Skocz do zawartości

klocki hamulcowe - za małe?


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem klocki z przodu w seacie arona. Przebieg jakieś 70 tys.

Kupiłem textar 2263101.

Wyjąłem stare, obczyściłem wszystko. Nowe pasują. Skręciłem.

Dziś jadę - coś się tłucze z prawej strony na nierównościach (wcześniej była cisza). Po zaparkowaniu macam zacisk a jego można góra dół z milimetr ruszyć. No luźno. Pewnie to się tłucze. Zacisk nie posiada żadnych drutów ani sprężyn co to by trzymało wszystko w kupie.

Rozebrałem znów wszystko i faktycznie - stare klocki miały mniejszy luz a te nowe już większy.

Punktakiem dziabnąłem blachę w tych miejscach i luz się zmniejszył, ale co to ma być do licha?

(jeszcze nie jeździłem, więc nie wiem czy to pomogło).

Od razu pomyślałem, że jakieś podróbki kupiłem, ale tam na opakowaniu jakiś kodzik był do sprawdzenia na www. Sprawdziłem - jest git.

Więc zonk jakiś.

 

 

obraz.png.5c993f4a3cd828c2a0744dc2dd2fc932.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 opcje. 

1. Klocki w tym układzie hamulcowym są 2 wewnętrzne i 2 zewnętrzne, a Ty założyłeś na jedną stronę po 2 wewn. i na drugą po 2 zewn.

2. Kupiłeś nie te klocki. Tarcza jest 256 i 276 mm, klocki wyglądają niemal identycznie, ale jednak wymiary są inne.

3. Kupiłeś dobre klocki, ale pudełko było otwarte i ktoś wcześniej podmienił zawartość (zdarza się w hurtowniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kaczorek79 napisał(a):

Jest, a już na pewno w Textar, ale nie wiemy, czy kolega oglądał klocki przed montażem, czy tylko pudełko (patrz pkt 1)

Tylko gdyby 1 był większy a drugi mniejszy to raczej byłby problem z montażem tego większego czyli chyba nie idzie pomylić wewnętrznego z zewnętrznym:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał(a):

Tylko gdyby 1 był większy a drugi mniejszy to raczej byłby problem z montażem tego większego czyli chyba nie idzie pomylić wewnętrznego z zewnętrznym:hmm:

Uwierz mi, po tym ile razy poprawiałem po domorosłych mechanikach, można pomylić. W tym przypadku nie ma różnic w długości blachy, ale są różnice w sprężynach mocujących do zacisku. Wejść wejdzie, ale jeden klocek będzie latał i stukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby było śmieszniej, to na zdjęciu, które @exor wrzucił jest klocek zewnętrzny, na którym widać, że był zakładany do wewnątrz, bo ma odciśnięty okrąg od tłoczka (tak wiem, że to zdjęcie z neta).

Jeszcze 4 opcja mi przychodzi do głowy.

4. Wszystkie klocki na swoim miejscu, ale przy stukającym kole zacisk nie zahaczył za jarzmo na dole przy montażu. Da się tak przykręcić i bedzie wtedy luz, bo klocek odpycha.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

1. Klocki w tym układzie hamulcowym są 2 wewnętrzne i 2 zewnętrzne, a Ty założyłeś na jedną stronę po 2 wewn. i na drugą po 2 zewn.

 

No chyba nie mogłem tak zrobić. Musiałbym sporego młotka użyć lub innej większej siły.

Jest różnica w rozstawie sprężyn-blaszek.

Na foto stare klocki, różnica to jakieś 8mm.

 

obraz.png.648b93e6df45dd0d6d18519482778dc1.png

 

 

obraz.png.280647e5c9ca9a03f18702a00f7cb627.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, kaczorek79 napisał(a):

 

2. Kupiłeś nie te klocki. Tarcza jest 256 i 276 mm, klocki wyglądają niemal identycznie, ale jednak wymiary są inne.

 

 

 

textar 2263101 - kupiłem stąd - https://motostacja.com/p/TEXTAR-2263101

arona 2019, 110km, numer PR jaki "wyszedł z VINu" facetowi w aso: 1ZS Hamulce tarczowe przód (Geomet D).

Pan mi dał nawet nr klocków VW: Klocki P 2Q0698151Q.

 

Jeszcze przed założeniem koła finalnie zmierzyłem 'mniej więcej' średnicę tarczy, aby mieć na przyszłość wiedzę co kupić. Na pewno okolice 276 mm było.

Edytowane przez exor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

3. Kupiłeś dobre klocki, ale pudełko było otwarte i ktoś wcześniej podmienił zawartość (zdarza się w hurtowniach)

 

Nie kojarzę, raczej sam otwierałem. No nic, sprawdzę te numery może jeśli moje modyfikacje klocka nic nie pomogą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
20 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

4. Wszystkie klocki na swoim miejscu, ale przy stukającym kole zacisk nie zahaczył za jarzmo na dole przy montażu. Da się tak przykręcić i bedzie wtedy luz, bo klocek odpycha.

 

 

 

O tym mowa? To zahaczyło, nie chciała się przykręcić dolna prowadnica jeśli nie zahaczyło.

 

 

Clipboard02.jpg.593ee30228c199dafb6f1546276a82a0.jpg

 

Edytowane przez exor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, kaczorek79 napisał(a):

A żeby było śmieszniej, to na zdjęciu, które @exor wrzucił jest klocek zewnętrzny, na którym widać, że był zakładany do wewnątrz, bo ma odciśnięty okrąg od tłoczka (tak wiem, że to zdjęcie z neta).

 

nom, faktycznie, nie zwróciłem uwagi wcześniej.

foto przykładowe z neta.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, exor napisał(a):

 

No chyba nie mogłem tak zrobić. Musiałbym sporego młotka użyć lub innej większej siły.

Jest różnica w rozstawie sprężyn-blaszek.

Na foto stare klocki, różnica to jakieś 8mm.

 

obraz.png.648b93e6df45dd0d6d18519482778dc1.png

 

 

obraz.png.280647e5c9ca9a03f18702a00f7cb627.png

 

Da się bez użycia młotka.

17 minut temu, exor napisał(a):

 

textar 2263101 - kupiłem stąd - https://motostacja.com/p/TEXTAR-2263101

arona 2019, 110km, numer PR jaki "wyszedł z VINu" facetowi w aso: 1ZS Hamulce tarczowe przód (Geomet D).

Pan mi dał nawet nr klocków VW: Klocki P 2Q0698151Q.

 

Jeszcze przed założeniem koła finalnie zmierzyłem 'mniej więcej' średnicę tarczy, aby mieć na przyszłość wiedzę co kupić. Na pewno okolice 276 mm było.

Tak, masz tarcze 276 i nr PR: 1ZS

11 minut temu, exor napisał(a):

 

 

 

O tym mowa? To zahaczyło, nie chciała się przykręcić dolna prowadnica jeśli nie zahaczyło.

 

 

Clipboard02.jpg.593ee30228c199dafb6f1546276a82a0.jpg

 

O tym mowa. Przy lekko zużytej gumce prowadnicy można przykręcić bez zahaczenia zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wygląda, że na razie jest cisza, nie będę tego rozbierał teraz.

Moja modyfikacja polegała na tym co widać na foto. Punktakiem ze 2x i już nie lata. Spróbowałem najsampierw na starym klocku jak to będzie szło.

Na forum opla vectry też walczyli z czymś takim.

 

obraz.png.c101769a916e72f07c2f481bba19dfb2.png

Edytowane przez exor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.