Skocz do zawartości

Problemów ciąg dalszy. Woda w podszybiu


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauważyłem że nawiew wydaje z siebie dziwne buczenie i pomimo,że głośno chodzi to ledwo co leci powietrze w kratek nawet na 4 biegu.

Spojrzałem pod maskę i patrząc z przodu po lewej stronie stoi dobre 3 cm wody :cry: i chyba to jest przyczyną niedomagania nawiewu.

Nie sprawdzałem czy wykładzina w środku auta jest sucha dopiero dzisiaj to zrobię. Faktem jest że auto bardzo paruje w deszczowy dzień więc albo pod nogami jest mokro nam dywaniki gumowe albo wentylacja niewydajna.

No i teraz pytanie ile odplywów jest w podszybiu. Wszędzie jest sucho tyko ta lewa strona jest zalana.

Dziękuję. Clio 2PH1

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkane odplywy zapewne.

Dokładnie tak było

Ja w 207 wywaliłem gumy, które były w dziurach odpływowych w podszybiu bo mocno zwężały odpływy przez co piasek, który tam się gromadził blokował odpływającą wodę

No faktycznie te zaślepki gumowe znacznie ograniczają odpływ wody jak tylko trochę się przybrudzą więc też je wywaliłem.

Jak włożyłem drut z góry po lewej stronie to chyba z litr wody zleciało a tak był otwór zawalony piachem jakimś szlamem że chyba kilka lat tam nikt nie zaglądał.

W każdym bądź razie filtr nowy od klimy mokry i poszedł na kaloryfer.

Wykładziny z przodu poszły do góry i wyjąłem gąbki które były mokre jak gnój teraz schną w domu.

Już teraz mam jeden z powodów parowania szyb w aucie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była idealna pogoda żeby sprawdzić parowanie szyb cały dzień lało. Filtr kabinowy nowy suchy, wycieraczki gąbki pod nimi wysuszone. Autem jadą 3 osoby. Tylna szyba i tylne boczne zaparowane że można na nich rysować tak samo szyberdach, przednie boczne paruja od tyłu zaczynając tak do połowy szyby a przednia ok jedynie na samej jej górze trochę pary. Nawiew włączony na 4 na szybę. Sprawdzę jeszcze dzisiaj podłogę za przednimi siedzeniami czy tam jest sucho i wtedy skończą mi się pomysły.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. włącz klimatyzację.

2. sprawdź czy po naciśnięciu zamykania /otwierania obiegu wewnętrznego słychać przestawiające się klapki.

3. umyj szyby

 

Obieg wewnętrzny działa dobrze.  Szyby porządnie umyte od środka, wyjąłem gąbki z pod nóg tylnych siedzeń też były mokre ale nie tak bardzo jak z przodu właśnie się suszą i przy okazji wymieniłem świece.

 

Jutro przejadę się i zobaczymy jak z parowaniem szyb czy coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie paruje ale też nie pada wiec muszę poczekać na dogodne ku temu warunki :-) Ale zauważyłem coś innego dzisiaj rano przy 5 stopniach w megane od środka szyby były zupełnie suche a w clio szyberdach i część szyby przedniej była mokra co by wskazywało ? No właśnie na co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.