Skocz do zawartości

Zarabianie przewodów hamulcowych


Josyp

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem już chyba szósty zestaw z neta do zarabiania przewodów hamulcowych i do tej pory żaden nie działa. Mam rurkę standardową o średnicy 4,75mm i tłoczniki nie wchodzą do środka, są za grube, zaś na samej prasce nawet otwór na 5mm jest za ciasny, 4,75mm mocno miażdży samą rurkę. Ma ktoś jakiś sprawdzony zestaw który działa, czy jest coś, co źle robię i o czym nie wiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rzel napisał:

Zamawiałeś może zestaw firmy Asta? U mnie się sprawdza. https://erli.pl/produkt/praska-do-zarabiania-przewodow-hamulcowych-zestaw,47887894

 

A da się tym zarabiać takie normalne przewody hamulcowe? Bo w opisie napisane, że to do hamulca ręcznego tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Josyp napisał:

A da się tym zarabiać takie normalne przewody hamulcowe? Bo w opisie napisane, że to do hamulca ręcznego tylko?

A czym się różni rurka hamulca ręcznego od normalnego zważywszy, ze ręczny hydrauliczny to chyba tylko w jakiś rajdowych wydumkach jest stosowany:) To wygląda na błąd w opisie lub tłumaczeniu.

Na jakich rurkach testowałeś te zestawy? Z miedzianymi to chyba większość jakoś radzić sobie powinna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, volf6 napisał:

A czym się różni rurka hamulca ręcznego od normalnego zważywszy, ze ręczny hydrauliczny to chyba tylko w jakiś rajdowych wydumkach jest stosowany:) To wygląda na błąd w opisie lub tłumaczeniu.

Na jakich rurkach testowałeś te zestawy? Z miedzianymi to chyba większość jakoś radzić sobie powinna...

No właśnie na miedzianej, choć sprzedawca po rozmowie z serwisantem zasugerował kupno innej na próbę, ponoć część rurek nie trzyma wymiarów. 

 

Wszystkie zestawy jakie zamawiałem miały taką otwieraną praskę z różnymi otworami oraz taki zakładany bolec i tłocznik, a te zestawy do hamulca ręcznego wyglądają zupełnie inaczej i nie mają tych elementów, a na jutubie nie widziałem prezentacji, jak one działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, volf6 napisał:

Słabo szukałeś

 

 

Faktycznie chyba słabo, ale dzięki wielkie ;)

 

Byłem dziś w sklepie i chyba problem się wyjaśnił - na sklepową rurkę normalnie tłocznik wchodzi, więc ta rurka, co kupiłem ma za grube ścianki mimo prawidłowej ogólnej średnicy 4,75mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chyba słabo, ale dzięki wielkie
 
Byłem dziś w sklepie i chyba problem się wyjaśnił - na sklepową rurkę normalnie tłocznik wchodzi, więc ta rurka, co kupiłem ma za grube ścianki mimo prawidłowej ogólnej średnicy 4,75mm
A gradownikiem ja po cięciu ogarnoles? Te rurkę?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.