Skocz do zawartości

Zaprawka lakiernicza


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Porysowałem sobie maskę i muszę zrobić zaprawkę. Proszę o info, jak zobić zaprawkę i co jeszcze zastosować, żeby w miejscu rys nie zrobiła się ruda. Rysy są cztery o długości 6cm każda.

Aha, mam jeszcze lakier fabryczny i klar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porysowałem sobie maskę i muszę zrobić zaprawkę. Proszę o info, jak

> zobić zaprawkę i co jeszcze zastosować, żeby w miejscu rys nie

> zrobiła się ruda. Rysy są cztery o długości 6cm każda.

> Aha, mam jeszcze lakier fabryczny i klar.

A co to jest ten Klar??? i do czego słuzy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy przede wszystkim od tego czy rysy są głębokie do blacy, czy do podkłady , bo jeżeli ti tylko zwykłe malutkie ryski to powinna wystarczyc jakas dobra pasta półścierna , ale jeżeli rysy są głęboki to nie obejdzie się bez szpachli . polecam również te miejsce psiknąć jakimć preparatem przeciw rdzy zanim zabierzesz sie za szpachlowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rysy są w miare głębokie bo sięgają do podkładu.

Aha jeszce jedno Czy te rysy sa na srodku maski czy mozegdzies z boku Bo jesli na srodku to bedzie trzeba maznac cala maske bo jak psikniesz tylko punktowo to bedzie widac roznice

Jesli zas jest to gdzies w rogu lub z boku Sprawa wyglada nastepujaco

Matujesz wiekszy obszar papierkiem 800 na mokro (ja wiem tak ze 20 cm od rysy) kolejnu etap to zabezbieczenie Jesli widac blache w tych rysach to zabezpiesz praed rdza np kortaninem lub komleksorem (to te same preparaty tylko nazwy inne) lub odpowiednikiem tego Jesli nie widac blachy tylko podklad to wypelniasz rysy szpachla Nie kladz za grubo rak tylko zeby wypelknily ubytek lakieru Wygladzasz to papierkiem np 400 juz bez wody Psiknijto pozniej podkladem Odczekaj 24h wymatuj na mokro 800

Odtlusc maske Oklej sobie papierem tak na dwa etapy Pierwszy baza drugi klar

1- tak jak na samym poczatku 800 wymatowales oklej ta powierzchnie i zrom na koncu tasmy wywijke Tzn zagnij tasme pod spod zeby ci sie prog nie zrobil

2-w polowie drogi miedzy 1 oklejeniem a podkladem A tasme tez zawin Nastepnie odtluszczasz i malujesz baza Nie maluj do samego papieru Tylko delikatnie przypylaj w jego kierunku Czekasz chwilke az baza podeschnie Poswiec sobie i sprawdz czy podklad nie przeswituje Jak juz uznasz ze jest git zrywasz druga warstwe papieru i maloj bezbarwnym Tu tez nie dochodz do samego papieru tylko przypyl Jesli malujesz to pistoletem to najlepiej uzyc rozpuszczalnika do cieniowania Dolewasz go do klara i psikasz w okolicy papieru W tedy mniej sie nameczysz przy polerce bo on rozpusci delikatnie stary lakier

Po wszystkiemu (24h) matujesz wszystko co malowales 1500 z grubsza (ewentualne syfki ale nie wsciekaj sie z tym zabardzo) 2000 tu juz lecisz po calosci i 2500 wszystko na mokro Na koniec mietolisz zuzyty juz papierek 2500 tak jak bys chcial go zaraz wyzucic i lecisz nim cala powierzchnie malowana i kawaleczek dalej az do momentu jak woda zacznie splywac tak jak po tlustej powierzchni Przecierasz wszytko lukasz czy jest gladko i polerujesz Ja polecam paste Farecla G3 To by bylo chyba na tyle

Pozdrawiam Drupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.