Skocz do zawartości

Przelotka klapy


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wymienić przelotkę klapy tylnej w C4GP 2017 bo już zdążyła pęknąć. Element na zdjęciu, pęknięcie w harmonijce tu akurat niewidoczne. No i zonk. Po stronie klapy wiązka składa się z mnóstwa przewodów i tego się nie da przepchnąć. Od strony bagażnika dużo lepiej ale jest jedna wielka kostka, która ma wymiar sporo większy od średnicy przelotki. Ktoś zna temat wymiany i może potwierdzić, że to się da w ogóle wykonać jakimś łatwym sposobem?IMG_20230211_121124.jpg.2196d41491a42b74861cb2eb3995a9f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Igorek napisał(a):

Zrobione. Musiałem rozebrać obie kostki, przerąbana robota. W sumie prawie 30 przewodów do wypięcia i wpięcia z powrotem. Nie znalazłem innej możliwości

IMG_20230211_125342.jpg.5fafe034ac860ab9f83cc31a6afad5df.jpg

 

No rozmontuj kostki, zapisz/oznacz kable/piny i wyjdzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2023 o 20:12, Igorek napisał(a):

Zrobione. Musiałem rozebrać obie kostki, przerąbana robota. W sumie prawie 30 przewodów do wypięcia i wpięcia z powrotem. Nie znalazłem innej możliwości

IMG_20230211_125342.jpg.5fafe034ac860ab9f83cc31a6afad5df.jpg

 

 

ze Ci sie kabelki nie pomylily ?

i teraz jak hamujesz to otwiera sie elektryczna klapa ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelWaw napisał(a):

 

ze Ci sie kabelki nie pomylily ?

i teraz jak hamujesz to otwiera sie elektryczna klapa ;l

Tak się składa, że się pomyliły ;] Postanowiłem pożyczyć od córki kolorowe pisaki i nimi pozaznaczać kolejność. Niestety kolorek schodził elegancko po dotknięciu kabelka ;] A że nie zrobiłem zdjęcia z drugiej strony kostki to poległem. Cyrki z elektryką były ale mam drugi taki samochód to rozebrałem, sprawdziłem i znalazłem zamienione dwie pary przewodów.

A to wszystko bo france postanowiły wszystkie żyły puścić w kolorze białym, na szczęście numerowane.

IMG_20230211_132337.jpg.5f63a9ee92c613ed82cdf477cd776ee9.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Igorek napisał(a):

Tak się składa, że się pomyliły ;] Postanowiłem pożyczyć od córki kolorowe pisaki i nimi pozaznaczać kolejność. Niestety kolorek schodził elegancko po dotknięciu kabelka ;] A że nie zrobiłem zdjęcia z drugiej strony kostki to poległem. Cyrki z elektryką były ale mam drugi taki samochód to rozebrałem, sprawdziłem i znalazłem zamienione dwie pary przewodów.

A to wszystko bo france postanowiły wszystkie żyły puścić w kolorze białym, na szczęście numerowane.

IMG_20230211_132337.jpg.5f63a9ee92c613ed82cdf477cd776ee9.jpg

No właśnie, PONUMEROWANE, dla inteligentnych :P a nie w kolorach dla analfabetów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jedrocha napisał(a):

No właśnie, PONUMEROWANE, dla inteligentnych :P a nie w kolorach dla analfabetów :)

A zdajesz sobie sprawę, że trzeba pruć wiązkę aby się dostać do oznaczeń? Popełniłem taki błąd, że nie zrobiłem zdjęcia kostki z drugiej strony bo na tym co widać, nawet po częściowym wytarciu się kolorów, byłem w stanie podłączyć się prawidłowo na podstawie ułożenia przewodów. Gdyby oznaczenia numeryczne były łatwo dostępne to bym się nie bawił w kolorowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Igorek napisał(a):

A zdajesz sobie sprawę, że trzeba pruć wiązkę aby się dostać do oznaczeń? Popełniłem taki błąd, że nie zrobiłem zdjęcia kostki z drugiej strony bo na tym co widać, nawet po częściowym wytarciu się kolorów, byłem w stanie podłączyć się prawidłowo na podstawie ułożenia przewodów. Gdyby oznaczenia numeryczne były łatwo dostępne to bym się nie bawił w kolorowanie.

Zdaję sobie, nie jedną wiązkę przerabiałem/dorabiałem, mając schematy to oznakowanie numerami jest zbawienne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jedrocha napisał(a):

Zdaję sobie, nie jedną wiązkę przerabiałem/dorabiałem, mając schematy to oznakowanie numerami jest zbawienne ;)

France zrobiły wszystkie przewody białe. Dalej za kostką przewody zyskują już indywidualne kolory. Żeby rozczytać oznaczenia musiałem rozpruwać jak na zdjęciu. Dla mnie to nieporozumienie

IMG_20230215_131916.jpg.7178963c46d3dc6f66150cc1eef50a0e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Igorek napisał(a):

France zrobiły wszystkie przewody białe. Dalej za kostką przewody zyskują już indywidualne kolory. Żeby rozczytać oznaczenia musiałem rozpruwać jak na zdjęciu. Dla mnie to nieporozumienie

 

 

Bylo owinac przelotke czarna tasma izolacyjna i po sprawie ;)

A na serio, to podziwiam za umiejetosci manualne i cierpliwosc :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.