Skocz do zawartości

Ducato 2.2 2010 101 km - po przegazowaniu olej leje się z wydechu, kopci na czarno


jerry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mojego Dukaciaka męczy dziwna przypadłość. Mianowicie  po przegazowaniu z wydechu lecą sporej wielkości czarne krople , a nierzadko zdarza mu się dosłownie chlusnąć olejem silnikowym (jest to na 100% olej ale mam wrażanie, że zmieszany z ropą) . Dzieje się tak i na zimno i kiedy silnik się już nagrzeje.

Wszystko widać na filmiku, którego niestety przez rozmiar pliku nie mogę wrzucić tutaj

 

 

CO do tej pory zrobiłem:

Ponieważ dymiło z góry po odkręceniu korka wlewu oleju zdjąłem całą pokrywę i wymieniłem miedziane podkładki pod wtryskami - już nie dymi i nie śmierdzi w kabinie.

Wywalało olej przez odmę, więc wymieniłem całą pokrywę zaworów zintegrowaną z zespołem separatora i samej odmy - olej wywala przez odmę dalej.. tak, że przewody idące do turbiny są mokre, NATOMIAST wydaje mi się, że nie na tyle, żeby pod samochodem powstawała kałuża oleju jak na filmie.

 

Co zauważyłem:

Nieszczelności w dolocie nie ma , intercooler suchy, silnik mocno drży, delikatnie  słychać dudniący dzwięk (coś jak pralka na wirowaniu) ale to tylko moje spostrzeżenie , wirnik turbiny sztywny, nie wydaje się żeby miał luzy.

No i pytanie ostatnie, czy jeśli jest to turbina, to da radę wymontować ją bez kanału? Wszystko w tym aucie robię sam i chętnie podejmę się podwórkowej wymiany w nim czegokolwiek , tylko żeby było to wykonalne bez kanału :)

SAMOCHÓD TO: Fiat ducato 2.2 multijet  101 km 2010 rocznik 

Edytowane przez jerry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest olej z komory spalania bo to byłby dym. Czyli wszelkiej masci przedmuchy odpadaja , pierscienie odma egr  etc. To jest normalnie mokry olej . Jak w dolocie w miare , sprawdz wylot. Turbina jest smarowana olejem ale nie znam dokładnie przekroju. Oleju Ci nie ubywa?? Jak dla mnie gdzies olej ucieka miedzy kolektor wydechowy , turbina wydech. . Wykluczam chłodniczke oleju bo jest na magistrali chłodzącej .Nie ma powiązania .  Martwi to dudnienie i drżenie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.