Skocz do zawartości

Instalacja elektryczna - przerwabe połączenie w ścianie?


analyzer64

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bergerac napisał(a):

No dobra, to fotki. Na moje takie połączenia w gniazdku będzie równe pewne niż w puszcze, a unikamy dodatkowego połączenia. Dobre gniazdka mają naprawdę solidne zaciski:

3de5434f095a252e969a3da81c690485.jpg

Tak wygląda tablica zabezpieczeń. Prosto, ale IMO w małym mieszkaniu styknie:

ee58544481c9433d3129e3fd0e8ecd9b.jpg

I fajny patent - skrzynka do sieci, TV i światłowód doprowadzony. To mi się spodobało:
ef470bbf2c4307e7d9ca18364cbeb5fc.jpg

I przy okazji pytanie- czy mogę piekarnik połączyć razem z indukcją? Mam puszkę z podłączeniem do indukcji, a nie mam gniazda do piekarnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Z reguły indukcja potrzebuje dwóch faz, piekarnik jednej, więc da się :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły indukcja potrzebuje dwóch faz, piekarnik jednej, więc da się

Racja zapomniałem, pewnie dlatego że sam mam trztfazowa płytę. W takim razie wyciągnę sobie na kabelku Gniazdko do podłączenia piekarnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 14:25, mayster_tcz napisał(a):

Z reguły indukcja potrzebuje dwóch faz, piekarnik jednej, więc da się :)

 

Generalnie to nie potrzebuje, można zasilić 1F, oczywiście pod warunkiem, że instalacja pozwala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, K3 napisał(a):

 

Generalnie to nie potrzebuje, można zasilić 1F, oczywiście pod warunkiem, że instalacja pozwala...

Przy kosmicznych prądach. Są też kuchenki wykorzystujące trzy fazy, ale najpopularniejsze podłączenie to dwie, a jedna do piekarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.05.2023 o 08:42, punktak napisał(a):

Takie podejście z racjonalnością niewiele ma wspólnego. Po pierwsze - skoro mowa o LEDach - tego typu źródła mogą mieć bardzo wysokie prądy rozruchowe, ale główną ideą zwiększania liczby obwodów jest zapewnienie niezawodności całej instalacji. Teoretycznie można zrobić dom na jednej różnicówce, tylko że KAŻDA awaria w JAKIEJKOLWIEK części instalacji wyłącza nam wszystko. 

Muszę do tych kosztów dorzucić jeszcze różnicówki na obwody oświetleniowe - jak najbardziej wymagane, a i "bezpieczniki za 10 zł" to raczej tylko w patodeweloperce...

Mam dużo znajomych i ostatnie co im w domu wysiada to prąd. Jak remont robiłem to zostawiłem aluminium w pokojach a miedź poszła do kuchni, łazienki i telewizora. Działa tak 10 lat i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.