Skocz do zawartości

chce inny fotel kierowcy


janko123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoim fotelem kierowcy. Jest strasznie niewygodny. Kolanami hacze o kierownice. Od tego wszystkiego boli mnie prawe kolano ! Chcę zmienić fotel ewentualnie zmodyfikować mój obecny np obniżyć siedzisko. Dowiadywałem się w ASO ile kosztowałaby wymiana siedziska na takie z regulacją ale jak wyszło ponad tysiac zł za sama regulacje to ... dziekuje. Mysle ze za ta sumke dostane cos lepszego niz TYLKO regulacje siedzenia. Znacie firmy czy warsztaty ktore sie zajmuja ... fotelami wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam problem ze swoim fotelem kierowcy. Jest strasznie niewygodny.

> Kolanami hacze o kierownice. Od tego wszystkiego boli mnie prawe

> kolano ! Chcę zmienić fotel ewentualnie zmodyfikować mój obecny

> np obniżyć siedzisko. Dowiadywałem się w ASO ile kosztowałaby

> wymiana siedziska na takie z regulacją ale jak wyszło ponad

> tysiac zł za sama regulacje to ... dziekuje. Mysle ze za ta

> sumke dostane cos lepszego niz TYLKO regulacje siedzenia. Znacie

> firmy czy warsztaty ktore sie zajmuja ... fotelami

podlaczam sie do pytania kolegi... ja bym jakos siedzisko obnizyl, kolanami w kokpit i drzwi wale...

myslalem nad kubelkiem... ale to nie do pandy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podlaczam sie do pytania kolegi... ja bym jakos siedzisko obnizyl,

> kolanami w kokpit i drzwi wale...

> myslalem nad kubelkiem... ale to nie do pandy

sam sie zastanawiam nad kubelkiem koszt okolo 400zł a nizej siedzisz i lepsze trzymanie boczne, wiec czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pande i 183cm wzrostu i przed zakupem wiedzialem ze ta konsola jednak wadzi, bo owszem konsola ok ale nie ta szerokosc wnetrza. Druga sprawa to taboretowe siedziska. Tez to zaakceptowalem bo lubie wysoko siedziec tak jak w moim poprzednim Palio. Teraz juz sie do tego przyzwyczailem, mam cofniety fotel na maxa. i naprawde nie ma dramatu, usytuowanie dzwigni w tym miejscu wynagradza ta niedogodnosc, bo swietnie poreczna, krotka dzwignia i lekko chodza biegi. Mialem wybor za 27500zl, albo gole Punto 1airbag czy Panda 2airbag, central, elektr.szyby, ABS. Myslac co bedzie latwiej sprzedac po np. 5 latach.

Nic nie zmieniajcie z fotelami w pandach bo to nie jest auto do takich zmian. To jest taka namiastka vana dla ubogich do wozenia sie, a nie szybkiej jazdy. Poza tym jak bedzie wygladal fotel kubelkowy kierowcy a przy nim standardowy pasazera. skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 190cm wzrostu i jak jadę służbową Panda najdalej 20 km to mi nic nie jest smile.gif dalej nie jechałem. Punto robię 600 km i ide na narty smile.gif Pozdrawiam

Mój wniosek PANDA jest super autem dla osób poniżej 170 cm wzrostu. Lub do 20 km smile.gif

> Witam

> Mam problem ze swoim fotelem kierowcy. Jest strasznie niewygodny.

> Kolanami hacze o kierownice. Od tego wszystkiego boli mnie prawe

> kolano ! Chcę zmienić fotel ewentualnie zmodyfikować mój obecny

> np obniżyć siedzisko. Dowiadywałem się w ASO ile kosztowałaby

> wymiana siedziska na takie z regulacją ale jak wyszło ponad

> tysiac zł za sama regulacje to ... dziekuje. Mysle ze za ta

> sumke dostane cos lepszego niz TYLKO regulacje siedzenia. Znacie

> firmy czy warsztaty ktore sie zajmuja ... fotelami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam 190cm wzrostu i jak jadę służbową Panda najdalej 20 km to mi

> nic nie jest dalej nie jechałem. Punto robię 600 km i ide na

> narty Pozdrawiam

> Mój wniosek PANDA jest super autem dla osób poniżej 170 cm wzrostu.

> Lub do 20 km

ja mam 195cm. jeździ mi się wygodnie i w mieście

i w trasie - 650 km to dla mnie pestka

no ale ja jestem szczupły hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam 195cm. jeździ mi się wygodnie i w mieście

> i w trasie - 650 km to dla mnie pestka

> no ale ja jestem szczupły

mam mniej ale mi tez nic nie wadzi tylko przeszkadza slabe trzymanie boczne, bo na zakretach to latam od prawej do lewej strony na tym "taborecie" bo na wygode nie moge narzekac bo nic nie boli po dluzszej trasie na nich, podobnie nie wiem jak ktos trzyma noge ze o konsole zawadza i go boli

icon_eek.gif

dla mnie ta konsola wlasnie nawet plus bo moge noge oprzec i jest ok ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam mniej ale mi tez nic nie wadzi tylko przeszkadza slabe trzymanie

> boczne, bo na zakretach to latam od prawej do lewej strony na

> tym "taborecie" bo na wygode nie moge narzekac bo nic nie boli

> po dluzszej trasie na nich, podobnie nie wiem jak ktos trzyma

> noge ze o konsole zawadza i go boli

> dla mnie ta konsola wlasnie nawet plus bo moge noge oprzec i jest ok

Ja niestety zbyt rosły nie jestem, za to na szerokość Pandy muszę ponarzekać. Bo jak cofnę siedzenie to trudno mi korzystać z podłokietnika, a jednocześnie regularnie walę łokciem w drzwi...

