Skocz do zawartości

Tylne lampy w samochodzie z USA i przeróbka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jest temat jeden człowiek na grupie Chryslera polecił mi ledowa żarówkę do mojej lampy. Mam tam żarówkę stop i kierunek w jednej. Dlatego nowa też jest dual Led. Mam do niej nowa oprawke. I teraz zastanawiam czy wystarczy że podepnę nowa oprawke i to wystarczy. Czerwony z czarnym to kierunek więc pewnie dubluje i analogicznie podłączam a co z żółtym?

420635574_936419687468755_9055096463482793082_n.jpg

420546497_1749860898854058_3784413305795836908_n.jpg

420637528_306465801981958_817492360343727180_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcesz osiągnąć? Wymienić jedynie żarówkę na ledową która i tak nadal będzie świecić "nieprawidłowo" czy chcesz przerobić światła na "legalne" separując światło stop i kierunkowskazu?
Masz zdjęcie od strony klosza?
I jakieś z lepszym widokiem na oprawki z kabelkami?

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, leszcz napisał(a):

Ale co chcesz osiągnąć? Wymienić jedynie żarówkę na ledową która i tak nadal będzie świecić "nieprawidłowo" czy chcesz przerobić światła na "legalne" separując światło stop i kierunkowskazu?
Masz zdjęcie od strony klosza?
I jakieś z lepszym widokiem na oprawki z kabelkami?

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


 

Tak chce zmienić na żarówkę Dual Led która ma czerwone i żółte ledy. Dlatego muszę zmienić oprawkę tej żarówki. 

Lampa od tyłu wygląda tak. 

 

 

423554367_1425502854985360_6605795415597455567_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chce zmienić na żarówkę Dual Led która ma czerwone i żółte ledy. Dlatego muszę zmienić oprawkę tej żarówki. 
Lampa od tyłu wygląda tak. 
 
 
423554367_1425502854985360_6605795415597455567_n.jpg.bc4cb7ead58c262885630af73653f6d9.jpg
Ale to nadal będzie świecić pod wspólnym kloszem więc jak wciśniesz hamulec i włączysz kierunkowskaz to IMO nie będzie tego kierunkowskazu widać.
Wydaje mi się że musisz rozdzielić te dwa źródła światła, niestety ze zdjęcia trudno dostrzec co gdzie świeci.
Ale, jeśli tam po obu stronach jest światło cofania, to tam bym dał podwójny LED (biały i żółty), natomiast jeśli cofania jest tylko z jednej strony, bądź oddzielny np. w zderzaku, to kierunkowskaz zostawiłbym tam gdzie jest dając źródło światła świecące na zielono, tak aby w połączeniu z czerwonym kloszem dawało kolor pomarańczowy.
Natomiast tam gdzie masz światło pozycyjne dałbym podwójną żarówkę 5/21W czy też podwójnego LEDa, i zrobił tam pozycyjne/stop.

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, leszcz napisał(a):

Ale to nadal będzie świecić pod wspólnym kloszem więc jak wciśniesz hamulec i włączysz kierunkowskaz to IMO nie będzie tego kierunkowskazu widać.
Wydaje mi się że musisz rozdzielić te dwa źródła światła, niestety ze zdjęcia trudno dostrzec co gdzie świeci.
Ale, jeśli tam po obu stronach jest światło cofania, to tam bym dał podwójny LED (biały i żółty), natomiast jeśli cofania jest tylko z jednej strony, bądź oddzielny np. w zderzaku, to kierunkowskaz zostawiłbym tam gdzie jest dając źródło światła świecące na zielono, tak aby w połączeniu z czerwonym kloszem dawało kolor pomarańczowy.
Natomiast tam gdzie masz światło pozycyjne dałbym podwójną żarówkę 5/21W czy też podwójnego LEDa, i zrobił tam pozycyjne/stop.

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

no niestety wersje z opcją kierunku w światłach cofania to masakra wygląda tragicznie. Widziałem gdzieś na filmie właśnie koleś też miał w hjednej lampie i nie było dramatu. Docelowo i tak pojadę na przeróbkę ale wszędzie to gdzieś w Polsce a wolał bym tam się dotoczyć chociaż na takiej konwersji.
Dlatego zastanawiam się czy sama wymiana gniazda plus żarówkę już będzie działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ochkarol napisał(a):

Separacja kierunkowskazu od światła stopu to chyba i tak za mało? 

Czy się mylę (mam na myśli barwę światła)?

no właśnie daje radę , ale docelowo i tak będzie normalna przeróbka lamp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety wersje z opcją kierunku w światłach cofania to masakra wygląda tragicznie. Widziałem gdzieś na filmie właśnie koleś też miał w hjednej lampie i nie było dramatu. Docelowo i tak pojadę na przeróbkę ale wszędzie to gdzieś w Polsce a wolał bym tam się dotoczyć chociaż na takiej konwersji.
Dlatego zastanawiam się czy sama wymiana gniazda plus żarówkę już będzie działać. 
Jeśli tam siedzą takie żarówki, to w miejsce obecnego pozycyjnego dałbym dwuwłuknową - jako pozycja/stop, a w miejsce obecnego stop/kierunek, zieloną jednowłuknową jako kierunkowskaz (nie wiem czy jest taka z plastikowym płaskim "trzonkiem")
+ oczywiście przeróbka okablowania (najprościej stop z trzeciego stopu, kierunki z przednich/bocznych o ile nie steruje tym jakiś bardziej zaawansowany moduł świateł)

pozdr.IMG_20240204_231245.jpgIMG_20240204_232624.jpg

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leszcz napisał(a):

Jeśli tam siedzą takie żarówki, to w miejsce obecnego pozycyjnego dałbym dwuwłuknową - jako pozycja/stop, a w miejsce obecnego stop/kierunek, zieloną jednowłuknową jako kierunkowskaz (nie wiem czy jest taka z plastikowym płaskim "trzonkiem")emoji106.png
+ oczywiście przeróbka okablowania (najprościej stop z trzeciego stopu, kierunki z przednich/bocznych o ile nie steruje tym jakiś bardziej zaawansowany moduł świateł)

pozdr.IMG_20240204_231245.jpgIMG_20240204_232624.jpg

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

ja wszystko kumam ale pytałem o moje rozwiązanie 🙂 i tak docelowo będę zawoził auto na konwersje a to się wydaje najmniej inwazyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.