Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Astra [G][Z17DTL] przyspieszanie fail, hamowanie fail, tempomat fail

Featured Replies

Napisano

Cześć wszystkim,

 

dawno mnie tu nie było, bo i astra nie sprawiała problemów. Do czasu. Wygląda na to, że za długo było dobrze i teraz ma zamiar wykończyć mnie nerwowo. Nie mam już pojęcia gdzie szukać, mam nadzieję, że ktoś podpowie mi właściwy trop.

 

Przechodząc do sedna.

 

1) problemy z przyspieszaniem

Objaw wygląda w ten sposób, że po odpuszczeniu pedału gazu obroty jeszcze przez chwilę rosną, tak jakby sygnały z pedału docierały z opóźnieniem. Problem występuje zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku, tuż po odpaleniu jak i po 30km jazdy. Ale nie występuje zawsze. Czasami jest na chwilę, czasami na dłużej, czasami nie pojawia się przez 2 tygodnie.

Wczoraj wymieniłem w końcu pedał gazu (na używkę). Teraz problem wygląda w ten sposób, że w przedziale 1500 - 2000obr, w trakcie przyspieszania, na dowolnym biegu, samochód nagle przestaje przyspieszać. Jakby ktoś odłączył sygnał. Mocniejsze depnięcie pedału przywraca wszystko do normy. Objaw również występuje nieregularnie (dzisiaj w drodze do pracy przez cały czas, w drodze powrotnej dopiero od połowy trasy i z dużo mniejszą częstotliwością. Może to zbieg okoliczności, ale zaczął szaleć po mocniejszym przegazowaniu).

 

2) problemy z hamowaniem

No może nie do końca hamowaniem. Objaw polega na tym, że przy wciśnięciu pedału hamulca i sprzęgła obroty, zamiast spaść finalnie do wartości biegu jałowego (ok. 780obr) spadają w okolice 700obr. Czuć przy tym, że silnik zaczyna się lekko dusić/dławić. Po zatrzymaniu się auta dławienie ustępuje i silnik z wyraźną ulgą wraca do prawidłowych obrotów.

 

Powyższe problemy występują najczęściej łącznie.

 

3) tempomat

Dokładany. Kompletna instalacja, wystarczyło wpiąć manetkę i odpalić z komputera.

Padł przedwczoraj. Tak po prostu.  

 

 

Macie jakieś pomysły?

Coś może łączyć te usterki?

 

 

Z góry dzięki za pomoc!

Napisano

Mnie to wskazuje na sterownik silnika. Do niego jest podłączona manetka tempomatu. Oczywiście najpierw sprawdziłbym parametry bieżące, po podłączeniu kompa. Położenie pedału gazu, obroty i ciśnienia żądane vs rzeczywiste.

Napisano
  • Autor

Na jutro jestem umówiony ze znajomym z op-comem

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.