Skocz do zawartości

dzieci niezaleznie od wieku to zuooo


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

mam 16 i 14 latka

 

dosc dlugo zwlekalismy z remontem kuchni bo wiadomo jak to przy dzieciach- bez sensu. ( i dobrze jak sie okazalo starszy rok temu jeszcze wypalil dziure w blacie i odpalil kolko piekne na korku sciennym- facepalm....)

 

no ale juz nastolatki co poza ,zarzyganiem.chalupy i podmianka alko w barku na kolorowa wode moga zrobic

 

wyrwalismy sie na 4 dni na biegowki na drugi koniec PL bez nich

 

na srodkurok temu zrobionej podlogi w jadalni nieudolna proba ścierania rozwalinego kleju typu ( 14 latek) kropelka........ na drugim stopniu wejsciowym wybita dziura w plytce ( 16 latek)

 

( dodam, ze jeden i drugi ma dodatkowe biurko robocze na swoje lutowania, klejenia i inne cudy + jeszcze warsztat w garazu)

 

witki opadaja

 

powiedzialem ze po oozyczenie auta to ma przyjść jeden z drugim pierwszy raz jak 40 skoncza bo szkoda zycia wczesniej

 

niesamowity jest mozg nastolatka

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi byli lepsi, nie ma się oczywiście czym przechwalać, bo młodszy syn od urodzenia był piroman, a skończyło się tak, że bawili się w niezamieszkałym domku po dziadku, domek piętrowy i na piętrze rozłożony był namiot, coś tam zaczęli ze starszym palić, namiot się zajął i nie minęło pięć minut jak jarała się cała chałupka. Trzy zastępy przyjechały w ciągu kilku minut, bo w granicach kilometra jest OSP, ale dogasili tylko zgliszcza. Oczywiście policja, prokurator, ale rozeszło się po kościach. Ale w domu raczej żadnych strat nie robią, poza tym, że miałem z 10 różnych antycznych już telefonów, lubię zbierać takie szpargały i oczywiście młodszy wszystkie rozbebeszył. Za to teraz już w drugiej klasie mundurowej wiedzie prym. Starszy już wybrał kierunek na UJocie, chociaż ma jeszcze półtora roku ogólniaka.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi byli lepsi, nie ma się oczywiście czym przechwalać, bo młodszy syn od urodzenia był piroman, a skończyło się tak, że bawili się w niezamieszkałym domku po dziadku, domek piętrowy i na piętrze rozłożony był namiot, coś tam zaczęli ze starszym palić, namiot się zajął i nie minęło pięć minut jak jarała się cała chałupka. Trzy zastępy przyjechały w ciągu kilku minut, bo w granicach kilometra jest OSP, ale dogasili tylko zgliszcza. Oczywiście policja, prokurator, ale rozeszło się po kościach. Ale w domu raczej żadnych strat nie robią, poza tym, że miałem z 10 różnych antycznych już telefonów, lubię zbierać takie szpargały i oczywiście młodszy wszystkie rozbebeszył. Za to teraz już w drugiej klasie mundurowej wiedzie prym. Starszy już wybrał kierunek na UJocie, chociaż ma jeszcze półtora roku ogólniaka.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


nic nie mow starszy w modelarni wszystkum silniki rakietowe robil :-//.... na ogródku mam stalowa plyte 1x2m do startow z przyspawanym batem od cb radia + wie ze moze odpalac w kominku....to bkat zalatwil- myslalem ze udusze gołymi rekoma (a w gkebi bilem dumny bo z czym zawalczyl i ogarnął)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w śmietniku przy segregacji śmieci znalazłem nowy wyłącznik ścienny. Okazało się że starszy próbował robić instalację na strychu, podłączył z jednej strony faze, z drugiej zero i próbował zaświecić. Po czym stwierdził, że wyłącznik musi być zepsuty i wyrzucił do śmieci. Na szczęście skończyło się na tym że esa wyrzuciło. Ale mu wytłumaczyłem, że zrobił po prostu zwarcie i za parę dni na strychu już cała instalacja działała tak jak trzeba, łącznie z wyłączaniem krzyżowym.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 23:59, Fili_P napisał(a):

 

mam 16 i 14 latka

 

dosc dlugo zwlekalismy z remontem kuchni bo wiadomo jak to przy dzieciach- bez sensu. ( i dobrze jak sie okazalo starszy rok temu jeszcze wypalil dziure w blacie i odpalil kolko piekne na korku sciennym- facepalm....)

