Skocz do zawartości

no to teraz mnie zesłabiło totalnie


Pirat7993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja z sasiedniego kącika, mam dosc powazny problem z silnikiem 1.2 MPI a wy macie takie same wyrczadełko pod maską wiec moze cos pomozecie bo mnie dobija spalanie sick.gif miałem cinquecneto 700 i włozyłem własnie ten 1.2 i problemy jak narazie sie nie konczą bo pali az 16L jak i bezyny tak i gazu heh gdzebało juz kilkunastu ludzi i nikt nic niewie 3 najlepszych mechanikow w miescie powiedialo mi ze silnik pracuje bardzo pieknie praktycznie jak nowy ale cisnienie na cylindrach niebyło sprawdzane (jutro to jade zrobic) ale zato auto było podpinane w 2 serwisach pod komputer i na kazdym pokazywało ze wszystko jest w jak najlepszym pozadku i tez mu w ASO powiedzieli ze raczej niema sensu sprawdzac cisnienia na cylindrach bo widac ze silnik jest jak nowy ( w sumie to przyspiesza ładnie chodzi rowniusienko no i niebieze nic a nic oleju) ehh tylko skad to spalanie? dolot jest 100% szczelne wylot tez a sklada sie on z kolektora , rury Fi 45 no i zakonczony tłumikiem z duzego fiata, praktycznie wszystkie czesci takie jak głowica sick.gif regulator cisnienia , wtryski , mapsenros, no i takie tam to bylo juz praktycznie zmieniane 2 razy no i co dalej robic to zupełnie niemam pojecia sick.gif ale przejechac 200km na calej butli gazu czy calym baku to drobna przesada no i nikt a nikt niewie co to moze byc , moze wy cos pomozecie albo polecicie mi jakiegos magika na podkarpaciu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem mam ciezka noge ale na trasoe sprawdzalem spalanie pare razy i buło non stop 2.5obr wydxło mi 11L gazu ale to tylko i wylacznie na trasie bez zadnych przerw i bez wjezdzania w miasto tylko trasa i odrazu CPN po rownych 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sterownik juz jest trzeci a dzis w FIACIE na diagnostyce wszystko

> pokazalo nadzwyczaj dobrze i powiedzieli ze przy takich

> parametrach to niewiarygodne ze auto moze tyle palic ale oni

> niewiedza co to moze byc

Z diagnostyką w Kfiacie to róznie bywa - sprawdzałem na swoim byłym afcie 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spaliny tragicznie wychodzą bo i tak niemam zadnego tlumika poza koncowym i to z duzego fiata, yyy hamulce sa ok opony 165 zbieznosc robiona tydzien temu ale gosc mowil ze byla w miare ok, licznik sprawny w 100% paliwo i gaz nigdzie nie wycieka bo ani nic nie smierdzi ani plam niema

wiekszosc czojnikow zmienione z 2 albo i3 razy łacznie z sondą

niebył tylko zmieniony czojnik połozenia wała, jest tez trzeci komputer hmm no i nic jescze wiecej mi nieprzychodzi na mysl juz wszystko sprawdzilem dzis nawet jecze raz cisnienie sprawdzilem wyszlo na kazdym baniaczku po rowno 15 yyy głowica była robiona miesiac temu polerowane zawory , nowe gumki i takie tam pierdoly , no praktycznie wszystko jest nowe w silniku wiec to tylko i wyłacznie sprawa elektroniki , no ale jak juz pisalem wczesniej byłem w 2 zakladach od diagnostyki w tym tez serwis FIAT i na kompie pokazało ze wszystko jest jak najbardziej ok tak ze juz sam niewiem co z tym wszystkim mam zrobic , rece mi opadają i zaczynam miec glupie mysli sciana.gifsciana.gifsciana.gifsciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze brak mu katalizatora

jak wiadomo zeby sonda odczytywala prawidlowo musi byc odpowiednie cisnienie spalin, a jak nie ma katalizatora o tego cisnienia nie ma.

jak silnik byl przekladany to moze cos zle zalozono

moze kable pomylone, komputer w fiacie nie zawsze wykaze ze cos jest zle podpiete, tak ze nie mozna na niego slepo patrzec ze nie pokazuje bledow (dowiedzialem sie o tym na wlasnej skorze).

