Skocz do zawartości

Mikro-kuchenka


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

Ta szafka stojąca na lodówce zabiera całe miejsce. Zrób normalną wiszącą. Zabuduj całą ścianę na blatem aż po sufit i miejsca wystarczy.

Teraz to ani ciągu kuchennego nie ma ani miejsca ani nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Joki napisał:

Ta szafka stojąca na lodówce zabiera całe miejsce. Zrób normalną wiszącą. Zabuduj całą ścianę na blatem aż po sufit i miejsca wystarczy.

Teraz to ani ciągu kuchennego nie ma ani miejsca ani nic.

 

No tak myślałem alternatywnie, ale robi się mało miejsca na klamoty. ;)

To mieszkanie jest maciupkie i niewykluczone, że w tych szafkach będą też inne graty, niż kuchenne. :ok:

Ale dziex! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pyrekcb napisał:

No tak myślałem alternatywnie, ale robi się mało miejsca na klamoty.

Jak dasz na całą szerokość szafki, mogą być poziome aż do sufitu to na pewno nie będzie mniej niż w tej stojącej. Okap zabudujesz w szafce albo pod i rura wiele nie zabierze.

W kuchni najważniejszy jest ciąg kuchenny, chociaż namiastka a tu jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zlewozmywak w tym stylu i możliwie mały :

taki tylko kran na inną stronę

Resztę blatu kuchennego zostawić wolne już kolega pisał wcześniej.

Wszystkie wiszące szafki powiesić ponad blat i najlepiej od ściany do ściany jw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, gobi napisał:

Proponuję zlewozmywak w tym stylu i możliwie mały :

taki tylko kran na inną stronę

Resztę blatu kuchennego zostawić wolne już kolega pisał wcześniej.

Wszystkie wiszące szafki powiesić ponad blat i najlepiej od ściany do ściany jw.

 

W domu popatrzyłem na swoje szafki z miarką i... macie rację! :ok:

Od prawej szafka 60tka ze zlewem 1.5 i ociekaczem, potem dwupalnikowa elepstryczna (ok 30-40 cm) i dalej 80-85 cm blatu, aż do lewej ścianki.

Na górze wiszące - lewo i prawo 60tki, a na środku albo trzecia z pochłaniaczem, albo zostawić bez.

Taka jest moja koncepcja!  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wysoka stojąca na blacie szafka to wyjątkowo kiepski pomysł.

Widzę to tak. W skali ;]

Od lewej, na górze: szafki 2 x 60, szafka z ociekaczem+ półki 60.

Na dole: lodówka, szuflady 60 (moim zdaniem najlepsze rozwiązanie przy małej powierzchni bo jest świetny dostęp do wszystkiego), szafka ze zlewozmywakiem.

Nie robiłabym zlewu z ociekaczem, bo niepotrzebnie zabierze powierzchnię blatu i to co na nim stoi wprowadza nieład ;), a ociekacz w górnej szafce. Zlewozmywak jakiś wąski 40x50 na przykład, odsunięty ok. 10 cm od ściany (czyli na środku tej szafki), żeby można było postawić tam coś po prawej stronie.

Płyta ok. 15 cm od zlewozmywaka. 

Zostaje ok. 80-85 cm blatu, dość spora powierzchnia jak na taką małą zabudowę :)

 

Szafki górne do samej góry.

Okap/wyciąg IMO zbędny, bo w takiej kuchni raczej wielkiego gotowania się nei urządza. Ale jeśli konieczny to podszafkowy, więc zostaną jeszcze dwie półki w środkowej szafce do wykorzystania :)

 

 

23718073_1450237911741459_1971847321_n.jpg?oh=1151b4fcd432c10a9324695c9fd35463&oe=5A1145E0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Agata napisał:

Ta wysoka stojąca na blacie szafka to wyjątkowo kiepski pomysł.

Widzę to tak. W skali ;]

Od lewej, na górze: szafki 2 x 60, szafka z ociekaczem+ półki 60.

Na dole: lodówka, szuflady 60 (moim zdaniem najlepsze rozwiązanie przy małej powierzchni bo jest świetny dostęp do wszystkiego), szafka ze zlewozmywakiem.

Nie robiłabym zlewu z ociekaczem, bo niepotrzebnie zabierze powierzchnię blatu i to co na nim stoi wprowadza nieład ;), a ociekacz w górnej szafce. Zlewozmywak jakiś wąski 40x50 na przykład, odsunięty ok. 10 cm od ściany (czyli na środku tej szafki), żeby można było postawić tam coś po prawej stronie.

Płyta ok. 15 cm od zlewozmywaka. 

Zostaje ok. 80-85 cm blatu, dość spora powierzchnia jak na taką małą zabudowę :)

 

Szafki górne do samej góry.

