Skocz do zawartości

Felgi stalowe 15" do i30


Rekomendowane odpowiedzi


Kupiłem felgi stalowe do i30 na opony 15". Rozmiary sprawdziłem wszędzie gdzie się dało żeby na 100% pasowały.
W konfiguratorze na oponeo.pl, gdzie podaje się do jakiego auta, wybierając model 2023, w instrukcji Hyundai'a, którą dostałem z samochodem, na Allegro.
Wszystko się zgadzało, dla opon 15" mają być 6,0Jx15", rozstaw śrub 5x114,3, otwór centralny 67,1, odsadzenie ET 46.
Kupiłem takie na Allegro, z opisem Hyundai OE (oryginal equipment).
Już chyba więcej się nie dało zrobić, żeby dobrać pasujące felgi. Opony zimowe kupiłem osobno, dałem je do założenia na felgi i wyważenia.
 
Wymieniam koła, zdejmuje fabryczne letnie, zakładam kupione i ... nie pasują!
Blokują się o hamulec, w feldze jest średnica niby ok, ale się trochę zmniejsza na pewnej głębokości, jest stopień, i to powoduje, że felga wchodzi kawałek a dalej już nie.
 
Dobierasz parametry wg instrukcji Hyundai'a, kupujesz OE, i nie pasuje!
 
Po starannych przygotowaniach do zakupu mam komplet zimowych kół, który nie pasuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie.
W serwisie ASO powiedzieli, że 15" mogą być do wersji podstawowej, ale do wyższej (Smart), muszą być 16".

Nigdzie tego nie pisze (instrukcja użytkownika Hyundai'a, Oponeo, Allegro).
Prze, że 15" mogą być.

Te 15" calowe koła z zimówkami, które oferowali mi w salonie przy kupnie auta nie pasowałyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/30/2023 at 2:28 PM, Andet said:

Byłem dzisiaj w salonie.
W serwisie ASO powiedzieli, że 15" mogą być do wersji podstawowej, ale do wyższej (Smart), muszą być 16".

Nigdzie tego nie pisze (instrukcja użytkownika Hyundai'a, Oponeo, Allegro).
Prze, że 15" mogą być. emoji35.png

Te 15" calowe koła z zimówkami, które oferowali mi w salonie przy kupnie auta nie pasowałyby.

Kończąc temat, w serwisie ASO powiedzieli, że powinienem sprawdzić zgodność w homologacji, którą dostałem z autem.

Sprawdzam tam (Hyundai Certificate of Comformity), i też podane, że 15" mogą być.

 

Rocznik 2023, i30, wersja Smart, wypuścili serię, gdzie nie wchodzi 15" felga, ale w dokumentach towarzyszących nigdzie tego nie uaktualnili.

 

Rozmawiałem ze sprzedawcą felg, opisując całą tą sytuację okazał pełne zrozumienie i zgodził się bez problemu żebym zwrócił te felgi. U takich warto kupować (nie wiem czy można, ale chętnie podałbym sprzedawcę, jak punktujemy nieuczciwych, to takich trzeba promować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andet napisał(a):

Kończąc temat, w serwisie ASO powiedzieli, że powinienem sprawdzić zgodność w homologacji, którą dostałem z autem.

Sprawdzam tam (Hyundai Certificate of Comformity), i też podane, że 15" mogą być.

 

Rocznik 2023, i30, wersja Smart, wypuścili serię, gdzie nie wchodzi 15" felga, ale w dokumentach towarzyszących nigdzie tego nie uaktualnili.

 

Rozmawiałem ze sprzedawcą felg, opisując całą tą sytuację okazał pełne zrozumienie i zgodził się bez problemu żebym zwrócił te felgi. U takich warto kupować (nie wiem czy można, ale chętnie podałbym sprzedawcę, jak punktujemy nieuczciwych, to takich trzeba promować).

dawaj, nawet na prv bo też muszę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W siostrzanej do i30 Ceed 2, było tak, że jak wychodziła na felgach 16", to felgi 15" nie pasowały przez większy zacisk hamulcowy... Nawet jak wychodziła na stalowych 15", to aluminiowe 15" tez mogły nie pasować. Tarły naklejane ciężarki o elementy zawieszenia z tyłu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.