Skocz do zawartości

Radio


Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja elektryczna jest we wszystkich autach taka sama. Przewody do głośników tylnych są podprowadzone. Nie ma w nich sygnału. Z tyłu radia w miejscu gdzie podpięte są głośniki jest wmontowana zaślepka, która wysyła sygnał tylko na zestaw głośników do przodu. Należy wyjąć zaślepkę i wtedy sygnał popłynie do wszystkich głośników ( kabli). Radio ma tylko 20W mocy i przy obecnym podłączeniu sygnał rozchodzi się na 2 X 10W, jeśli podłączysz głośniki z tyłu to uzyskasz 4 x 5W. W momencie wyjęcia zaślepki w funkcjach radia pojawi sie nowe ustawienie "Load", które należy ustawić w pozycji "ON".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz chcąc podłączyc głosniki musze.Zainstalowac je i podpiac z tyłu kablami.A potem wyjac radio i podpiac tam znajdujace sie kable do radia?i bedzie wszystko grało pieknie?A na koncu tych przewodów sa kosteczki.Sory za takie banalne pytania,ale nie chce wybebeszyc wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam wymiarów głośników, ale to znajdziesz w instrukcji obsługi auta, pamietam tylko, że to są takie owalne, następny ważny parametr to opór i moc, powinny posiadać opór nie większy niż 8 omów i moc co najmniej 4 W. Zacznij jednak od wyjęcia radia i demontażu zaślepki. Jak będziesz miał włączony sygnał na kablu to bedziesz miał pewność , że wszystko jest tak jak opisałem. Fiata robił różne ciekawe modyfikacje i np. klocki hamulcowe występują do bravy w 26 odmianach (przez 6 lat produkcji auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie we wszystkich auta jest tak jak napisales bo u mnie te kable nie wchodza do kostki za radiem i ogolnie poszukiwania gdzie sie koncza za radiem spelzly na niczym co zaowocowalo calkiem nowa instalacja do tylnych glosnikow - koszt wykonania ok 20 plnow + jakies 1,5 godz wlasnej roboty smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niestety nie we wszystkich auta jest tak jak napisales bo u mnie

> te kable nie wchodza do kostki za radiem i ogolnie poszukiwania

> gdzie sie koncza za radiem spelzly na niczym co zaowocowalo

> calkiem nowa instalacja do tylnych glosnikow - koszt wykonania

> ok 20 plnow + jakies 1,5 godz wlasnej roboty

Witam!

Mi jeden z kolegów z kącika podpowiedział gdzie te kable się kończą i faktycznie tam je znalazłem.

pod pokrywką skrzynki bezpieczników jest kostka łącząca przednią i tylną wiązkę elektryczną w aucie. kable kończą sie w tej wiązce.

dokupiłem na allegry końcówki do kostek fiatowskich i pociągnełem z tamtąd kabelki do radia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Mi jeden z kolegów z kącika podpowiedział gdzie te kable się kończą i

> faktycznie tam je znalazłem.

> pod pokrywką skrzynki bezpieczników jest kostka łącząca przednią i

> tylną wiązkę elektryczną w aucie. kable kończą sie w tej wiązce.

> dokupiłem na allegry końcówki do kostek fiatowskich i pociągnełem z

> tamtąd kabelki do radia.

> Pozdrawiam

ja jak pytalem na kaciku to nie bylo tu nikogo tak uprzejmego coby dokladnie poinformowac sciana.gif a na ich poszukiwaniu stracilem godzine zycia po czym wyjalem z bagaznika wczesniej zakupione 15 m kabla (kupilem zanim zajzalem za wykladzine w bagazniku mlot.gif ) i wzialem sie do roboty devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koledzy prosze szybko o pomoc"jak wyjąc te radio"bo juz szaleje?????

Nożami stołowymi ew. specjalnymi blaszkami dostajesz się w szczeliny po bokach. Dwa zaczepy na stronę. Odpinasz jedną stronę, klinujesz, odpinasz drugą stronę, voila!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.