Okap/wyciąg IMO zbędny, bo w takiej kuchni raczej wielkiego gotowania się nei urządza. Ale jeśli konieczny to podszafkowy, więc zostaną jeszcze dwie półki w środkowej szafce do wykorzystania :)

 

 

 

 

Dziex Agatka!  :ok:

Pytanie tylko, czy gotowanie pod szafkę jej nie zaszkodzi?

 

A przy okazji - warto po meble przejechać się do ikei?

Cenowo ma być raczej taniej niż drożej, ale bez przesady - jeżeli warto do czegoś dołożyć, to kasa się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem o co chodzi ale miałem kiedyś tego typu zlew teraz mam jednokomorowy bez ociekacza i naprawdę nie potrafię wymyśleć zastosowania do tego co jest po prawej na obrazku ( mam ociekacz na górze w szafce).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oscar_ napisał:

No ja wiem o co chodzi ale miałem kiedyś tego typu zlew teraz mam jednokomorowy bez ociekacza i naprawdę nie potrafię wymyśleć zastosowania do tego co jest po prawej na obrazku ( mam ociekacz na górze w szafce).

 

Dodałem, bo są jeszcze takie:

 

large_Zlewozmywak-1-5-komorowy-lewy-60-5

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Pyrekcb napisał:

 

Dziex Agatka!  :ok:

Pytanie tylko, czy gotowanie pod szafkę jej nie zaszkodzi?

 

A przy okazji - warto po meble przejechać się do ikei?

Cenowo ma być raczej taniej niż drożej, ale bez przesady - jeżeli warto do czegoś dołożyć, to kasa się znajdzie.

 

Nie zaszkodzi, przecież nei będzie na tych dwóch polach gotować obiadów z 3 dań codziennie ;)

 

 

Warto zdecydowanie, tym bardziej, że tutaj wymiary powinny pasować idealnie.

Warto dołożyć do szuflad i do samozamykaczy, tzn. spowalniaczy zawiasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Pyrekcb napisał:

 

A to już wymysł zainteresowanego - ja Mu mówiłem o zlewie 40tce, ale się uparł. :ok:

 

Jak się uparł to niech ma ;) nikogo na siłę nie uszczęśliwisz.

Taki ociekacz jest zwyczajnie niepraktyczny (tym bardziej taki jak pokazałeś, ni w d00pę, ni w oko:skromny: ).

Zazwyczaj stoja tam jakieś naczynia albo zachodzi to kamieniem. Ale jeśli się to komus podoba to czemu nie?:phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pyrekcb napisał:

 

Dodałem, bo są jeszcze takie:

 

large_Zlewozmywak-1-5-komorowy-lewy-60-5

 

 

 

Ten ma 60?

Zajmie całą prawą szafkę, do tego odsunie płytę na lewo, co z kolei przełoży się na zmniejszenie ilości blatu roboczego. Dla mnie każdy cm jest na wagę złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2017 o 14:00, Pyrekcb napisał:

A właściwie - aneks kuchenny.

181 cm szerokości, głębokość jakaś standardowa (pewnie 60 cm).

Coś takiego spłodziłem - na szybko, bez zachowania skali - nie czepiać się. :wpysk:

Za dużo pola manewru nie ma, ale może macie jakieś pomysły? :piwko:

 

 

kuchnia3.jpg

Musisz pamiętać o jednej rzeczy -ta wnęka ma 181 cm.

Ale ja nie chcę popełnić błędu z poprzedniego mieszkania i planuję dać płytki na bocznych ścianach.

Wtedy jednak wnęka zwęzi się do 179 cm co wyklucza standardowy zestaw szafek na 180cm.

U mnie układ dołu będzie identyczny (w środku mogłyby być szuflady ale idę budżetowo w drzwiczki).

Lodówkę już mam, płyta będzie 2-polowa z Ikei, zlew też Ikea - okrągły i kran osadzony w blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomo napisał:

Musisz pamiętać o jednej rzeczy -ta wnęka ma 181 cm.

Ale ja nie chcę popełnić błędu z poprzedniego mieszkania i planuję dać płytki na bocznych ścianach.

Wtedy jednak wnęka zwęzi się do 179 cm co wyklucza standardowy zestaw szafek na 180cm.

U mnie układ dołu będzie identyczny (w środku mogłyby być szuflady ale idę budżetowo w drzwiczki).

Lodówkę już mam, płyta będzie 2-polowa z Ikei, zlew też Ikea - okrągły i kran osadzony w blacie.

 

A nie mozna płytkami dojechac do szafek od dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pyrekcb napisał:

A nie mozna płytkami dojechac do szafek od dołu?

Tak się robi i nie jest to żaden problem. Można dobrać płytki na wysokość odstępu między szafkami, zamówić szkło na wymiar czy płytę laminowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczpan - zlew, lodówka, kuchenka, nad kuchenką plac na okap, który nigdy nie powstał, nad zlewem mikro ociekacz, u góry dodatkowy rząd głębszych szafek na wszystko.

 

Szafki z ikea.

 

Po latach - dałbym zlew po prawej, a kuchenkę po lewej.

 

20140209_173157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.