-
Domek narzędziowy
Ta zasuwa pełni bardziej funkcje uniemożliwiającą wyrwanie drzwi przez wiatr jak potencjalnego nowego właściciela "przydasi" 😅
-
rekuperator - jaki kupić ?
U mnie podobnie. Nowy/na czerpni w centrali. Dodatkowo na anemostatach wyciągowych mam filtry stożkowe. Zima wymieniam je co drugi miesiąc, teraz wiosną, latem co trzeci.
-
Domek narzędziowy
-
Domek narzędziowy
Ja swój zrobiłem z tego co mi zostało po budowie. Dokupiłem tylko boazerie. Usadowiony jest na 9 bloczkach betonowych. Podstawa to dwie płyty OSB czyli 2,5x2,5. W środek dałem styropian, od wewnątrz żółta folia, pod boazeria membrana. Została mi kosmetyka i zrobić opierzenie dachu. W przyszłości chce wymienić drzwi na stalowe (techniczne)
-
podłoga
Panele wziąłem u nas jakieś z Castoramy,weninger, ac5 i odporność na wilgoć 24h, grubość 8mm. Kładłem to na podkładzie od arbition multiprotect 1000. Podłoga jest ciepła, ale na płytkach cieplejsza. Przy tej samej temperaturze zasilania, jeśli dobrze pamiętam, to nie całe 3st różnicy było. Płytki miały 27 a panele, chyba, koło 25. Nie wiem jak byłoby przy winylowej podłodze. Teraz już tego nie sprawdzę dokładnie bo co wyłączone jest.
-
Odpowietrzenie kanalizacji
Działać działa, nie psuje się. Znajomy hydraulik doradził ,że też będzie ok więc już nie drąże tego. #75 mogłem też dać bo by mi się zmieściła w zabudowie stelaża
-
Odpowietrzenie kanalizacji
U siebie robiłem dwa piony wentylacyjne wypuszczone na dach i zakończone takim kominkiem pasującym do dachówki. Zrobiłem je przy obu geberitach rurami #50. Po dwóch latach nie mamy żadnych problemów
-
Zadaszenie tarasu z drewna
Kwestia przyzwyczajenia. Mniej uciążliwe to jest jak plastikowe rynny. Ale drugim razem też bym wybrał poliwęglan tylko zrobiłbym ciut większą dylatacje i większe otwory o rozmiar zrobił pod wkręty
-
Zadaszenie tarasu z drewna
No montowałem to sam miejscami musiałem zrobić błędy jak np za małe otwory pod wkręty albo za mała przerwa między płytami. Strzela w chłodne dni gdy wyjdzie słońce. Najgorzej jest teraz marzec/kwiecień a później na jesień, październik. Latem praktycznie zero dźwięków nawet wieczorem czy rano lub są ale pojedyncze których ucho nie rejestruje. Profile aluminiowe
-
Zadaszenie tarasu z drewna
Wybrałem u nas poliwęglan komorowy jasny grafit bo taras mamy od wschodu i chciałem żeby bardziej od deszczu nas chronił i nie zabierał za dużo słońca, kolor "transparentny" nie podobał mi się. Grubość 10mm, rozstaw krokwi co 70cm. Na pokrycie 40mkw zadaszenia materiał kosztował mnie niecałe 4k. Ta sama powierzchnia ale z poliwęglanu litego grubości 6mm 9500. Ceny z przed dwóch lat. Konstrukcje robiłem z drewna z tartaku, strugane niesuszone.
-
Tani odkurzacz pionowy
My ostatnio zakupiliśmy tego dziada https://a.aliexpress.com/_EyNJeT2 Pierwsze wrażenie ok chociaż moja bardziej zadowolna. Ręka od używania nie boli, spoko końcówki, bateria na level full blow wytrzymuje 20min, nie ma fajnego leda jak dayson tylko zwykłe lampki. Sierść po kundlu z paneli czy płytek wsysa, tapicerkę na krześle czy narożniku ogarnie ale już na grubym dywanie jest za słaby.
-
rekuperator - jaki kupić ?
@GoldFinger rekuperator mam w ogrzewanym pomieszczeniu, w sumie najcieplejszym w całym domu. Przy większych mrozach wywiew z domu jest do 15% mniejszy niż nawiew aby właśnie niedoszło do zamarzania wymiennika. Sam wymiennik u mnie to właśnie entalpik. Wilgotność powietrza w pokojach nie spada mniej jak 44-46%
-
Zdalne zarządzanie roletami
U mnie w puszkach z kneflami od rolet siedzą sterowniki od zamel'a SRP-01. Sterownik, jakiś tam z alliexpres, mam tylko w włączniku centralnym w wiatrołapie, i za pomocą niego przez tuya steruje wszystkim jednocześnie. Nie czułem potrzeby mieć kontroli wifi nad każdą roleta z osobna.
-
rekuperator - jaki kupić ?
Zastanawiałem się między o3ozon a izzi 302 erv. Wybór padł na tą drugą jednostkę. Po dwóch latach działa. Może z dwa razy wymiennik przymarzł przy mrozach bo nie mam grzałki na czerpni ale szkody to nie ma robiło. Szukałem budżetowej opcji bo chciałem mieć taką niż wentylację grawitacyjna. Drugi raz z tych dwóch też wybrałbym izzi. Minus dla mnie to filtry dość drogie - wymiana dwa razy w roku 160zl za jeden komplet
-
ile razy ogrzewa się u was zasobnik cwu?
200l do 47°, w tygodniu uda się raz ,że podgrzeje. W weekend po dwa razy.