Skocz do zawartości

Instalacja oryginalnej kamery cofania Uconnect7


Gordonek13

Rekomendowane odpowiedzi

Po długich zmaganiach z zakupem oryginalnej kamerki w końcu odniosłem sukces. Kamera cofania z dynamicznym torem jazdy działa, chociaż w ASO mówili że się nie da. Polak potrafi. Aktywację i osiowanie zrobiłem jak podmieniałem radio z Uconnect 7 na Uconnect 7NAV i DAB. Kamerkę z obudową kupiłem za 200 zł plus koszt przesyłki. Była w kolorze niebieskim od TIPO SW więc musiałem pomalować pod kolor mojego auta. Korzystając z schematu zlokalizowałem wtyczkę która idzie od body computera do kierownicy, stamtąd wziąłem zasilanie do kamerki. Aby nie wymontowywać body zmieniłem trochę zasilanie +15. Według schematu podłączenie kamery powinien iść z bezpiecznika F49 pin który jest potrzebny znajduję się konektorze G body computera i jak na złość jest z tyłu body. A więc wtyczka pod kierownicą: masa kabelek czarny pin10, +15 kabelek czerwony z zielonym paskiem pin8 (zasilanie z bezpieznika F36), LINE2 kabelek szary z zielonym paskiem pin1. Sygnał z radia to pin32 sygnał wideo -, pin31 sygnał wideo+ i niekoniecznie chyba że macie kabel ekranowany tak jak ja to pin33 ekranowanie

20190619_121521.jpg

20190627_163758.jpg

20190701_171947.jpg

20190702_184939.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2019 o 22:13, HARDTECHNO napisał:

Szacunek za dłubanie :) bravo ty 

Teraz będę próbował odpalić live.  Dlatego będę miał prośbę do forumowiczów o udostępnienie swojego proxy abym porównać z moim. Najlepiej z takiego samego autka i taką samą konfiguracją: Tipo HB 1.4 T-Jet wersja LOUNGE, Uconnect 7" NAV i DAB, Android auto, kamera cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • 5 miesięcy później...
Dnia 4.07.2019 o 11:21, Gordonek13 napisał:

Mała poprawka. Bezpiecznik F36 jest cały czas nawet gdy wyłączymy stacyjkę +30. Dlatego niestety musiałem poprowadzić kabel pod bezpiecznik F49 +15

Cześć. Pytanie mam o kabel. W przybadku sw mamy radio w schowku. Czy lepiej jest przeprowadzić dwa kable ekranowane czy jeden. Bo jak rozumiem 3 kable idą do radia a jeden pod kierownice a drugi pod bezpieczniki . Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące później...
W dniu 10.05.2021 o 12:57, Ewelinchen87 napisał:

Chłopaki, pomocy! mam teraz Tipka bez kamery i jak bez ręki, nie ogarniam, człowiek się tak przyzwyczaił, że mam zawał serca jak mam tyłem wyjechać. orientujecie się kto mógłby mi to zrobić na śląsku?? pomocy pleas 😄

A jakie masz radio 5 czy 7 cali ?  I który rocznik auta ?

Najpierw trzeba sprawdzić czy  w ogóle twoje radio obsłuży kamerę cofania, bo z tym bywa różnie szczególnie w radiach 7 cali.

 

Jeśli masz auto z 2016 lub 2017 rocznika to praktycznie jest pewne, że radio obsłuży kamerę cofania i wtedy

Kup taką np. kamerę : https://allegro.pl/oferta/uniwersalna-kamera-cofania-sony-1280p-fisheye-170-9291372908

Przyjedz do mnie do Łodzi to ci ją zainstaluje. Napisz do mnie na priv  to cię pokieruje co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
W dniu 5.09.2021 o 23:59, jackthenight napisał:

A jakie masz radio 5 czy 7 cali ?  I który rocznik auta ?

Najpierw trzeba sprawdzić czy  w ogóle twoje radio obsłuży kamerę cofania, bo z tym bywa różnie szczególnie w radiach 7 cali.

 

Jeśli masz auto z 2016 lub 2017 rocznika to praktycznie jest pewne, że radio obsłuży kamerę cofania i wtedy

Kup taką np. kamerę : https://allegro.pl/oferta/uniwersalna-kamera-cofania-sony-1280p-fisheye-170-9291372908

Przyjedz do mnie do Łodzi to ci ją zainstaluje. Napisz do mnie na priv  to cię pokieruje co i jak.

Witam,

czy ja też mógłbym liczyć na Pana pomoc w montażu kamery?

Załóżmy, że będę miał kamerę wraz z kablem tym kablem co do niej dochodzi. ( zdjęcie)

Co jeszcze będę potrzebował, gdyby zgodził się Pan pomóc?

Moje Tipo jest z 2021 r. w wersji Sedan. 

Zależy mi na dynamicznym torze jazdy. 

 

20220204_171701.jpg

Edytowane przez michalak_83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.