 

no ale juz nastolatki co poza ,zarzyganiem.chalupy i podmianka alko w barku na kolorowa wode moga zrobic

 

wyrwalismy sie na 4 dni na biegowki na drugi koniec PL bez nich

 

na srodkurok temu zrobionej podlogi w jadalni nieudolna proba ścierania rozwalinego kleju typu ( 14 latek) kropelka........ na drugim stopniu wejsciowym wybita dziura w plytce ( 16 latek)

 

( dodam, ze jeden i drugi ma dodatkowe biurko robocze na swoje lutowania, klejenia i inne cudy + jeszcze warsztat w garazu)

 

witki opadaja

 

powiedzialem ze po oozyczenie auta to ma przyjść jeden z drugim pierwszy raz jak 40 skoncza bo szkoda zycia wczesniej

 

niesamowity jest mozg nastolatka

 

Dobrze wiedzieć, moja za miesiąc 15 lat. Dlatego po tym poście wykańczając domek zrobię go z najtańszych płytek i szafek kuchennych, bo jak na 18 pojedzie ze znajomymi do niego to szkoda będzie "marmurów" 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 01:22, vlad1431 napisał(a):

Moi byli lepsi, nie ma się oczywiście czym przechwalać, bo młodszy syn od urodzenia był piroman, a skończyło się tak, że bawili się w niezamieszkałym domku po dziadku, domek piętrowy i na piętrze rozłożony był namiot, coś tam zaczęli ze starszym palić, namiot się zajął i nie minęło pięć minut jak jarała się cała chałupka. Trzy zastępy przyjechały w ciągu kilku minut, bo w granicach kilometra jest OSP, ale dogasili tylko zgliszcza. Oczywiście policja, prokurator, ale rozeszło się po kościach. Ale w domu raczej żadnych strat nie robią, poza tym, że miałem z 10 różnych antycznych już telefonów, lubię zbierać takie szpargały i oczywiście młodszy wszystkie rozbebeszył. Za to teraz już w drugiej klasie mundurowej wiedzie prym. Starszy już wybrał kierunek na UJocie, chociaż ma jeszcze półtora roku ogólniaka.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

"klasa mundurowa" swoją teraz chyba też poślę bo nieco dyscypliny ją nauczą 🤣 i wstawania rano. Jak tego - szkoły szukałeś (moja kończy teraz 8 klasę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 23:59, Fili_P napisał(a):

 

 

niesamowity jest mozg nastolatka

 

 

Nie muszą być nastolatki, mój naście (11) ma od tygodnia a szkody w chałupie z powodów ciągłego majsterkowania robi od jakichś 4-5 lat. Teraz wkręcił młodszego brata (lat 5) i czekam tylko kiedy coś pójdzie z dymem. 
Na razie szkody akceptowalne, spalona lutownica, zadymiony dom, co trzy miesiące jakieś 60-100 kg śmieci wynoszone z jego pokoju. Życie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"klasa mundurowa" swoją teraz chyba też poślę bo nieco dyscypliny ją nauczą i wstawania rano. Jak tego - szkoły szukałeś (moja kończy teraz 8 klasę).
Sam sobie wybrał. Nie wiem skąd się to wzięło. Głównie chodzi o zamiłowanie do broni, długiej, krótkiej, maszynowej. Ciężko go z czegokolwiek zagiąć. Zna prawie każdą broń tego typu, gdzie produkowana, kiedy, kaliber, ilość naboi w magazynku, magazynki też są różnej wielkości itp. Jak miał 13 lat na strzelnicy z kałacha prawie wszystko w 10tkę, koleś ze strzelnicy był w szoku, bo kałach strasznie kopie. Jego ulubiony to Colt 1911. A tego kałacha to tak dla sportu sobie wybrał. A jak chodzi o dyscyplinę, to raczej nie trzeba mu nawet wspominać, chyba nie zdażyło mu się zaspać i nie przypominam sobie żeby kiedykolwiek zabumelował. Ostatnio nawet chodzi w obydwie strony na nogach, będzie ze 4km w jedną stronę. Miał trochę swego czasu deko cukier podniesiony, ale wziął się za siebie i na strychu sobie siłownię zrobił i robi 150 pompek dziennie , ja nie wiem czy bym 10 zrobił. Dziewczyn też mają sporo, chyba 1/3 klasy.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.