Skocz do zawartości

Skrzynia ASG, opinie, trwałość. Bać się?


spad

Rekomendowane odpowiedzi

W przeciągu miesiąca będę kupował auto, szukam, szukam i czym więcej szukam tym bardziej wybór jest francuski :) Do wyboru (jeszcze nie wiem) C5 II lub III, C4 Picasso lub Grand Picasso. No może jeszcze Scenic, ale najmniej. No i jest przykładowe auto, które spełnia moje oczekiwania, czyli silnik pod LPG, znana jednostka, ale ma półautomatyczną skrzynię ASG. Co to jest? Bać się tego? Da radę sprawdzić w trakcie jazdy próbnej, że skrzynia dobrze zmienia biegi, czy tylko komputer i mechanik?

 

Auto: http://allegro.pl/citroen-c4-picasso-i6567462828.html#thumb/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciągu miesiąca będę kupował auto, szukam, szukam i czym więcej szukam tym bardziej wybór jest francuski :) Do wyboru (jeszcze nie wiem) C5 II lub III, C4 Picasso lub Grand Picasso. No może jeszcze Scenic, ale najmniej. No i jest przykładowe auto, które spełnia moje oczekiwania, czyli silnik pod LPG, znana jednostka, ale ma półautomatyczną skrzynię ASG. Co to jest? Bać się tego? Da radę sprawdzić w trakcie jazdy próbnej, że skrzynia dobrze zmienia biegi, czy tylko komputer i mechanik?

 

Auto: http://allegro.pl/citroen-c4-picasso-i6567462828.html#thumb/4

 

 

Nie ma czegoś takiego w PSA :)

to jest MCP :)

OMIJAĆ szerokim łukiem :)

 

choć są podobno i zadowoleni :) Ci co dopiero kupili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24kzł za 2008r z LPG hmmmm sam nie wiem czy w ogóle bym pojechał oglądać....

 

Jak ja szukałem to z Jedrocha oglądaliśmy kilkanaście aut i naprawdę ładne były między 30-35kzł ale ja tyle nie chciałem wydać bo w 30 chciałem się zamknąć z pakietem startowym :)

Przy 22-24kzł okazywało się zawsze coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24kzł za 2008r z LPG hmmmm sam nie wiem czy w ogóle bym pojechał oglądać....

 

Jak ja szukałem to z Jedrocha oglądaliśmy kilkanaście aut i naprawdę ładne były między 30-35kzł ale ja tyle nie chciałem wydać bo w 30 chciałem się zamknąć z pakietem startowym :)

Przy 22-24kzł okazywało się zawsze coś nie tak.

 

W takich cenach stoją Cytryny. Nie wybierałem najtańszej z ogłoszenia, bardziej na zasadzie pierwsza lepsza. A jak dobrze pamiętam to Ty kupiłeś używkę w tak kosmicznej cenie, że aż nie wierzyłem, że mogłeś tyle dać za Lalkę  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich cenach stoją Cytryny. Nie wybierałem najtańszej z ogłoszenia, bardziej na zasadzie pierwsza lepsza. A jak dobrze pamiętam to Ty kupiłeś używkę w tak kosmicznej cenie, że aż nie wierzyłem, że mogłeś tyle dać za Lalkę  :phi:

 :)

stoją

:)

bo drugie tyle trzeba dać żeby jeździły :)

 

A teraz poważnie, poczytaj sobie ten wątek na KC

http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=98190.0:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  :)

stoją

:)

bo drugie tyle trzeba dać żeby jeździły :)

 

A teraz poważnie, poczytaj sobie ten wątek na KC

http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=98190.0:

 

Jakoś moja Lalka i poprzednie samochody są zaprzeczeniem tezy, że worek złota gwarantuje że będzie git. W zasadzie największa wtopa to było auto z Polski od pierwszego właściciela, hehehe. Co do klubu cytrynki to znam i na przestrzeni lat ilekroć tam zaglądałem to nigdy nie polecono jakiegoś auta, zawsze feler i nie kupować. Trochę to dziwne dla mnie, jakieś nadmierne wyczulenie czy co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś moja Lalka i poprzednie samochody są zaprzeczeniem tezy, że worek złota gwarantuje że będzie git. W zasadzie największa wtopa to było auto z Polski od pierwszego właściciela, hehehe. Co do klubu cytrynki to znam i na przestrzeni lat ilekroć tam zaglądałem to nigdy nie polecono jakiegoś auta, zawsze feler i nie kupować. Trochę to dziwne dla mnie, jakieś nadmierne wyczulenie czy co.