Do tego nie mam regulacji wysokości kierownicy i muszę szukać kompromisu między wygodnym operowaniem pedałami, a nazbyt prostymi rękami trzymającymi kółko...

Tak więc mniejsi (170) niekoniecznie są szczęśliwsi w Pandzie. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja niestety zbyt rosły nie jestem, za to na szerokość Pandy muszę

> ponarzekać. Bo jak cofnę siedzenie to trudno mi korzystać z

> podłokietnika, a jednocześnie regularnie walę łokciem w drzwi...

> Do tego nie mam regulacji wysokości kierownicy i muszę szukać

> kompromisu między wygodnym operowaniem pedałami, a nazbyt

> prostymi rękami trzymającymi kółko...

> Tak więc mniejsi (170) niekoniecznie są szczęśliwsi w Pandzie.

ja jakoś nie narzekam mimo, że należę do tych mniejszych (sporo mniejszych biglaugh.gif ). i tak mimo braku regulacji czegokolwiek, poza fotelem, jest ok, szybko znalazłam wygodną pozycję w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Noi po temacie. Wymienilem wlasnie fotele z przodu. Teraz mam od Mini Coopera S yikes.gif

Ciekawe jak bedzie mi sie na nich siedzialo. Przejechalem dopiero 50 km i jest tak jak chcialem NIZEJ. Nie hacze juz kolanami o kierownice. To sa kubelkowe fotele wiec dodatkowo fajnie trzymaja na zakretach a wiadomo ze Panda lubi sie przechylac wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Noi po temacie. Wymienilem wlasnie fotele z przodu. Teraz mam od Mini

> Coopera S

> Ciekawe jak bedzie mi sie na nich siedzialo. Przejechalem dopiero 50

> km i jest tak jak chcialem NIZEJ. Nie hacze juz kolanami o

> kierownice. To sa kubelkowe fotele wiec dodatkowo fajnie

> trzymaja na zakretach a wiadomo ze Panda lubi sie przechylac

ja CIe bardzo proszę, zrób zdjęcie teraz i się pochwal smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mini podłoga jest płaska i równa. W Pandzie niestety nie. Dlatego fotele do Mini mają w szynach wywiercone cztery otwory na śruby i to wystarczy. Fotele do Pandy oprócz szyn o szerszym rozstawie mają dodatkowo nóżki które niwelują nierówności. Aby szybko i łatwo wymienić fotele nóżki zostały odcięte od szyn. Dystans między nóżką a szyną fotela Mini został zniwelowany blachą. Niestety nie wygląda to najlepiej (załącznik). Jeśli ktoś chce to można się pobawić i zrobić to porządniej.

Fotele kosztowały mnie 600 zł plus 150 zł montaż. Moim zdaniem okazja. Kupiłem je w sklepie/warsztacie tuningowym (http://www.speedtuning.pl/pages/kontakt.htm). Podobno od czasu do czasu szykują Mini Coopery do rajdów. Wywalają co się da, wstawiają prawdziwe rajdowe fotele, klatkę, wyciskają 220 KM z silnika itd. Z tego co mi powiedzieli to już kilka samochodów jeździ w takimi fotelami: Matiz, C1, jakiś Peugeot, Panda wink.gif i jeszcze kilka innych.

Jeśli chodzi o pasy bezpieczeństwa to zostały stare. Ze starego fotela zostały zdemontowane klamry/gniazda (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Napinacze to chyba element z tej drugiej części pasa (przy drzwiach) a to zostało bez zmian. Z tego co wiem to czujniki zapięcia pasa są w klamrach i z tym miałbym ewentualnie więcej zabawy ale ja takiego czujnika w Pandzie nie mam.

Komfort jazdy zdecydowanie się poprawił. Są to znacznie twardsze, sztywniejsze fotele od tych z Pandy. Przede wszystkim kubełkowe, dobrze wyprofilowane. Już nie muszę napinać mięśni i ścięgien prawej nogi, nie zahaczam już kolanami o kierownicę. Fotel kierowcy ma teraz regulacje wysokości siedzenia. Jak chcę to siedzę nisko (o to właśnie mi chodziło) a jeśli ktoś woli wysoko tak jak w standardzie Pandy to proszę bardzo. Kilka ruchów dźwignią i znowu głowa dotyka sufitu i nie widać świateł na skrzyżowaniu wink.gif

Na koniec jeszcze jedno pytanie. Czy jest ktoś chętny na moje stare fotele bez nóżek wink.gif Oddam za pół ceny ! 

post-71418-14352471720222_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.