ja bym jeszcze raz wzial schemat i miernik, i dokladnie posprawdzal czy kabelki ida tam gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczeze mowiac to instalacje zesmy przełozyli z Cinquecento 700 czyli pierwsza generacja taka jak dla gaznikow tylko mikser inny o bo wiadomo... katalizatora niema to prawda , a co do lpg to wszystkie czesci juz były tez wymieniane procz butli (reduktor , mikser, waz, oczywiscie filter , no i elektrozawory) pytalem sie tez ludzi w rozniych zakladach powiedzieli ze komputer to jest tylko wymog od ktoregos tam roku dla samochodow z wtryskiem, no bo przedtem tez byly auta z wtryskiem i jakos jezdzily bez komputerow tak ze komputer jest calkowicie zbedny, przynajmniej tak mi mowilo 2 dobrze znajacych sie na robocie fachowcow od gazu w 2 roznych zakladach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu moze i masz racje bo wiazka była poskladana z starej do innego auta tylko zesmy wtyczki mieli te co byly nam potzebne, tak ze z tego co mowisz to pewnie masz racje , ale bondz co bondz orginalna wiazka chyba do mnie przyjdzie jak dobrze pojdzie w sobote lub w poniedzialek , no ale myslałem ze jak na diagnozie wszystko pokazuje myslałem ze wszystko jest w pozadku ale skoro mowisz ze moze byc inaczej to tez o tym na powaznie mysle zeby ja wymienic na orginalną. A ty mozesz powiedziec co tobie sie działo z tymi kabelkami ?? moze cos by mi przyszło wtedy do łebka, hmm a ty cos wogule sie kojazysz na autach bo Rzeszow i Przeworsk niejest tak daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy Sonda juz jest trzecia znajomy ma taki testerek do sondy to pokazuje na kazdej sondzie ze chodzi sprawnie ,to uzadzonko ma tez fajne funkcje mozna wzbogacic mieszanke lub zrobic ja ubogą na bogatej z rury zacza leciec czarny dym i auto zaczeło sie dławic ( tak jak na odłaczonej sondzie lub w trybie awartjnym) a na ubogiej mieszance tylko zaczeło przerywac no i silnik robił sie strasnie goracy aa no i jescze jak bylem na diagnostyce we fiacie to tez widzialem jak wskaznik od sondy latał sobie tam po ekranie czyli sonda raczej bendzie dobrze podlaczona no sczegolnie ze jest nowa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spaliny tragicznie wychodzą bo i tak niemam zadnego tlumika poza

> koncowym i to z duzego fiata, yyy hamulce sa ok opony 165

> zbieznosc robiona tydzien temu ale gosc mowil ze byla w miare

> ok, licznik sprawny w 100% paliwo i gaz nigdzie nie wycieka bo

> ani nic nie smierdzi ani plam niema

> wiekszosc czojnikow zmienione z 2 albo i3 razy łacznie z sondą

> niebył tylko zmieniony czojnik połozenia wała, jest tez trzeci

> komputer hmm no i nic jescze wiecej mi nieprzychodzi na mysl juz

> wszystko sprawdzilem dzis nawet jecze raz cisnienie sprawdzilem

> wyszlo na kazdym baniaczku po rowno 15 yyy głowica była robiona

> miesiac temu polerowane zawory , nowe gumki i takie tam pierdoly

> , no praktycznie wszystko jest nowe w silniku wiec to tylko i

> wyłacznie sprawa elektroniki , no ale jak juz pisalem wczesniej

> byłem w 2 zakladach od diagnostyki w tym tez serwis FIAT i na

> kompie pokazało ze wszystko jest jak najbardziej ok tak ze juz

> sam niewiem co z tym wszystkim mam zrobic , rece mi opadają i

> zaczynam miec glupie mysli

Sprawdź czy nie masz walniętej sondy lambda i przez to masz zbyt bogatą mieszankę i tak duże zużycie paliwa

Edit: Jeśli masz nową sonde i wszystko jest bez zmian to pozostaje tylko sterownik silnika sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.