 

Może po prostu wiedza zdobyta organoleptycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciągu miesiąca będę kupował auto, szukam, szukam i czym więcej szukam tym bardziej wybór jest francuski :) Do wyboru (jeszcze nie wiem) C5 II lub III, C4 Picasso lub Grand Picasso. No może jeszcze Scenic, ale najmniej. No i jest przykładowe auto, które spełnia moje oczekiwania, czyli silnik pod LPG, znana jednostka, ale ma półautomatyczną skrzynię ASG. Co to jest? Bać się tego? Da radę sprawdzić w trakcie jazdy próbnej, że skrzynia dobrze zmienia biegi, czy tylko komputer i mechanik?

 

Auto: http://allegro.pl/citroen-c4-picasso-i6567462828.html#thumb/4

Jeśli chodzi o wybór to rozejrzyj się za C5 w najnowszej budzie, wydaje się całkiem fajnym samochodem, o ile poszukasz w najlepszym wyposażeniu. Ja też kręciłem się wokół tego co i Ty i niedawno kupiłem C4GP bo C5 troszkę mniej wygodne w mieście i mniejszą ma pojemność bagażnika po dach.

Skrzynia zautomatyzowana pracą nie zachwyca, jest takim typowym doczepionym mechanizmem dającym ulgę lewej nodze. Bywają z nią problemy po nawet stosunkowo niewielkim przebiegu (ja jeszcze nie doświadczyłem, sprzęgło u mnie podobno jeszcze oryginalne). Z tego co ja wywnioskowałem po lekturze klubu cytrynki to trzeba się po prostu przyzwyczaić do jej przeciętnej pracy a najwięcej problemu sprawia ciągłe przyuczanie komputerem według co raz to innych zaklęć przekazywanych na forum. Próbowałem dowiedzieć się, czy w przypadku problemów nie należałoby po prostu wymienić całego sprzęgła i tym samym zakończyć cały proces ale nie doczekałem się konkretnej odpowiedzi. Prawdopodobnie jednak to wystarczy, skoro jakoś te samochody dojeżdżają do tych przeciętnie 100kkm od nowości zanim zaczynają się kłopoty.

Plusem jej w stosunku do manuala jest to, że samochód nie pali na niej więcej, masz chłodzony schowek zamiast kija do przekładania biegów a jazda na tempomacie to czysta przyjemność. 

Ten egzemplarz co zalinkowałeś to wg mnie bez rewelacji: słabe wyposażenie, mały bagażnik, najgorszy możliwy kolor. Na plus trochę ładniejsza tapicerka i bajerancki dach. No i nie wiem jak się ceny kształtują ale to chyba przesada wołać tyle co w ogłoszeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL  ;l

No co? Dokładnie miesiąc temu kupiłem swojego- 2.0 HDI, 90 tys mil (bo to anglik), pierwszy właściciel, exclusive, dość zadbany, w przeciągu ostatniego roku wymienione m. in. wszystkie opony, hamulce, całe zawieszenie pneumatyczne. Płaciłem funtami ale i tak wyjdzie z 10kPLN taniej niż ten z ogłoszenia. Za 1700 funtów mogłem wziąć z przebiegiem chyba 125tys mil, brązowe skóry, coś lekko postukiwało w czasie jazdy ale biegi zmieniał ładnie, prawdopodobnie przegub albo coś w skrzyni a mi się nie chciało dłubać na dzień dobry.

Dwadzieścia parę tysięcy za samochód z takim wyposażeniem i tej klasy to chyba jednak za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co? Dokładnie miesiąc temu kupiłem swojego- 2.0 HDI, 90 tys mil (bo to anglik), pierwszy właściciel, exclusive, dość zadbany, w przeciągu ostatniego roku wymienione m. in. wszystkie opony, hamulce, całe zawieszenie pneumatyczne. Płaciłem funtami ale i tak wyjdzie z 10kPLN taniej niż ten z ogłoszenia. Za 1700 funtów mogłem wziąć z przebiegiem chyba 125tys mil, brązowe skóry, coś lekko postukiwało w czasie jazdy ale biegi zmieniał ładnie, prawdopodobnie przegub albo coś w skrzyni a mi się nie chciało dłubać na dzień dobry.

Dwadzieścia parę tysięcy za samochód z takim wyposażeniem i tej klasy to chyba jednak za dużo

 

Jaki sens ma porownywanie cen aut w PL i UK? 

Cena za to C4 jest raczej podejrzanie niska jak na nasze warunki...

Sensowny krajowy egzemplarz bedzie pewnie kosztowal blizej 27-30kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich cenach stoją Cytryny. Nie wybierałem najtańszej z ogłoszenia, bardziej na zasadzie pierwsza lepsza. A jak dobrze pamiętam to Ty kupiłeś używkę w tak kosmicznej cenie, że aż nie wierzyłem, że mogłeś tyle dać za Lalkę  :phi:

 

Cena dla mnie była normalna za normalny samochód ;)

W sumie tylko dokupiłem 2szt opon na lato i nic więcej...

