Skocz do zawartości

P2138 - Insignia A


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Auto nagle straciło moc, wywaliło checka na desce. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu moc wróciła.

Wypluło błąd P2138 opisany jako błędne położenie przepustnicy lub czujnik pedału przyśpieszenia.

W przypadku Opla to chyba znana usterka tego drugiego czyli czujnika?

To jest to i kupuje się wraz z całym pedałem:

https://allegro.pl/oferta/czujnik-polozenia-pedalu-gazu-do-opel-insignia-a-13097747947?

Jest sens dobierać się i czyścić/smarować styki (akcja wydarzyła się po dłuższych opadach deszczu), czy szukać już nowego?

Źle zadane pytanie, sens jest zawsze, ale czy wróży powodzenie, czy raczej zapudrowanie sprawy na moment?

Nie chciałbym by następny raz nastąpił przy większej prędkości, np. na S-ce.

Jak go kupię, to wystarczy wymienić, czy trzeba coś programować?

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wyciera się ścieżka w miejscu styku ze ślizgaczem. Czyszczenie raczej nic nie da.

Przed wymianą wypadałoby spojrzeć kompem, czy innym elmem, czy to faktycznie lekkie odchyłki wskazujące na potencjometr, czy spadki do zera, zwiastujące uszkodzenie przewodu.

Po wymianie nic nie trzeba programować.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Orochimaru napisał(a):

Po wymianie nic nie trzeba programować.

Dzięki. Popatrzę co jestem w stanie sam zobaczyć posiadanym przeze mnie sprzętem i softem.

Mam dodatkowe pytanie.

Znalazłem jeszcze wyciek w układzie chłodzenia.

Czy zaznaczona rura to nr OE 13220147 (poprawka OE 13251447 i to jest dobry numer odczytany przeze mnie naocznie ze starego węża)?

Potrzebuję jeszcze plastiku przykręconego z boku do silnika w który ten wąż jest zapięty. Kolektor/króciec wodny OE 25193922 (nr katalogowy na starym albo sie starł, albo był na naklejce której już nie ma)?

Ona jest w komplecie z podciekającą złączką zaznaczoną na focie (tak mi to wygląda)?

Grzebię po necie, ale chyba brakuje mi wyobraźni, jestem przekonany że to to, ale pewny na 100% nie jestem, a chciałem kupić z domu bez wybierania się do ASO.

Silnik 1,4T 140KM.

 

W sumie to już kupiłem. ;l

20231023_190754.jpg

20231023_190707.jpg

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.