Skocz do zawartości

Fabia 1 plyn chlodniczy wymiana


patgaw

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sie teraz leje plyn chlodniczy do takich aut? Bo g12 juz sa przestazale i sa juz g12+ i g13? 

Czy wymiana plynu powinna byc na cieplym czy zimnym silniku? Bo znalazlem instrukcje ktora mowi ze na zimnym ale jak termostat jest zamkniety to wtedy spuszcze tylko z duzego obiegu, wiec tego starego plynu zostanie zwlaszcza ze mam lpg.

I ostatnie pytanie czy borygo mozna mieszac z g12/g13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś znalazłem:

vw1.png?w=648

 

Ja spuszczam na zimnym, masz ręczne sterowanie ogrzewaniem? To ustaw pokrętło na gorące, to spłynie prawie wszystko.

 

Borygo jest kilka rodzajów, ten Borygo Premium spełnia normę G12/G12+, więc powinien być ok. Ja ostatnio lałem Plak Autorad G12+, jest tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patgaw napisał:

I ostatnie pytanie czy borygo mozna mieszac z g12/g13?

generalnie mieszać się nie powinno, jest to dopuszczalne ale w sytuacji kiedy nie ma opcji dolania właściwego płynu i powinno się to robić wewnątrz jednego producenta.

Jak chcesz przejść ''w górę'' to warto układ zalać wodą demi żeby rozcieńczyć i wypłukać ewentualne pozostałości starego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patgaw napisał:

Tak. W szarych bańkach też jeszcze niedawno były.

 

41 minut temu, gandw napisał:

 

Który Borygo byś sobie darował? 

Każdy.

 

42 minuty temu, gandw napisał:

 

Co jest w nim gorszego od Dynagel?

Teraz to już nie wiem i nie chce mi się wnikać.

Od chyba 12 lat jeżdżę tylko na dynagelu lub G12/13, ale wcześniej mimo ostrzeżeń że petrygo jest bardzo żrące i lepiej nie lać, ja byłem mądrzejszy i to do starego auta zalałem.

Na 2 dzień miałem do wymiany chłodnice, króćce i reduktor do regeneracji, a po kilku miesiącach nagrzewnice.

Te naście lat temu, borygo było jeszcze gorsze pod tym względem. Znam podobne przypadki do mojego, już tego od dawna nie używam i nikomu nie proponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.