Skocz do zawartości

Klima "Alex" - problem


LMV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem.

Poprzedni właściciel zamontował do użwanej przeze mnie Feli klimę "Alex" (Made in Italy). No i jest problem.

Klima po ok. 40 minutach jakby przestawała dmuchać zimnym powietrzem. Jechalem ostatnio "pod słońce" i to się ostro dawało we znaki.

Objawy takie:

- chłodzi, wręcz mrozi

- najpierw dmucha "w porzo", ale...

- po tych nieszczęsnych 40 minutach coraz słabiej, słabiej.... Spręzarka i wentylator nawiewu na pewno chodzą. Mam wrażenie, że się może woda zbiera z jakiegoś skraplacza i nie odpływa. I ta woda (przypuszczam) blokuje przepływ powietrza.

Może być coś takiego?

Kto ma jakąś koncepcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimnym, ale coraz słabiej.

hmm.. Jedyne co mi przychodzi do głowy to że zamarza woda na parowniku albo na filtrze przeciwpyłkowym.

Znasz stan albo wymieniałes filtr przeciwpyłkowy ?

Dość częstym problemem w Feli jest zatykanie się takiego gumowego lejka który odprowadza wodę z wejścia nawieiu pod samochód.

Kiedy u mnie był zapchany to wewnątrz auta robiła się sauna po jakieś 20-30 min jazdy. Woda która zebrała sie w przedziale wentylatora parowała i na szybach robiła się mgiełka.

Skoro u ciebie jest pod drodze do kabiny paownik to ta wilgoś może na nim tworzyć lód i blokowac powietrze.

Czy objaw mija po dłuzszej przerwie (postój z 10 min) lub podmuch zaczyna się wzmacniać po wyłaczeniu klimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym objawie który opisałeś może należy sprawdzić ilość nabitego gazu bo powiem szczerze że raz tak miałem i chyba zamarzł mi parownik też mi zaczeło słabo dmuchać i jak wyłączyłem klimę to za chwilę nadmuch powrócił a zimne powietrze leciało jeszcze dobre pół godziny czyli tak jakby się parownik rozmrażał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.