Skocz do zawartości

Laceton się starzeje


Jaruga

Rekomendowane odpowiedzi

O ile przez wiele lat nie działo się nic to w ciągu ostatniego miesiąca był u mechanika 2 razy. Otóż na przeglądzie wyszło że na przednim prawym elastycznym przewodzie hamulcowym jest jakieś zgrubienie. Poszły do wymiany obydwa prewencyjnie. Tydzień później zaczęło grzać się prawe tylne koło. Zacisk do czyszczenia i wymiana uszczelki tloczka i gumek prowadnic. Cóż - w tym roku kończy 10 lat i ma prawo się zacząć psuć. Za rok mam zamiar kupić następcę i ubolewam nad brakiem Chevrolet na rynku.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jak u Ciebie sztywne przewody wyglądają, głównie w okolicy zbiornika paliwa. U mnie już musiałem wymieniać. Ale 3h spokojnej pracy i zrobione (ale podnośnik albo kanał musi być).

Koszt - 60zł ;)

 

Co do napraw w lacetti - trochę wkurzajace ale przynajmniej tanie ;)

Choć patrząc na km podzielone przez kilometry to lacetti w porównaniu z bmw z MK  to auto idealne :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była akcja serwisowa, ale wymieniali pompę hamulcową i płyn. ABS potrafił się włączyć na suchej nawierzchni nawet przy lekkim naciśnięciu hamulca. Trochę irytujące odczucie, ale po naprawie przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pty napisał:

Była akcja serwisowa, ale wymieniali pompę hamulcową i płyn. ABS potrafił się włączyć na suchej nawierzchni nawet przy lekkim naciśnięciu hamulca. Trochę irytujące odczucie, ale po naprawie przeszło.

U mnie występują takie same objawy z ABSem. Sprawdzając po nr Vin mój nie był objęty akcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, SebaSRS napisał:

Sprawdź czy koronki abs masz sprawne. U mnie też ABS włączał się przy lekkim hamowaniu, okazało się że koronka była pęknięta.

Błędem rzucało dopiero po długiej jeździe z trochę wyższa prędkością ok >100km/h. 

Ten problem występuje od zawsze jak go tylko od dziadka z wermachtu kupiłem. Sytuacja ma miejsce przy niewielkich prędkościach i nie zawsze, nigdy nie była sygnalizowana błędem. Kontrola trakcji też działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.