Skocz do zawartości

Tablice tranzytowe


leszcz

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś z takimi?

Znalazłem kilka firm oferujących wynajem takich tablic, jednak informacje na ich stronach są dosyć pobieżne

 

https://www.akcyzawarszawa.pl/tablice-tranzytowe

 

https://tablicetranzytowe.com/tablice-tranzytowe-praktyczne-rozwiazanie-podczas-sprowadzania-pojazdu-z-zagranicy/

 

To są tablice polskie czy niemieckie?

Czy to na pewno legalne?

Jakieś minusy takiego rozwiązania?

 

Mógłbym sam się dowiedzieć kontaktując się z tymi firmami, ale dzisiaj niedziela. Dodatkowo zakładam że usłyszę od nich same zalety, a chciałbym się dowiedzieć o ew. problemach.

 

Potrzebne są mi do transportu auta na kołach z Niemiec.

 

pozdr.

 

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba są niemieckie z żółtym paskiem i OC

https://allegro.pl/oferta/niemieckie-tablice-zjazdowe-wywozowe-zolte-oc-5903497930

Lub z czerwonym kolekcjonerskie

https://allegro.pl/oferta/niemieckie-tablice-z-wazna-data-naklejki-5380582259

 

Ciekawe jak działa ubezpieczenie z tych pierwszych w razie wypadku?

 

Ostatnio coś się pozmieniało w polskim prawie i 👮 chyba sprawdza czy auto jest nie wyrejestrowane w kraju rejestracji.

Na wyklejankach z allegro to już droga jazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, leszcz napisał(a):

To są tablice polskie czy niemieckie?

Wygląda na to, że chodzi o tablice polskie tymczasowe ale nie wiem czy są właściwe do sprowadzenia samochodu zza granicy

Tablice tymczasowe wydawane są w celu :

 - przejazdu pojazdu związanego z konieczności dokonania badania technicznego lub naprawy,

 - wywozu pojazdu za granicę,

- przejazdu z miejsca zakupu lub odbioru pojazdu na terenie kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba są niemieckie z żółtym paskiem i OC
https://allegro.pl/oferta/niemieckie-tablice-zjazdowe-wywozowe-zolte-oc-5903497930
Lub z czerwonym kolekcjonerskie
https://allegro.pl/oferta/niemieckie-tablice-z-wazna-data-naklejki-5380582259
 
Ciekawe jak działa ubezpieczenie z tych pierwszych w razie wypadku?
 
Ostatnio coś się pozmieniało w polskim prawie i chyba sprawdza czy auto jest nie wyrejestrowane w kraju rejestracji.
Na wyklejankach z allegro to już droga jazda.
Widziałem tą pierwszą ofertę z allegro i interesują mnie tylko legalne rozwiązania

Natomiast z informacji zawartych na tych stronach
tranzytowe - bez nr. Vin, bez ważnego przeglądu, tablice trzeba zwrócić (kaucja), od 1 do 14 dni
żółte - skan dowodu rejestracyjnego, badanie techniczne, tablice bezzwrotne, na 5 dni

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że chodzi o tablice polskie tymczasowe ale nie wiem czy są właściwe do sprowadzenia samochodu zza granicy
Tablice tymczasowe wydawane są w celu :
 - przejazdu pojazdu związanego z konieczności dokonania badania technicznego lub naprawy,
 - wywozu pojazdu za granicę,
- przejazdu z miejsca zakupu lub odbioru pojazdu na terenie kraju.
Do polskich tymczasowych trzeba złożyć umowę/fakturę, 2 "dowody rejestracyjne", opłaconą akcyzę lub zaświadczenie o zwolnieniu (elektryk), ubezpieczenie i wydaje je urząd komunikacji właściwy dla miejsca zamieszkania właściciela pojazdu. Więc to na pewno nie polskie tymczasowe.

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, leszcz napisał(a):

Więc to na pewno nie polskie tymczasowe.

Niemieckie czerwone, tzn. z czerwonym paskiem (ausfuhrkennzeichen) są ważne od 15 dni do 12 miesięcy więc to na pewno nie te.

Żółte tylko 5 dni.

