Skocz do zawartości

[KzAK] Nozyce do zywoplotu


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Krzaki w ogrodzie robia sie coraz wieksze i potrzebuje je czyms moc samodzielnie ogarniac. Zarowno niskopienne byliny czy bukszpan, jak i standardowe krzewy rozne, ale tez drzewka typu akacja, brzoza, jablon itp.

 

Zasadniczo widze, ze sa dwa rodzaje takich nozyc - "zwykle" i na wysiegniku. Zakladam, ze bede potrzebowal obydwie, bo te na wysiegniku wydaja sie malo poreczne do pracy na krotkich dystansach i nizszych poziomach - czy sie myle?

 

Drugie pytanie - elektryczne czy aku? Ztcw to dla tych zwyklych aku sa ok 1kg ciezsze od sieciowych przy porownywalnych parametrach i ok 100 drozsze. Do tego bedzie je obslugiwala zona, wiec waga ma istotne znaczenie, dlatego sklaniam sie ku sieciowym. Przykladowe warianty wg popularnosci https://allegro.pl/oferta/nozyce-akumulatorowe-do-zywoplotu-powermat-20v-2a-9096597423?fromVariant=7854095568

Natomiast na wysiegniku, roznica tez ok 100 w cenie, ale wagowo juz aku sa ok 1kg lzejsze, wiec chyba aku?

 

Jakby wzial obydwie aku, to niby plusem bedzie, ze beda 4 aku, tylko czy az tyle bede potrzebowal... Na minus, ze te aku, po jakims czasie zaczna padac, ale tez nie zakladam, ze to bedzie sprzet na wiecznosc.

 

Firma z linku moze byc, czy czegos innego szukac? Bedzie uzywane kilka razy do roku, wiec nie chce wydawac wiecej, niz potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię Bosch Isio 3, póki co jedynie podcinam trawę przy obrzeżach. Ale w zestawie mam też noże do podcinania, kijek teleskopowy można kupić w zestawie lub osobno.

Mimo, że jeszcze nie podcinałem, myślę, że dalej będą się sprawdzać. Lekki, mocny aku i atrakcyjna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego. Przycinam tym thuje i jałowce. Wysokie krzewy tnę z drabiny, trochę z tym zabawy jest + kabel, ale można to ogarnąć. Jest całkiem lekkie, rączka jest ustawiana w dwóch osiach więc można znaleźć wygodną pozycję. Do akumulatorów jakoś nie jestem przekonany szczególnie w sprzętach za 3 stówy, wydaje mi się że to zbyt długo nie pociągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komor napisał:

Ja robię Bosch Isio 3, póki co jedynie podcinam trawę przy obrzeżach. Ale w zestawie mam też noże do podcinania, kijek teleskopowy można kupić w zestawie lub osobno.

Mimo, że jeszcze nie podcinałem, myślę, że dalej będą się sprawdzać. Lekki, mocny aku i atrakcyjna cena.

To co Ty masz to sa male reczne, glownie do trawy i jakiegos sporadycznego przycinania nieduzych krzaczkow/powierzchni. Ten etap mam juz za soba, moj ogrod ma juz 10 lat ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skodan napisał:

Ja mam coś takiego. Przycinam tym thuje i jałowce. Wysokie krzewy tnę z drabiny, trochę z tym zabawy jest + kabel, ale można to ogarnąć. Jest całkiem lekkie, rączka jest ustawiana w dwóch osiach więc można znaleźć wygodną pozycję. Do akumulatorów jakoś nie jestem przekonany szczególnie w sprzętach za 3 stówy, wydaje mi się że to zbyt długo nie pociągnie.

Wlasnie, ciekawe na ile ta moc jest istotna. U ciebie jest 710W, a w tych z piewszego linka do all 1500W.

 

Jaka masz max srednice ciecia galezi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Kupilem te na ibood, dla mnie idealne bo maja dolaczany kij teleskopowy, wiec nie muse 2 urzadzen kupowac.

I cena wydaje sie byc ok. Tam 300 a w necie 550-600.

Technicznie to podobne do mojego Macallistera, na plus to ten pałąk.

Myślę, że będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skodan napisał:

22-25 mm.

To gałąź musi zostać ścięta czy można też zwykła piłką uciąć? Z drugiej storny nie widziałem aby ktoś winogrona ciął tylko właśnie ścinał :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpyrek napisał:

To gałąź musi zostać ścięta czy można też zwykła piłką uciąć? Z drugiej storny nie widziałem aby ktoś winogrona ciął tylko właśnie ścinał :hmm:

Przepraszam ale nie rozumiem pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.