Skocz do zawartości

Vdroop w gniazdku


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest akceptowalny spadek napięcia w gniazdku elektrycznym, po obciążeniu go prądem 10A?

 

Obwód zabezpieczony bezpiecznikiem 16A, więc pewnie na 2.5mm².

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, grogi napisał(a):

Jaki jest akceptowalny spadek napięcia w gniazdku elektrycznym, po obciążeniu go prądem 10A?

 

Obwód zabezpieczony bezpiecznikiem 16A, więc pewnie na 2.5mm².

 

A ile masz metrów tego przewodu do gniazdka?

Elektrykiem nie jestem, ale wg mnie przy 10A to nie powinno być zauważalne więc jeśli masz więcej niż 5-10V to albo jest tego przewodu bardzo dużo, albo jest za cienki, albo jest gdzieś niedokręcone połączenie które się upala - do sprawdzenia puszki po drodze i rozdzielnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, PawelW napisał(a):

A ile masz metrów tego przewodu do gniazdka?

 

Z 5-10m... Nie ja budowałem, wiec nie wiem jak dokładnie przewody są pociągnięte...

 

1 godzinę temu, PawelW napisał(a):

Elektrykiem nie jestem, ale wg mnie przy 10A to nie powinno być zauważalne więc jeśli masz więcej niż 5-10V

 

Ja też nie, dlatego pytam jaka jest norma. Mam właśnie 10V przy 10A. IMHO to za dużo... 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grogi napisał(a):

 

Z 5-10m... Nie ja budowałem, wiec nie wiem jak dokładnie przewody są pociągnięte...

Ja też nie, dlatego pytam jaka jest norma. Mam właśnie 10V przy 10A. IMHO to za dużo... 

 

Spróbuj namierzyć co się grzeje, bo 10V * 10A to jest 100W produkowanego ciepła. Jeśli to nie jest kwestia 20m zamurowanego cienkiego przewodu od lampki to coś gdzieś będzie gorące. Wyeliminuj na początku problem samego gniazdka i/lub wtyczki, jeśli tam się grzeje to wiesz gdzie szukać. Jeśli nie to pozostaje szukanie po nitce do kłębka gdzie dalej te przewody idą puszka po puszce.

Problem jest tylko w tym jednym gniazdku?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
35 minut temu, PawelW napisał(a):

 

Spróbuj namierzyć co się grzeje, bo 10V * 10A to jest 100W produkowanego ciepła. Jeśli to nie jest kwestia 20m zamurowanego cienkiego przewodu od lampki to coś gdzieś będzie gorące. Wyeliminuj na początku problem samego gniazdka i/lub wtyczki, jeśli tam się grzeje to wiesz gdzie szukać. Jeśli nie to pozostaje szukanie po nitce do kłębka gdzie dalej te przewody idą puszka po puszce.

 

 

 

Gniazdko/wtyczka jest ok. Nie grzeje się, nawet to długotrwałym obciążeniu. Mierzyłem napięcie też w drugim gniazdku, zaraz obok, po obciążeniu pierwszego - i spadek jest taki sam.  Więc spadek jest gdzieś na przewodach/złączeniach. 

  

35 minut temu, PawelW napisał(a):

Problem jest tylko w tym jednym gniazdku?

 

Nie, w całym pomieszczeniu gospodarczym. 

Edytowane przez grogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 16:57, grogi napisał(a):

 

Gniazdko/wtyczka jest ok. Nie grzeje się, nawet to długotrwałym obciążeniu. Mierzyłem napięcie też w drugim gniazdku, zaraz obok, po obciążeniu pierwszego - i spadek jest taki sam.  Więc spadek jest gdzieś na przewodach/złączeniach. 

  

 

Nie, w całym pomieszczeniu gospodarczym. 

Generalnie spadek napięcia musi być jak najmniejszy. Do 20w mocy oddawanej czyli 2v z 10a będzie jeszcze bajki. Jednak gdy spadek będzie większy to i moc grzewcza wzrośnie. Najczęściej spadek napięcia tworzy się na złączkach wago słabej jakości, luźnych wtyczkach czy niedokręconych śrubkach w szynach łączących..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.