I jedne i drugie są przypisane do konkretnego samochodu więc nie wiem jak  można je wynajmować. Mówię to z całą pewnością, gdyż przerabiałem rejestrację na żółte i dostałem do nich Teil 1 (plus Teil 1 i Teil 2 do poprzednich tablic), a syn na czerwone i dostał Teil 1 i Teil 2. Jeżeli gdzieś piszą, że żółte nie są przypisywane to najzwyczajniej piszą nieprawdę, bo to zmieniło się w 2015 roku. Dodam jeszcze, że do wydania tablic czerownych urzędnik oglądał samochód i sprawdzał numery VIN. Zresztą na stronie berlińskiego kfz też piszą, że do wydania tablic konieczne jest przedstawienie samochodu.

Terminy ważności 31 dni i przedłużenie o 14 dni odpowiadają polskim tablicom tymczasowym.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wypożyczają niemieckie tablice komisowe dla handlarzy .

Pewnie firma zarejestrowana w De, która trudni się handlem autami.

Znajomy czasami zakłada takie blachy na wywóz z PL naprawionego auta z USA na sprzedaż w De. Tylko on ma brata co ma taki Autohandel w De i te same nazwiska.

Nie wiem jak do końca jest to legalne?

image.png.bea862bd24233fddde8d9f93dd641f10.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leszcz napisał(a):

 

Spotkał się ktoś z takimi?

Znalazłem kilka firm oferujących wynajem takich tablic, jednak informacje na ich stronach są dosyć pobieżne emoji53.png

 

https://www.akcyzawarszawa.pl/tablice-tranzytowe

 

https://tablicetranzytowe.com/tablice-tranzytowe-praktyczne-rozwiazanie-podczas-sprowadzania-pojazdu-z-zagranicy/

 

To są tablice polskie czy niemieckie?

Czy to na pewno legalne?

Jakieś minusy takiego rozwiązania?

 

Mógłbym sam się dowiedzieć kontaktując się z tymi firmami, ale dzisiaj niedziela. Dodatkowo zakładam że usłyszę od nich same zalety, a chciałbym się dowiedzieć o ew. problemach.

 

Potrzebne są mi do transportu auta na kołach z Niemiec.

 

pozdr.

 

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

No trochę ta firma naciąga fakty, jeśli dobrze zrozumiałem to oni zajmują się poprostu przywozem kupionych aut z zagranicy. Myślę że jeśli się z nimi skontaktujesz to wezmą od Ciebie upoważnienie do przewiezienia auta i czasowej rejestracji(czyli czerwone tablice). Chyba że chodzi jeszcze o jakieś obce tablice, chodź czas 30 dni plus 14 dodatkowe pasuje mi do naszych.

Edytowane przez dobromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wypożyczają niemieckie tablice komisowe dla handlarzy .
Pewnie firma zarejestrowana w De, która trudni się handlem autami.
Znajomy czasami zakłada takie blachy na wywóz z PL naprawionego auta z USA na sprzedaż w De. Tylko on ma brata co ma taki Autohandel w De i te same nazwiska.
Nie wiem jak do końca jest to legalne?
image.png.bea862bd24233fddde8d9f93dd641f10.png
' Kiedy zdecydujesz się na wynajęcie naszych tablic tranzytowych, dostaniesz od nas
Komplet tablic tranzytowych;
zieloną kartę z OC;
dowód rejestracyjny do uzupełnienia wraz z książką serwisową;
🪪upoważnienia kierowcy/ów;
tłumaczenie dokumentów oraz przepisów Unii Europejskiej."


"Wynajmując tablice tranzytowe PAMIĘTAJ, że:
komplet tablic tranzytowych służy tylko i wyłącznie do poruszania się z punktu A do B, według wpisu umieszczonego w zielonej książce
Zabrania się poruszania na komplecie tablic tranzytowych w ramach codziennego życia prywatnego, zawodowegoz niezwiązanego z przetransportowaniem pojazdu z punktu A do punktu B "


I gdzieś jeszcze widziałem zapis że w dokumentach jest wpisany kierowca który może się na tych tablicach poruszać, a przy droższej opcji kierowców może być 1-3 lub przy najdroższym rozwiązaniu - bez limitu


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, leszcz napisał(a):

To są węgierskie tablice tranzytowe

 

 


pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie chciał bym aby taki kierowca na tych tablicach spowodował kolizję na moim pojeździe. Od razu trzeba dzwonić po 🐕🐶

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.