Skocz do zawartości

Blat do stołu warsztatowego


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, swienty napisał(a):

Z czego zrobić blat?

Ja zrobiłem z  płyt wiórowych (drzwi od starych szaf), skręcone 2x18 mm. Pod względem sztywności nie mam żadnych uwag, blat jest też ciężki i stabilny. Oblożyłem to blachą ocynkowaną, nie jest źle, ale trzeba uważać z chemikaliami, bo od razu odbarwia i rdzewieje. Myślę że guma lepiej się sprawdzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, swienty napisał(a):

Mam w planie zamówić ramę stołu warsztatowego 200x70x100 bez blatu. Z czego zrobić blat? Skręcić 2x osb 18mm, na górę guma a przód polakierować żeby nie sypały się trociny?

Mam 2 x OSB, chyba 18mm, górna warstwa pomalowana farbą. Jest idealnie :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, swienty napisał(a):

 

Wrzucisz foto? Może być ma priv 

https://forum.autokacik.pl/topic/489940-stół-warsztatowy/?do=findComment&comment=8182559

Znalazłem wątek, gdzie się chwaliłem. Płyta ma jednak 15mm. Przy moim sposobie użytkowania nie przewiduję aby trzeba było ją wymieniać w ciągu następnych kilku lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Igorek napisał(a):

https://forum.autokacik.pl/topic/489940-stół-warsztatowy/?do=findComment&comment=8182559

Znalazłem wątek, gdzie się chwaliłem. Płyta ma jednak 15mm. Przy moim sposobie użytkowania nie przewiduję aby trzeba było ją wymieniać w ciągu następnych kilku lat.

 

Fajnie wyposażony warsztat :oki: sam spawałeś stół czy kupiłeś gotowy? U mnie musi być grubszy blat - min 25-30mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, swienty napisał(a):

 

Fajnie wyposażony warsztat :oki: sam spawałeś stół czy kupiłeś gotowy? U mnie musi być grubszy blat - min 25-30mm

Sam spawałem. Mówiąc "grubszy" co masz na myśli? Ja mam 2 x 15mm, więc w sumie jest 30. I to jest zupełnie wystarczająca grubość jeśli chodzi o wytrzymałość blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, swienty napisał(a):

 

Niedomówienie, zrozumialem że zamiast 2x18 masz 1x15 :oki:

No bo wcześniej tak mi się wydawało ale jak zapytałeś o zdjęcia i odszukałem wątek, w który wrzucałem info to znalazłem, że to jednak była płyta 15mm. Wymiary stali tam też są podane i całość jest bez zastrzeżeń. Szczerze mogę polecić takie parametry

EDIT:

oczywiście płyta podwójna aby w razie zniszczeń można było wierzchnią warstwę wymienić bez większych problemów

Edytowane przez Igorek
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Igorek napisał(a):

No bo wcześniej tak mi się wydawało ale jak zapytałeś o zdjęcia i odszukałem wątek, w który wrzucałem info to znalazłem, że to jednak była płyta 15mm. Wymiary stali tam też są podane i całość jest bez zastrzeżeń. Szczerze mogę polecić takie parametry

EDIT:

oczywiście płyta podwójna aby w razie zniszczeń można było wierzchnią warstwę wymienić bez większych problemów

 

Spoko, przejrze w wolnej chwili :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.