Skocz do zawartości

Eurovan - regulacja bagażnika dachowego


chris_66

Rekomendowane odpowiedzi

Są na dachu te dwie belki co się je suwa w T-rowku.

I się to blokuje takimi dzwigienkami , czterema

I mam problem, że dwie nie blokują się, znaczy dźwigienki chodzą , blokadki niby się ruszają, ale nie blokują belek solidnie.

Da się to jakoś wyregulować, naprawić, przerobić ??

Bo dużo jeżdżę z boxem i mnie to niepokoi ( brak solidnego mocowania) , i denerwuje ( hałas i trzeszczenie całości)

wysłane z tableta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w C8 w ogóle zrezygnowałem z fabrycznych belek i kupiłem zwykłe, jednoelementowe.

Do szału mnie doprowadzało trzeszczenie tego cholerstwa w drodze.

Jak siedzą z tyłu razem to jest cisza.

Z boxem trzeszczy jak wiklinowy kosz

Pożyczyłem jakieś belki na rowek T i hałas był jak w odrzutowcu

Jaki masz bagażnik?

wysłane z tableta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już od 3 lat nie mam C8 :skromny:

kupiłem jakieś włoskie belki na wyprzedaży - nie pamiętam jakie, ale w sumie chyba za 100-150 zł, odkręciłem fabryczne i mocowałem je do przesuwanych płytek w szynach na dachu.

niestety mocowania były trochę wyższe od fabrycznych, więc było jeszcze trudniej wepchnąć tam rowery, ale dawałem radę.

 

Problem z bagażnikiem w eurovanie polega na tym, że szyny nie są równoległe i belki nie są sztywne, tylko rozsuwane i to tak skrzypi.

Nie znalazłem na to rozwiązania, więc obszedłem problem sztywnymi belkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokowanie dźwigienkami to nie tylko "kotwienie " w tych prowadnicach, zauważ, że jak przesuwasz belki przód- tył, to prowadnice są w z tyłu bliżej siebie a z przodu się rozchodzą- nie są równoległe. Elementy belek są "teleskopowe" i w tym teleskopie też musi zaskoczyć.Spróbuj delikatnie rozszerzyć/ zwęzić te grubsze elementy belek podczas zapinania dźwigni-  może tu jest problem?  Też się męczyłem z tym ale opanowałem. Ogólnie dość męcząca konstrukcja i trzeszczy jak diabli z boxem na dachu :) Wd 40 nieco pomaga ale na krótko. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.800km zrobione z boxem na oryginalnych bellkach w C8. Trzeszczało coś, a raczej stukało. Ale nie odpadło. Sprawdzałem 3 razy podczas postojów na trasie aż wreszcie przestałem sie przejmowac.

Średnia spalania wyszła 6.9l/100km, średnia prędkość 100km/h.

Box niestety robi różnicę w spalaniu, bo jak ze Zgorzelca do Wawy zrobiłem średnią 130km/h, to spalanie było równe 8.0l/setkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.