Skocz do zawartości

zgubilem tablice rej - co dalej?


kozmin

Rekomendowane odpowiedzi

> czyli jezdzic nie moge

Nie, nie możesz. Brakuję Ci niezbędnych dokumentów (a komplet tablic wraz z nalepkami to dokument). W razie kontroli grozi:

1. Mandat

2. Odholowanie auta na parking policyjny (niedopuszczenie do ruchu ze względu na brak wymaganych dokumentów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli jezdzic nie moge

Nie, nie możesz. Z treści twojego posta nie wynika czy zgubiłeś jedną tablicę czy obie, w przypadku kontroli drogowej przy braku jednej tablicy jeszcze sie jakos wytłumaczysz, ale przy braku obu to juz będzie cieńko.

W urzędzie komunikacji po wypełnieniu kilku druczków /i oczywiscie zapłaceniu odpowiedniej sumki/ dostaniesz nowe tablice od ręki /obie/ albo swist z który możesz podróżować bez jednej tablicy do czasu wydania nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie możesz. Brakuję Ci niezbędnych dokumentów (a komplet tablic

> wraz z nalepkami to dokument). W razie kontroli grozi:

> 1. Mandat

> 2. Odholowanie auta na parking policyjny (niedopuszczenie do ruchu ze

> względu na brak wymaganych dokumentów)

kurde, czyli samochod mam unieruchomiony, niech to klnie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przedniej mi brakuje,

> urzad zamkniety do poniedzialku

To jedź na policję. Zgłoszenie kradzieży /bo kradzież a nie zgubienie zgłaszasz !!!/ przyjmą Ci zawsze. A jak juz masz taki protokoł tego zgłoszenia, to zawsze możesz sie nim pochwalić kontrolującemu cię policjantowi, napewno nie bedzie Ci czynił wstrętów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na policji, dali swistek ale powiedzieli, ze tylko teoretycznie moge na nim jechac, bo wszystko zalezy od policjanta. jak spotkam takiego jak tu ost ktos opisywal, to strace dowod i auto bede wiozl do domu na lawecie.

nie wiem co dokladnie mowi prawo, ale policja je stosujaca jak widac pokazuje ze jedyne co wiadomo, to ze nic nie wiadomo angryfire.gif

jade czym innym i mam to gdzies, dzieki wszystkim za pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak w temacie, co sie w takiej sytuacji robi?! ktos mial cos

> takiego?! licze na pilna pomoc

Jako, że chwilowo pracuję w wydziale komunikacji to podpowiem co wiem zlosnik.gif

W przypadku zgubienia jednej tablicy, czy dwóch sprawa wygląda tak samo- należy wyrobić nowe tablice.

Powodem tego jest brak możliwości (as raczej chęci ze strony państwa) wyrobienia starszych tablic - teraz robi się tylko unijne.

Mając w łapce:

DR Kartę Pojazdu jeśli była wydana, zaśwadczenie od policji(albo i niekoniecznie nie pamiętam.),

oraz współwłaściciela(jeśli takowy jest) wybnieramy się do W. Komunikacji.

Teraz czekamy coś koło 2 tyg. i voila.

Aha można poprosić o tablice czasowe,

ale to kosztuje ponad 100 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przedniej mi brakuje,

> urzad zamkniety do poniedzialku

przełóż tylną na przód i jazda! cool.gif zdejmij zapinkę z tylnej ze to niby WŁAŚNIE DZISIAJ zgubiłeś. musiałbyś mieć pecha zeby policial.gif za tobą jechała i chciałoby się im ciebie zatrzymywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.