Skocz do zawartości

Opony Heidenau opinie


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zmianą opon w skuterze z fabrycznych chińskich letnich na zimowe Heidenau. Gość w serwisie polecał tego producenta, podobno super. Użytkował ktoś z was opony tej firmy? Zasugerował tez żebym poszedł w opony zimowe i jeździł tak cały rok. Ja zakładam jazdę skuterem od maja do października. Pomysł na zmianę opon wynika z mojej nieufności do chińskiej opony, szczególnie na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie chcesz jeździć skuterem cały rok (bo do tego oprócz opon trzeba ciuchów, samozaparcia i kilku innych rzeczy) z drugiej strony zastanawiasz się nad "hejnałami". Wybór opon do skuterów jest przeogromny, a ceny nie zwalają z nóg. Zawsze możesz wybrać coś pośredniego jak Michelin Citygrip 2, które mają więcej nacięć niż przeciętne opony. Z drugiej strony masz szeroki wybór opon opartych na oponach motocyklowych typu Michelin Power Pure SC, Dunlop Scootsmart, Metzeler Roadtec Scooter, itp. Sam kupułem skuter na Scootsmartach i jak dla mnie to wyśmienita opona, ale świadomie nie planuje jeździć w warunkach jesienno-zimowych.

 

342697636_150265388008404_5194662020355211657_n.jpg

Edytowane przez Woockush
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony nie chcesz jeździć skuterem cały rok (bo do tego oprócz opon trzeba ciuchów, samozaparcia i kilku innych rzeczy) z drugiej strony zastanawiasz się nad "hejnałami". Wybór opon do skuterów jest przeogromny, a ceny nie zwalają z nóg. Zawsze możesz wybrać coś pośredniego jak Michelin Citygrip 2, które mają więcej nacięć niż przeciętne opony. Z drugiej strony masz szeroki wybór opon opartych na oponach motocyklowych typu Michelin Power Pure SC, Dunlop Scootsmart, Metzeler Roadtec Scooter, itp. Sam kupułem skuter na Scootsmartach i jak dla mnie to wyśmienita opona, ale świadomie nie planuje jeździć w warunkach jesienno-zimowych.
 
342697636_150265388008404_5194662020355211657_n.jpg.c7a1e55eb9ee63b129288049182641be.jpg

Dzięki za propozycje, zerknę i poczytam. W zasadzie tak jak pisałem nie planuje jazdy kiedy będzie zimno, ale obstawiam ze już w październiku temperatury o poranku czyli 6:00 spadną poniżej tych 5-7 stopni i pod to byłaby ta zimówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heidenau to uznana marka. Ale trzeba uwazac, bo w oponach motocyklowych jest duzo wiekszy wybór rodzajów niz w samochodach.
Mozesz kupic takie co pozyją 5-8 tys km lub takie co wytrzymają 40-60 tys km (oczywiscie kosztem trakcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.