Skocz do zawartości

Studnia


amciek

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon ogródkowy się zaczyna więc przybywa wątków o studniach.

Mam głębinowke i Hydrofor 300 litrów. Ile wpompowac powietrza na początek żeby max wydłużyć czasy włączania i wylaczania pompy. Władowałem 1 bar i załączyłem pompę. On off mam ustawione na 3 i 4 bary. Obecnie podlewam ogródek (czyszczę studnie po zimie). Zmierzyłem czasy i pompa pracuje 2min (pompuje od 3 do 4 bar), potem 65 sek upływa zanim ciśnienie spadnie z 4 do 3 bar (pompa nie pracuje).

W instrukcji do pompy mam napisane, ze max ilość załączeń to 20 razy na h.

Więc teraz częściej się załącza. Ile nabić powietrza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość powietrza powinna być podana na zbiorniku. Ja mam 100 ltr i ok. 1,5 atm powietrza. Zmniejsz dolne ciśnienie do ok 2,2 atm na załączeniu. Więcej wody będzie w zbiorniku i dłużej będzie miała czas wyłączenia, a jednocześnie dłużej będzie pompować więc liczba cykli się zmniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, amciek napisał:

 

Sezon ogródkowy się zaczyna więc przybywa wątków o studniach.

Mam głębinowke i Hydrofor 300 litrów. Ile wpompowac powietrza na początek żeby max wydłużyć czasy włączania i wylaczania pompy. Władowałem 1 bar i załączyłem pompę. On off mam ustawione na 3 i 4 bary. 

 

Przy tych nastawach 2,9 bara na pustym zbiorniku.

Instrukcja jest dla wiekszosci nie majacej pojęcie, co robia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, amciek napisał:

 

Sezon ogródkowy się zaczyna więc przybywa wątków o studniach.

Mam głębinowke i Hydrofor 300 litrów. Ile wpompowac powietrza na początek żeby max wydłużyć czasy włączania i wylaczania pompy. Władowałem 1 bar i załączyłem pompę. On off mam ustawione na 3 i 4 bary. Obecnie podlewam ogródek (czyszczę studnie po zimie). Zmierzyłem czasy i pompa pracuje 2min (pompuje od 3 do 4 bar), potem 65 sek upływa zanim ciśnienie spadnie z 4 do 3 bar (pompa nie pracuje).

W instrukcji do pompy mam napisane, ze max ilość załączeń to 20 razy na h.

Więc teraz częściej się załącza. Ile nabić powietrza?

 

powinieneś mieć rurkę taką gdzie widać powietrze, generalnie powinno być połowa zbiornika to woda połowa powietrze

 

 

Edytowane przez bielaPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bielaPL napisał:

powinieneś mieć rurkę taką gdzie widać powietrze, generalnie powinno być połowa zbiornika to woda połowa powietrze

A czemu połowa? Czemu tracić połowę pojemności zbiornika na jakieś fanaberie? To powietrze jest czynnikiem sprężającym i pracującym i musi być go jak najwięcej objętościowo.

W zbiorniku bez przepony spuszczasz wodę do minimalnego poziomu wody, pompujesz do dolnego ciśnienia pompy i masz największą pojemność pompowania.

 

W zbiorniku przeponowym na pustym zbiorniku pompujesz 0,1 bar mniej niż dolne ciśnienie pompy i masz maksimum pojemności dynamicznej.

 

Napełnianie i pompowanie zbiornika w oderwaniu od ciśnień nastawionych na presostacie to marnotrawstwo pojemności.

A w instrukcji jest opisane pompowanie tak, aby obsłużyć każde możliwe nastawy pompy.

 

Edytowane przez maras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.