Skocz do zawartości

205/55/16 lato wybór z 4


kanu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie, znawcy gum. Przeglądam sobie internety i wybrałem sobie 4 oponki, które cenowo i jakościowo sa zbliżone, zatem pomóżcie z wyborem.

Wątki podobne się tu przewijają ale z tymi konkretnymi oponkami w porównaniu nie zauważyłem :) 

 

1. Hankook Ventus Prime3 K125 205/55 R16 91 H MFS
2. Toyo Proxes CF2 205/55 R16 91 V
3. Vredestein Sportrac 5 205/55 R16 91 V

4. Kumho Ecowing ES31 205/55 R16 91 H
 

Najbardziej mi podchodzą z nr 1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej;

Miałem Hankooki ventus prime 3.

Zastąpiły one fabryczne Bridgestone Turanza ER300. 

Co zauważyłem: na deszczu dużo dużo lepiej i cichsze. 

Różnica w pozostałych parametrach w codziennej eksploatacji niezauważalna.

Jak kupowałem je w 2017 to była to oferta optymalna cena/jakość/parametry. Nie wiem jak teraz to wygląda.

 

Inne opony które użytkowałem są w zupełnie innych rozmiarach (albo walce albo balony) więc nie ma sensu porównywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2018 o 11:11, kanu napisał:

1. Hankook Ventus Prime3 K125 205/55 R16 91 H MFS
2. Toyo Proxes CF2 205/55 R16 91 V
3. Vredestein Sportrac 5 205/55 R16 91 V

4. Kumho Ecowing ES31 205/55 R16 91 H
 

Najbardziej mi podchodzą z nr 1. 

 

Mam na Peżocie te Vredesteiny. Są OK, na deszczu nie miałem śmierci w oczach nigdy. Wydaje mi się, że Micheliny na VW ciut lepiej trzymają na mokrym, ale to czysto subiektywne odczucie, bo i inne auto i opony nowe vs 3 letnie.

W miarę ciche.

 

W tym rozmiarze możesz 'zaszaleć' bo wszystkie są tanie, więc za OK 200zł kupisz też GY czy Pirelli.

Wybierz paramter, na którym najbardziej Ci zależy. Czy to ma być rant na felgę, czy cisza, czy zachowanie w deszczu.

Tu masz ciche oponki: https://www.norauto.pl/produkt/opona-letnia-fulda-ecocontrol-hp-205-55r16-91v_781963.html#blc_Description

Na deszcz, standardowo Uniroyal Rainsport.

Te Ventusy też powinny być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej niż 210 nie będę jeździł, raczej max okolice 180 :) a takto głównie po mieście, dobrze by to hamowało na mokrym w miarę no i było oszczędne i ciche. Fulda widze nie jest też taka zła :P

No i by ogarniały tył napęd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.