Skocz do zawartości

Ogród nawadnianie...


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje

- jakąś centralkę na kranik która otwiera i zamyka o danej godzinie, sterowanie wifi mili widziane, może być na baterie lub prąd

- do tego jakieś 3,4 elektrozawory które się komunikują z centralką bezprzewodowo (zasilanie bateryjne/akumulatorowe) i mogę je ustawić że otwierają się co np 30 minut, chce to podłączyć do węży 3/4 które są na powierzchni działki i do zwykłych zraszaczy - czyli takie automatyczne nawadnianie bez rozkopywania działki i ciągnięcia całej instalacji

 

Jest coś takiego na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka duża działka, ja mam 9 arów z drogą i domem, wiec pewnie z 5 arów trawnika. Zakopanie rur to był piątek po pracy + sobota do 14, potem przyszła ulewa. Zrobisz raz i masz spokój, nie przejmujesz sienszlaufami podczas koszenia, ustawianiem zraszaczy.

 

Co do sterownika, to nie pomogę, ja wziąłem najtańszy Hunter, do tego rozdzielacz na 4 sekcje, raz ustawione i zapomniane.

IMG_20230506_094545.jpg.1f394ada5c21ed5a8f54a8dfd55ab9bd.jpg

 

IMG_20230506_094629.jpg.2005798c522e503d9f61c0a7ed686b75.jpg

 

Powyżej zdjęcia z rana, a tak to wyglądało po zakryciu darnią w ten sam dzień

IMG_20230506_191141.jpg.59e1ea9474ea568021ba391a1499aee8.jpg

 

 

Edytowane przez Pito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 14:03, bielaPL napisał(a):

Potrzebuje

- jakąś centralkę na kranik która otwiera i zamyka o danej godzinie, sterowanie wifi mili widziane, może być na baterie lub prąd

 

Mam rozwiązanie max basic ... hydrofor pompujący wodę zasilany / sterowany z gniazdka sonoff, działa od ca 10 lat :dziekidzieki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2023 o 14:03, bielaPL napisał(a):

Potrzebuje

- jakąś centralkę na kranik która otwiera i zamyka o danej godzinie, sterowanie wifi mili widziane, może być na baterie lub prąd

- do tego jakieś 3,4 elektrozawory które się komunikują z centralką bezprzewodowo (zasilanie bateryjne/akumulatorowe) i mogę je ustawić że otwierają się co np 30 minut, chce to podłączyć do węży 3/4 które są na powierzchni działki i do zwykłych zraszaczy - czyli takie automatyczne nawadnianie bez rozkopywania działki i ciągnięcia całej instalacji

 

Jest coś takiego na rynku?

Sa takie Gardeny zakładane na kran, ale imho to dobre w jakiś ogródka działkowych.

Zrób tak jak powinno robić, czyli elektrozawory do systemów nawadniania zakładana na obwody. To wszystko w eleganckiej studzience. Możesz to wysterować sterownikiem dedykowanym (sterownik zintegrowany z trafo) lub pobawić się samemu. Najprościej to coś co wysteruje przekaźniki np Sonoff + trafo dobrane do napięcia elektrozaworu.

U siebie zrobiłem trochę bardziej skomplikowane bo sterownik na 1wire (nie lubie wifi) jest jako jeden z elementów sterowania. Działa super od lat, trafo kupowałem 24V, bo takie miałem elektrozawory, jest z zapasem więc mogę otwierać kilka pętli na raz (w sterownikach dedykowanych zazwyczaj tylko jedna pętla). Jest to bezpieczne, nie cieknie, nie ma że się coś otworzy czy ciśnienie wywali. Przy regulacji zraszaczy przydaje się możliwość sterowania  telefonem, bo i tak co sezon trzeba to wyczyścić i skorygować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Gardena ma takie sterowane WiFi, do tego rozdzielacz wody Gardena na 6 sekcji i możesz już ustawia podlewanie.

Ja u siebie 3000m2 podlewam tak dwoma takimi zestawami.

Niestety nie mam prądu i musiałem się posiłkować tylko wodą z sieci i sprzętem bez WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam rozwiązanie max basic ... hydrofor pompujący wodę zasilany / sterowany z gniazdka sonoff, działa od ca 10 lat :dziekidzieki:
Idenatycznie to rozwiązałem. Duża pompa duże przekroje rur, pętla zasilajaca = brak konieczności budowania sekcji, elektrozaworów, dodatkowych sterowników itp... układ możliwie najprostrzy, bezawaryjny ale z pełną funkcjonalnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.