Jump to content

225/45 R17 ciche i z dużym rantem ochronnym

aviator

Recommended Posts

Odnośnie Dębicy dodam, że u mnie po 3,5 roku pojawiło się lekkie spękanie między bieżnikiem na obwodzie. Po rozmowach z wulkanizatorami nie jest to odosobniony przypadek.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam uhp2. Teraz 205/50r17 zamiennik 225/45r17 i powiem że po "rozjeżdżaniu" nie są jakieś ciche....jednak do auta klasy astra golf to lepszy wybór niż rozmiar 225/45. Ale jak kto woli

W dniu 26.08.2023 o 14:07, aviator napisał(a):

205/55 to nie jest homologowany rozmiar do mojego auta, poza tym opony są droższe od 225/45...

Raczej 205/50r17 to bezpośredni zamiennik. Z homologacja bezpieczeństwo ma tyle wspólnego dawniej milicja obywatelska z ochroną obywatela. W małych autach do 150km ładować szeroki lacz to totalny bezsens. Mimo że mam homologacje tylko na 225/45 kilka razy przez ta cudowna homologacje mało bym się z tirem nie spotkał. Czemu takie problemu nie mam na 205/50?? Może to ważne ale dla osób które na nagrobku chcą mieć stempel TUV. 

Jednak jak auto zachowuje się stabilnie w każdych warunkach na 225/45 bo wiadomo zawiecha drugiej nie rowna to spróbuj nexena

Edited by wojteq85

Raczej 205/50r17 to bezpośredni zamiennik. Z homologacja bezpieczeństwo ma tyle wspólnego dawniej milicja obywatelska z ochroną obywatela. W małych autach do 150km ładować szeroki lacz to totalny bezsens. Mimo że mam homologacje tylko na 225/45 kilka razy przez ta cudowna homologacje mało bym się z tirem nie spotkał. Czemu takie problemu nie mam na 205/50?? Może to ważne ale dla osób które na nagrobku chcą mieć stempel TUV. 

Jednak jak auto zachowuje się stabilnie w każdych warunkach na 225/45 bo wiadomo zawiecha drugiej nie rowna to spróbuj nexena
Auto też pozwala na jazdę 200 km/h i trzeba być totalnym bezmózgiem żeby zwalać na producenta auta, że tyle pozwala jeździć.
Czujesz analogię ?

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

16 godzin temu, Raku napisał(a):

Auto też pozwala na jazdę 200 km/h i trzeba być totalnym bezmózgiem żeby zwalać na producenta auta, że tyle pozwala jeździć.
Czujesz analogię ?

Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

Taaa, np. Vectra c  ma homologowany rozmiar 195/65r15 jak i 225/45r18. Różnica 3.8%. przy 100km/h licznikowych na tych drugich masz już 105km/h. 

Inna jest sprawa jak ładujesz duże koło do małego autka a inna jak w dużej limuzynie. 

Edited by wojteq85