia zwrotnica/amortyzator.

Całość sprawiała wrażenie nieruszanej, więc obawiałem się skrzywionego wahacza, amortyzatora, wybitej tulei met-gum, ew. wspawanej ćwiartki   :hehe:    do pracy zawiasu nie mam uwag, cisza i spokój, jak na tę klasę pojazdu   ;]

Inspekcja wzrokowa niczego nie wniosła...   :hmm:

Kolumny z nowymi sprężynami mocowałem do nadwozia, wypośrodkowując ich położenie z jednoczesnym dociskaniem w górę wahacza lewarkiem.

Dzisiaj, ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, stwierdziłem, że bolid przestał ściągać   :hmm:8]    a już byłem skłonny umawiać się na kontrolę geometrii zawieszenia.

Tak się chciałem podzielić dobrą nowiną   :phi:   w sumie nie wiem, co naprawiłem, ale jest OK    :nie_wiem: 

 

Dziękuję za uwagę i dobranoc   :papa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poduszki nie mają swoich "prowadzeń/gniazd", że trzeba bawić się jakimś lewarkiem :hmm:

 

Poduszki mają wystające śruby M8, w nadkolu masz trzy otwory. Otwory mają pewną "tolerancję" (bo są np. fi 10) i jak włożysz kolumnę, to jest wyraźny luz promieniowy.

Jedną ręką ruszałem kolumną, starając się ustawić ją - nazwijmy to - w pozycji neutralnej, a drugą podkręcałem lewarek. Im bardziej podkręcałem, tym luz robił się mniejszy, no ale to mnie akurat nie dziwi   :phi:    dziwi mnie to, że zrobiłem dobrze   :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.