Odpukać 30kkm zrobione na LPG i jeździ bez problemów a karta Hands Free to póki co najlepszy gadżet jaki wymyślono!

 

Ps. Kolega od którego kupiłem Lalę w poniedziałek spytał się czy jej nie chce sprzedać bo jego szwagier szuka auta i dałby mi do reki 17kzł ale póki co nie idzie na handel bo nie ma co kupić tak bezproblemowego pod LPG :(

Poza tym, mam wszystko porobione: rozrząd, hamulce P+T, opony lato i zima z 2014r, LPG z 2014r, olej itd.... odpukać jak z fabryki :)

Jakby się trafiła OII kombi 1.8T (nie wiem czy taka była hehe) po znajomych, Lala 2.0T, C5 kombi 2.0, Mondeo 2.0 lub 2.5T to bym pogonił ale na chwile obecną nie ma auta godnego w okolicy by kupić... a szukać na siłę nie mam zamiaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma porownywanie cen aut w PL i UK? 

Cena za to C4 jest raczej podejrzanie niska jak na nasze warunki...

Sensowny krajowy egzemplarz bedzie pewnie kosztowal blizej 27-30kPLN.

Sam jestem świadkiem jak od lat za 5.000 PLN różnicy w cenie ludzie już kombinują przekładki i inne. Sam nie raz porównywałem i ceny różnych samochodów różniły się kosztami transportu plus ewentualne naprawy. To skąd nagle takie kosmiczne ceny na C4 w Polsce? Przecież  24kPLN za ośmioletni francuski samochód z niewiadomo jakim gazem to żart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem świadkiem jak od lat za 5.000 PLN różnicy w cenie ludzie już kombinują przekładki i inne. Sam nie raz porównywałem i ceny różnych samochodów różniły się kosztami transportu plus ewentualne naprawy. To skąd nagle takie kosmiczne ceny na C4 w Polsce? Przecież  24kPLN za ośmioletni francuski samochód z niewiadomo jakim gazem to żart.

 

Odpal sobie otomoto i zobacz ile kosztuja takie i podobne auta w PL bo nie wiem jak mozna Ci to inaczej wytlumaczyc  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal sobie otomoto i zobacz ile kosztuja takie i podobne auta w PL bo nie wiem jak mozna Ci to inaczej wytlumaczyc  :facepalm:

http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-hdi-xxx-exlusive-xxx-duza-navi-panoramadach-xenony-ID6y4bFJ.html#d9a97c2716

Wersja na wypasie, wygląda nieźle, szkoda że 1.6 HDI ale i z tym da się żyć. Są jakieś tańsze ale żaden z miniaturek nie robił wrażenia, są pewnie i trochę droższe ale żeby 24 tysi i więcej? Nie mam zamiaru udowadniać ani, że w PL są drogie samochody ani, że w UK tanie. Zwracam uwagę, że różnica w cenie nigdy nie była tak drastyczna jak się tu próbuje udowadniać

EDYTA:

http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-citroen-c4-grand-picasso-2-0-benz-polautomat-full-opcja-szwajcarja-ID6yC1np.html#41ac9e5c89

Dwie dychy za wypasioną wersję, można założyć porządny gaz a i tak pewnie tej ceny się nie osiągnie co w samochodzie z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDYTA:

http://otomoto.pl/oferta/citroen-c4-grand-picasso-citroen-c4-grand-picasso-2-0-benz-polautomat-full-opcja-szwajcarja-ID6yC1np.html#41ac9e5c89

Dwie dychy za wypasioną wersję, można założyć porządny gaz a i tak pewnie tej ceny się nie osiągnie co w samochodzie z tematu.

 

Ten ma 10 lat i sprowadzony ze Szwajcarii, pewnie wyjatkowa okazja bo tam sensowne auta sa drozsze niz w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ma 10 lat i sprowadzony ze Szwajcarii, pewnie wyjatkowa okazja bo tam sensowne auta sa drozsze niz w PL.

Nie wiem, ja tylko daję pierwszy z brzegu przykład. Ja też miałem możliwość zakupu za 4600 funtów wypasionej wersji ale był tak zmarnowany, że odpuściłem. I to nie znaczy, że tyle była warta. Przede wszystkim trzeba unikać zakupu od kogoś, kto koniecznie musi zarobić na danej sztuce

Skoro w GB ceny za coś sensownego są od 3000 to niech w PL zaczynają się od 20.000 i będzie uczciwie. Twierdzenie, że 24.000 to podejrzanie mało strasznie kłoci się z powielanym przez użytkownikiem francuzów faktem, że francuzy są niedoceniane i dzięki temu tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja tylko daję pierwszy z brzegu przykład. Ja też miałem możliwość zakupu za 4600 funtów wypasionej wersji ale był tak zmarnowany, że odpuściłem. I to nie znaczy, że tyle była warta. Przede wszystkim trzeba unikać zakupu od kogoś, kto koniecznie musi zarobić na danej sztuce

Skoro w GB ceny za coś sensownego są od 3000 to niech w PL zaczynają się od 20.000 i będzie uczciwie. Twierdzenie, że 24.000 to podejrzanie mało strasznie kłoci się z powielanym przez użytkownikiem francuzów faktem, że francuzy są niedoceniane i dzięki temu tanie.

