Skocz do zawartości

Cichy agregat?


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli myślisz o osobówkach typu Syrena, Trabant czy Wartburg to zasadniczo każdy ;]

Taki cichy agregat musiałby mieć tłumik na wylocie a to jeszcze bardziej zdławi ten silniczek jaki tam wsadzono.

Walizkowe Fogo producent reklamuje jako "ultra ciche": 89dB(A)  - w praktyce hałasuje jak spalinowa kosiarka do trawy (na mój słuch).

One mają na wylocie flanszę więc ew. można sobie samemu dopasować jakiś tłumik (fabrycznie jest tylko siatka metalowa do wychwytywania isker).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje takie coś w ogóle? Najlepiej taki żeby działał ciszej od silnika w osobówce :] Wystarczy mi 1.5-2kW przy ciągłej pracy
Agregat cichnie z każdym metrem oddalania się od niego
Mam agregat Hyundaja i 40 metrów grubego kabla i 40 metrów od domu budynek gospodarczy.
Plan jest taki aby przenieść tam agregat i podpiąć tym kablem w peszlu w ziemii.

Puki co agregat w garażu

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2023 o 08:44, swienty napisał(a):

Istnieje takie coś w ogóle?

Istnieje, bo widziałem coś takiego w czasie pracy i nie mogłem uwierzyć, że już pracuje. W necie widzę są takie co mają 59 - 61 dB, a są nawet 52 dB a to już naprawdę cicho. Dla porównania Mam suszarkę do ubrań, która ma deklarowane 65 dB i po przymknięciu drzwi od pomieszczenia, w którym stoi, jest praktycznie niesłyszalna.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, mayster_tcz napisał(a):

Ale on chce z silnikiem, to mu ten inwerter nie jest potrzebnych 

Napisalem szukaj pod hasłem agregat inwerterowy. Dobrze może inaczej: wpisz " endress ESE 3000i" 

Następnie wpisz " honda Eu 2000i"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, slawek2000 napisał(a):

Napisalem szukaj pod hasłem agregat inwerterowy. Dobrze może inaczej: wpisz " endress ESE 3000i" 

Następnie wpisz " honda Eu 2000i"

Są też takie "agregaty" działające jak UPS, ale chodziło Ci o inną rzecz, mea culpa.

W sumie spoko wynalazek, ciekawe jak wzrasta głośność w miarę użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są stacje zasilania. Ceny absurdalne. Taką stacje zasilania to można samemu ogarnąć za mniejsze pieniadze przy pewnej dozie wiedzy elektrotechnicznej. Lifepo4 z aliexpress, uklad zarzadzania ladowaniem obudowa, kilka terminali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.