Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

szpyrek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. szpyrek odpowiedział wujek na temat - Zrób to sam
    Ta zasuwa pełni bardziej funkcje uniemożliwiającą wyrwanie drzwi przez wiatr jak potencjalnego nowego właściciela "przydasi" 😅
  2. U mnie podobnie. Nowy/na czerpni w centrali. Dodatkowo na anemostatach wyciągowych mam filtry stożkowe. Zima wymieniam je co drugi miesiąc, teraz wiosną, latem co trzeci.
  3. szpyrek odpowiedział wujek na temat - Zrób to sam
    Koszt koło 1300zl
  4. szpyrek odpowiedział wujek na temat - Zrób to sam
    Ja swój zrobiłem z tego co mi zostało po budowie. Dokupiłem tylko boazerie. Usadowiony jest na 9 bloczkach betonowych. Podstawa to dwie płyty OSB czyli 2,5x2,5. W środek dałem styropian, od wewnątrz żółta folia, pod boazeria membrana. Została mi kosmetyka i zrobić opierzenie dachu. W przyszłości chce wymienić drzwi na stalowe (techniczne)
  5. szpyrek odpowiedział deszczowyRoman na temat - Zrób to sam
    Panele wziąłem u nas jakieś z Castoramy,weninger, ac5 i odporność na wilgoć 24h, grubość 8mm. Kładłem to na podkładzie od arbition multiprotect 1000. Podłoga jest ciepła, ale na płytkach cieplejsza. Przy tej samej temperaturze zasilania, jeśli dobrze pamiętam, to nie całe 3st różnicy było. Płytki miały 27 a panele, chyba, koło 25. Nie wiem jak byłoby przy winylowej podłodze. Teraz już tego nie sprawdzę dokładnie bo co wyłączone jest.
  6. Działać działa, nie psuje się. Znajomy hydraulik doradził ,że też będzie ok więc już nie drąże tego. #75 mogłem też dać bo by mi się zmieściła w zabudowie stelaża
  7. U siebie robiłem dwa piony wentylacyjne wypuszczone na dach i zakończone takim kominkiem pasującym do dachówki. Zrobiłem je przy obu geberitach rurami #50. Po dwóch latach nie mamy żadnych problemów
  8. Kwestia przyzwyczajenia. Mniej uciążliwe to jest jak plastikowe rynny. Ale drugim razem też bym wybrał poliwęglan tylko zrobiłbym ciut większą dylatacje i większe otwory o rozmiar zrobił pod wkręty
  9. No montowałem to sam miejscami musiałem zrobić błędy jak np za małe otwory pod wkręty albo za mała przerwa między płytami. Strzela w chłodne dni gdy wyjdzie słońce. Najgorzej jest teraz marzec/kwiecień a później na jesień, październik. Latem praktycznie zero dźwięków nawet wieczorem czy rano lub są ale pojedyncze których ucho nie rejestruje. Profile aluminiowe
  10. Wybrałem u nas poliwęglan komorowy jasny grafit bo taras mamy od wschodu i chciałem żeby bardziej od deszczu nas chronił i nie zabierał za dużo słońca, kolor "transparentny" nie podobał mi się. Grubość 10mm, rozstaw krokwi co 70cm. Na pokrycie 40mkw zadaszenia materiał kosztował mnie niecałe 4k. Ta sama powierzchnia ale z poliwęglanu litego grubości 6mm 9500. Ceny z przed dwóch lat. Konstrukcje robiłem z drewna z tartaku, strugane niesuszone.
  11. My ostatnio zakupiliśmy tego dziada https://a.aliexpress.com/_EyNJeT2 Pierwsze wrażenie ok chociaż moja bardziej zadowolna. Ręka od używania nie boli, spoko końcówki, bateria na level full blow wytrzymuje 20min, nie ma fajnego leda jak dayson tylko zwykłe lampki. Sierść po kundlu z paneli czy płytek wsysa, tapicerkę na krześle czy narożniku ogarnie ale już na grubym dywanie jest za słaby.
  12. @GoldFinger rekuperator mam w ogrzewanym pomieszczeniu, w sumie najcieplejszym w całym domu. Przy większych mrozach wywiew z domu jest do 15% mniejszy niż nawiew aby właśnie niedoszło do zamarzania wymiennika. Sam wymiennik u mnie to właśnie entalpik. Wilgotność powietrza w pokojach nie spada mniej jak 44-46%
  13. U mnie w puszkach z kneflami od rolet siedzą sterowniki od zamel'a SRP-01. Sterownik, jakiś tam z alliexpres, mam tylko w włączniku centralnym w wiatrołapie, i za pomocą niego przez tuya steruje wszystkim jednocześnie. Nie czułem potrzeby mieć kontroli wifi nad każdą roleta z osobna.
  14. Zastanawiałem się między o3ozon a izzi 302 erv. Wybór padł na tą drugą jednostkę. Po dwóch latach działa. Może z dwa razy wymiennik przymarzł przy mrozach bo nie mam grzałki na czerpni ale szkody to nie ma robiło. Szukałem budżetowej opcji bo chciałem mieć taką niż wentylację grawitacyjna. Drugi raz z tych dwóch też wybrałbym izzi. Minus dla mnie to filtry dość drogie - wymiana dwa razy w roku 160zl za jeden komplet
  15. 200l do 47°, w tygodniu uda się raz ,że podgrzeje. W weekend po dwa razy.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.