Nie zamierzam porównywać niczego do GB.

Wystarczy że zerknę za Odrę i o dziwo większość aut jest tam droższa jakieś 10-15%, a są i o wiecej od takich sprowadzonych z za Odry.

Wytłumaczysz mi to jakoś logicznie ? Bo głupota "bogatego zachodu" i wyjatkowy zmysł handlu naszych rodaków jakoś do mnie nie przemawia :)

W kwietniu sprzedałem moje C4GP 2.0HDi automat, full wypas, rocznik 2010, przebieg 190000 km rzeczywisty, 100% bezwypadkowe za ..... 39000 zł.

Wczoraj C5 II 2.0HDi automat, full wypas, PL salon, bezwypadkowy, 144000 km udokumentowane za ..... 21000 zł, gdzie takie "perełki" z zachodu zwleczone są po 13000, max 15000....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam porównywać niczego do GB.

Wystarczy że zerknę za Odrę i o dziwo większość aut jest tam droższa jakieś 10-15%, a są i o wiecej od takich sprowadzonych z za Odry.

Wytłumaczysz mi to jakoś logicznie ? Bo głupota "bogatego zachodu" i wyjatkowy zmysł handlu naszych rodaków jakoś do mnie nie przemawia :)

W kwietniu sprzedałem moje C4GP 2.0HDi automat, full wypas, rocznik 2010, przebieg 190000 km rzeczywisty, 100% bezwypadkowe za ..... 39000 zł.

Wczoraj C5 II 2.0HDi automat, full wypas, PL salon, bezwypadkowy, 144000 km udokumentowane za ..... 21000 zł, gdzie takie "perełki" z zachodu zwleczone są po 13000, max 15000....

to gdzie jest ten tani i dzięki temu atrakcyjny Citroen?

Może niech autor rozważy zakup anglika skoro w Polsce tak drogo a na zachodzie jeszcze drożej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie jest ten tani i dzięki temu atrakcyjny Citroen?

Może niech autor rozważy zakup anglika skoro w Polsce tak drogo a na zachodzie jeszcze drożej?

 

:)

ale wiesz że zarejestrować UKeja w PL to jest oczywiście juz możliwe :) ale mało opłacalne :)

naklejki na lampach nie wystarczają, trzeba przerobić brykę na kontynentalne tajle :) lampy, lusterka...

 

I najważniejsze, musi być TAM w pełni rejestrowalne, żeby tu też mogło być, nie da się zarejestrować powypadkowego szrota, który tam jest bez prawa do rejestracji :)

 

i jakoś pomimo zmiany w KoRD nie ma wysypu tej "tanizny" a PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja tylko daję pierwszy z brzegu przykład. Ja też miałem możliwość zakupu za 4600 funtów wypasionej wersji ale był tak zmarnowany, że odpuściłem. I to nie znaczy, że tyle była warta. Przede wszystkim trzeba unikać zakupu od kogoś, kto koniecznie musi zarobić na danej sztuce

Skoro w GB ceny za coś sensownego są od 3000 to niech w PL zaczynają się od 20.000 i będzie uczciwie. Twierdzenie, że 24.000 to podejrzanie mało strasznie kłoci się z powielanym przez użytkownikiem francuzów faktem, że francuzy są niedoceniane i dzięki temu tanie.

Nie wiem co chcesz udowodnic, bo to że w UK uzywane sa tansze niz na kontynencie to niezaprzeczalny fakt. Kup w PL roczne BMW 5, z gwara, nie bite z przebiegiem kilkunasty tys km za 120000 tys zł. bo w UK to nie problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie jest ten tani i dzięki temu atrakcyjny Citroen?

Może niech autor rozważy zakup anglika skoro w Polsce tak drogo a na zachodzie jeszcze drożej?

 

No cóż - Okazje to nie tylko cena, to przede wszystkim stan, bo nie sztuką kupić auto "na raty" :)

Zakup to 1 rata a kolejne, przewyższające go to naprawy :)

 

Ale i tak Citroen jest tańszy od np. takiego Peugeot'a, choć to w zasadzie to samo, różni się "kolorowym papierkiem" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile należy dać za C4 GP w przyzwoitym stanie?

 

odpowiem tak :)

ostatnio koleżanka z Klubu Cytrynki sprzedała swoje auto C4P z 2009 bodajże PL salon od nowości za coś koło 35000

ja mojego z 2010 tak jak pisałem wyżej za 39000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.