Skocz do zawartości

Montaż gniazda USB typ c w zaślepkę VW


wojteq85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Kupiłem ostatnio gniazdo USB typ c z dwoma konektorami (+ i -) zastanawiam się czy jak podłącze 5v ze stabilizatora który daje 7805 jakieś 1a czy tym jednym amperem będę ładować telefon. Czy może będzie ładować ale w jakims śmiesznym trybie. 

Liczę na jakieś sugestie. 

IMG_20230901_154728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wojteq85 napisał(a):

Witam 

Kupiłem ostatnio gniazdo USB typ c z dwoma konektorami (+ i -) zastanawiam się czy jak podłącze 5v ze stabilizatora który daje 7805 jakieś 1a czy tym jednym amperem będę ładować telefon. Czy może będzie ładować ale w jakims śmiesznym trybie. 

Liczę na jakieś sugestie. 

 

 

Na pewno żadne PD / QC na dwóch kabelkach nie zadziała, bo brakuje kabli do negocjacji napięcia. Czyli tylko 5V i pewnie ze 2A max ze zwykłej przetwornicy, bo na więcej to urządzenia będą musiały się "dogadać".

 

Nie wiem jak rozmiarowo ale może coś takiego podejdzie https://allegro.pl/oferta/gniazdo-ladowania-qc-2x-usb-3-0a-quick-charge-11077352631 - tu będzie zasuwało na maksa, ile telefon przyjmie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wojteq85 napisał(a):

 

 

4 godziny temu, open napisał(a):

 

Na pewno żadne PD / QC na dwóch kabelkach nie zadziała, bo brakuje kabli do negocjacji napięcia. Czyli tylko 5V i pewnie ze 2A max ze zwykłej przetwornicy, bo na więcej to urządzenia będą musiały się "dogadać".

 

Nie wiem jak rozmiarowo ale może coś takiego podejdzie https://allegro.pl/oferta/gniazdo-ladowania-qc-2x-usb-3-0a-quick-charge-11077352631 - tu będzie zasuwało na maksa, ile telefon przyjmie.

 

Ja bym się cieszył żeby chociaż ten 1a dawał rady. Narazie nie mam jak sprawdzić. Wiem że przy zwykłym microusb to podłączając tylko plus i minus mieliśmy 250mA do 500mA. Nie wiem ile wyciąga USB typ c.  Już się dowiedziałem bez kabla danych będzie pewnie te 500mA. 

IMG_20230901_202209.jpg

Edytowane przez wojteq85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wojteq85 napisał(a):

 

Ja bym się cieszył żeby chociaż ten 1a dawał rady. Narazie nie mam jak sprawdzić. Wiem że przy zwykłym microusb to podłączając tylko plus i minus mieliśmy 250mA do 500mA. Nie wiem ile wyciąga USB typ c. 

 

Podłączasz tam jakąkolwiek przetwornicę 12 -> 5 V i ile przetwornica da, tyle będziesz miał na wyjściu, a w opisie aukcji masz, że pójdzie 5A. Kwestia ile telefon da radę przyjąć i jak dobrym kablem się podłączysz.

Tutaj przykładowa przetwornica, bez QC/PD:

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-step-down-lm2596-dc-3-2-35v-3a-10748907486

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2023 o 20:31, open napisał(a):

 

Podłączasz tam jakąkolwiek przetwornicę 12 -> 5 V i ile przetwornica da, tyle będziesz miał na wyjściu, a w opisie aukcji masz, że pójdzie 5A. Kwestia ile telefon da radę przyjąć i jak dobrym kablem się podłączysz.

Tutaj przykładowa przetwornica, bez QC/PD:

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-step-down-lm2596-dc-3-2-35v-3a-10748907486

 

Spoko jakas stepdown chyba mam xl4015. Teraz tylko czekać na gniazda i zobaczymy jaki prądy będą możliwe do osiągnięcia. O czym napiszę dla potomnych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam zgodnie z obietnicą opisuje swoją konstrukcję. Przetwornica step down podłączona do Aku 12v napięcie wyjściowe ustawione według standardu USB czyli 5V i pobór prądu przez smartfon 0.5A. nie da się więcej prąd podawany na telefon pozwala jedynie podtrzymać przez rozładowaniem urządzenie. Nie da się uzyskać większych prądów na dwóch kablach.  Potrzebne jest sterowanie czyli kable data- i data+. Bo mimo że przetwornica daje od siebie do dwóch amper brak sterowania to hamuje. 

IMG_20231122_125241.jpg

Edytowane przez wojteq85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak chciałem zrobić ładowarkę do noki 6310i. Po podłaczeniu stab. napięcia (chyba 3,3v) nokia gadała: "ładowanie nie będzie realizowane". Zatem wykrywała, że tam coś jest podłączone, ale zapewne nie mogła się dogadać ze źródłem napięcia.

Skończyło się tym, że kupiłem ładowarkę pod gniazdo zapalniczki i samą elektronikę z niej gdzieśtam ukryłem pod plastikami w punto.

Działało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, exor napisał(a):

Kiedyś tak chciałem zrobić ładowarkę do noki 6310i. Po podłaczeniu stab. napięcia (chyba 3,3v) nokia gadała: "ładowanie nie będzie realizowane". Zatem wykrywała, że tam coś jest podłączone, ale zapewne nie mogła się dogadać ze źródłem napięcia.

Skończyło się tym, że kupiłem ładowarkę pod gniazdo zapalniczki i samą elektronikę z niej gdzieśtam ukryłem pod plastikami w punto.

Działało.

 

Nie lądowało bo z tego co pamiętam nokia od początku miała 5v (ten okrągły bolec i zarówno gruby jak i późniejsze 5800,5230 cienki. Swego czasu jeszcze w tikaczu miałem przejściówkę z USB na cienki bolec i działalo to w miarę dobrze. Trochę wolniej jak normalna ładowarka ale zawsze uratowało mnie przed rozładowaniem. Summa summarum to aby dostać większe prądy potrzebne kable danych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, exor napisał(a):

 

Nie zgodzę się. Napięcie dałem poprawne (takie jak wychodzące z ładowarki). Dlatego poprzednio napisałem, że "chyba 3v3".

 

 Nie chcę być jajkiem mądrzejszym od kury. Ale na moje to napięcie ładowania powinno być większe od napięcia baterii. A w tej noki to napięcie było chyba 3.6v  więc nie wiem jak chciałeś ja naładować.

 

https://allegro.pl/oferta/bateria-nokia-bps-2-6310-6310i-5110-6210-6110-5180-12668623651?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_telefony_akcesoria_pla_pmax&ev_campaign_id=17966351225&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAjfyqBhAsEiwA-UdzJNvmJlb_Vd4MTKQtsUxr44qpypN1xI1iqUFvZidglNlHDoTIlhMH6RoCr90QAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.