-
Amperomierz/watomierz z alarmem
A nie prościej byłoby zastosować zwykły hebel ??
-
-
Porsche Panamera
Macan 95B tarcze klocki tył 800€ Service 2000€
-
Nie można zapiąć pasa bezpieczeństwa - przedmiot w klamrze - pomocy
Jak do tej pory nie udało się wyciągnąć tego to ja bym nic więcej nie robił , opowiedział wszystko nowemu właścicielowi auta, na dowód okazał zepsuty zamek w bluzie i zarządał zwrotu kosztów przynajmniej za wymianę zamka
-
Zastawianie wyjazdu z parkingu, garażu czy domu prywatnego
Daaawno temu wstawiliśmy malucha pod taką wnękę pod balkonami w bloku , pamiętam że drzwiami kierowcy wcisnęliśmy go od strony ściany a czy właściciel miał zamek w drzwiach pasażera żeby do niego wejść i jak się stamtąd wydostał to nie pamiętam Kiedyś miałem przypadek że moje prywatne auto zostało zamknięte na ogrodzonym terenie firmy dla której pracowałem , był weekend ,do nikogo kto miał dostęp do bramy nie można było się dodzwonić , policja mnie ostrzegła że jak rozpruję kłódki i zamki to mogę za zniszczenie mienia odpowiadać.Straż pożarna stwierdziła że może moje zielone CC stamtąd wydostać ale koszty pokrywam ja. Tyle chodziłem wokół terenu aż znalazłem miejsce gdzie rozpiąłem siatkę i ostrożnie między betonowymi fundamentami wyjechałem, siatkę zapiąłem i do dziś nikt nie wie jak się znalazłem za zewnątrz.
-
Wykrywacz przewodów elektrycznych i rur?
Ja kupiłem takie cudo , coś tam piszczy nawet ,zobaczymy czy za 15Euro pomoże mi w montażu kuchni w przyszłym tygodniu.
-
Mercedes CLA200 po 4 latach
Ja się na początku bardzo denerwowałem bo jak chciałem wypróbować to jeździłem u mnie po miasteczku i prowokowałem system żeby to zrobił , no i robił ,raz centralnie w drzewo mi jechał drugi raz do kogoś na posesję i to mnie zniechęciło do czasu gdzie w trochę większym mieście szukałem wolnego miejsca i ON Mercedes wjechał w kopertę z taką perfekcją że później tylko szukałem takich trudnych miejsc i z bananem na gębie i rączkami w górze demonstrowałem moim pasażerom co to teraz auta potrafią. Masz nad systemem pełną kontrolę kiedy trzymasz nogę na pedale hamulca i ty decydujesz jak szybko ma się dziać cała akcja P.s. Dziś się siłowałem z parkowaniem A6 Avant z kamerami 360 i ja rozumiem że bezpieczeństwo i zapas miejsca żeby było bezpiecznie i z każdej strony na czerwono pika ale lusterka są nadal analogowe i jednak jeszcze dużo miejsca miałem.
-
Mercedes CLA200 po 4 latach
Ładne auto Ja moje C 180 Coupe Edition 1 wspominam też miło mimo pojemności 1.595 cm³ i zaledwie 156 koni dawało radość z jazdy. W obecnym mimo 3 litrów V6 i 354 KM Turbo i lekko powyżej 5 sekund do 100km czasem tęsknię za dwoma rzeczami z Mercedesa 1 Aktive Park Assistent gdzie system parkował w takich miejscach że sam bym się nie odważył 2 LED Inteligent Light System pełen komfort dla kierowcy a im ciemniej tym ciekawiej
-
Kolizja a nieprzyjęcie mandatu
Lubimy się nawzajem a ja nic nie poradzę że jest trochę nieogarnięta , pierwsza szkoda szła z jej Hausratversicherung druga normalnie z OC jej auta.
-
Kolizja a nieprzyjęcie mandatu
Na pewno jest i działa tylko jak się mieszka w kraju gdzie większość żyje z kombinatorstwa i nikt nie szanuje czyjejś własności to takie są realia jakie są. Opowiem jeszcze jedną historię z udziałem mojej sąsiadki z 2021 roku a właściwie bez jej udziału : Podczas porządnej wichury należące do niej meble ogrodowe uszkodziły mi przód mojego C Coupe. Wycena jaką zrobił Mercedes wynosiła około 8000€ , podpisałem upoważnienie i już oni się dalej kopali z Allianz. Allianz {ubezpieczyciel sprawcy} wysłał swojego rzeczoznawcę który wycenił szkodę na 6000€ co zostało odrzucone przez serwis i tyle wiem. Dostałem auto zastępcze na czas naprawy i na koniec odbierając auto polski akcent czyli zabrałem moje stare reflektory LED ILS które to sprzedałem na Ebay. I teraz pytanie z jakiej polisy została zlikwidowana szkoda ??
-
Kolizja a nieprzyjęcie mandatu
Ja bym w to nie mieszał własnego ubezpieczenia chyba że trzeba szybko naprawiać. Jak na początku jest przepychanka to nie wróży nic dobrego. Opowiem jak ja zrobiłem po tym jak mi moja sąsiadeczka z otwartymi drzwiami ruszając do tyłu zrobiła wgniotę na moich drzwiach: Umówiłem się na oględziny z udziałem rzeczoznawcy tam gdzie kupiłem auto. Kierownik serwisu zaproponował mi pomoc w postaci kancelarii która zajęła się całym procesem. Podałem numer rejestracyjny auta sprawcy ,podpisałem dla nich jedno upoważnienie, złożyłem oświadczenie i odesłałem do nich jeden czy dwa dokumenty od ubezpieczalni sprawcy - wszystko @ Po kilkunastu dniach zostałem zaproszony do serwisu na naprawę - wymianę drzwi - na czas naprawy dostałem nowy elektryczny Taycan a na koniec podsumowanie kosztów jakie kancelaria ściągnęła z polisy sprawcy + jakieś kilkanaście € ryczałtem na moje koszty telefonów i straconego czasu w sumie 12174,28€ Nie chcę wiedzieć o ile wzrosło ubezpieczenie mojej sąsiadki.
-
rozmiar koła dojazdowego
Dodatkowe szpilki do tego koła widzę - woreczek gustowny jest w zestawie ?
-
rozmiar koła dojazdowego
To teraz zapytam kiedy ostatni raz używałeś koła zapasowego? Ja już psychicznie się przestawiłem że jak nie ma zapasówki w kupionym aucie to nie dokupuję żadnego zbytecznego balastu, wystarcza mi polisa ubezpieczeniowa z wyraźnym zapisem na jakie usługi mogę liczyć. Teraz sobie przypomniałem że kiedyś miałem cykora zrobić ~3000 kilometrów mając w bagażniku tylko pompkę i ten baniak z płynem to dorzuciłem koło z zimowego zestawu.
-
rozmiar koła dojazdowego
Do mojej Mazdy 6 jak ją konfigurowałem w salonie to taki zestaw kosztował 6000PLN !! ponad 10 lat temu !!
-
rozmiar koła dojazdowego
Tu najważniejszy jest rozstaw otworów na feldze i średnica koła To jest typowa dojazdówka {foto z netu} jest dużo węższa niż normalna 1 Zobacz w internetach jakie masz mieć koło zapasowe/dojazdowe do konkretnego modelu auta 1 Ostatecznie wrzuć na zapas jedno koło z innego kompletu, i tak zimą letnie leżą i czekają na wiosnę i odwrotnie(mam na myśli system kiedy się posiada dwa komplety kół)
-
Porsche gasi światło?