Skocz do zawartości

Peugeot 307 CC......


leatz

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno sobie takiego kupiłem, rocznik 2005 po liftingu.

 

Na pewno trzeba dokładnie sprawdzić działanie elektryki i hydrauliki (szyby, dach) - (np. po przyłożeniu dłoni do wewnętrznej strony klamki drzwi, szyba powinna się delikatnie uchylić i pozostać uchylona przez cały czas jak drzwi są otwarte), oraz stan podłogi od spodu (tam są specjalne wzmocnienia, żeby cabrio się nie zginało za bardzo) - jak będzie pordzewiała to sobie odpuść auto.

 

Frajda z jazdy bez dachu spora, polecam :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sobie takiego kupiłem, rocznik 2005 po liftingu.
 
Na pewno trzeba dokładnie sprawdzić działanie elektryki i hydrauliki (szyby, dach) - (np. po przyłożeniu dłoni do wewnętrznej strony klamki drzwi, szyba powinna się delikatnie uchylić i pozostać uchylona przez cały czas jak drzwi są otwarte), oraz stan podłogi od spodu (tam są specjalne wzmocnienia, żeby cabrio się nie zginało za bardzo) - jak będzie pordzewiała to sobie odpuść auto.
 
Frajda z jazdy bez dachu spora, polecam :)
 
 
 
 
Zaglebiales sie czy dachy lubia byc nieszczelne. Jaki masz silnik.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieka trochę po szybach drzwi podczas mycia myjką ciśnieniową , w czasie jazdy w deszczu u mnie nic się nie dzieje.

Za to jak dobrze pada to przy wsiadaniu i wysiadaniu parę kropel wpadnie do środka na próg przy lewej nodze (kierowca) z tego łączenia dachu ze słupkiem przedniej szyby. Niedogodność taka mała

 

Więcej  minusów nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.0 HDI 140KM, 6 biegów (niestety są tylko z FAPem).  Ja akurat diesle lubie i klekot w cabrio mi nie przeszkadza..


Przez 9 lat jeździłem 307 kombii z 2007 roku z silnikiem 1.6HDI 90KM i lubiłem to auto.

Także teraz wróciłem do 307CC z radością. Oczywiście 140 koników kusi żeby przycisnąć, stąd średnie spalanie w cabrio mam wyższe o 1 - 2 litry niż w poprzednim kombiaku.

 

Co do dachu, to nie mam problemów, oprócz sytuacji zaraz po kupnie - odkręcił się zaczep spinający górę dachu z ramką szyby przedniej - nie zauważyłem tego i przejechałem trasę 300 km w deszczu z niezablokowanym dachem - wpadło do środka kilka kropel.

Wokół całego dachu i tylniej szyby jest rozciągnięta linka, która się napina i ściska ze sobą wszystkie części dachu. U mnie naprawa polegała na odgięciu podsufitki i ponownym przykręceniu zaczepu do dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
3 godziny temu, Aneta1977 napisał:

Witam

Jestem tu pierwszy raz bo potrzebuje pomocy 😊 Szyba od pasażera w Peugeot 307cc opadła i się nie podnosi. Może ktoś poradzi co robić albo wie jak to ogarnąć w Warszawie? Będę wdzieczna

 

Wymiana siłownika lub przycisk podnoczenia szyby. Choć raczej to pierwsze. Na szybko to podnosisz na siłę i przyklejasz taśmą do złożonego dachu, i wchodzisz od strony pasażera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, spad napisał:

 

Wymiana siłownika lub przycisk podnoczenia szyby. Choć raczej to pierwsze. Na szybko to podnosisz na siłę i przyklejasz taśmą do złożonego dachu, i wchodzisz od strony pasażera. 

Przez przyklejoną szybę. ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Aneta1977 napisał:

Witam

Jestem tu pierwszy raz bo potrzebuje pomocy 😊 Szyba od pasażera w Peugeot 307cc opadła i się nie podnosi. Może ktoś poradzi co robić albo wie jak to ogarnąć w Warszawie? Będę wdzieczna

Rozbierasz boczek i patrzysz co się dzieje.

Podpierasz szybę kołkiem i tak jeździsz, albo szukasz kogoś kto to ogarnie.

W Warszawie nie pomogę, ale może któryś z kolegów 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Aneta1977 napisał:

Witam

Jestem tu pierwszy raz bo potrzebuje pomocy 😊 Szyba od pasażera w Peugeot 307cc opadła i się nie podnosi. Może ktoś poradzi co robić albo wie jak to ogarnąć w Warszawie? Będę wdzieczna

Podjedź do mnie, Anetka, ja Ci to ogarnę..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 23.07.2022 o 14:59, JacWeg napisał(a):

Raczej skończy się to wymianą mechanizmu podnoszenia szyby. Mnie to dopadło w zeszłym roku, też drzwi pasażera.

JESLI MOZESZ POMOC TO DAJ ZNAC JESTEM Z LODZI PODAM TEL DZWON 513612333 TEZ MAM TEN PROBLEM SZYBA OPADLA PEUGEOT 307 CC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.