Skocz do zawartości

Gumy na STABILIZATORZE


srobaszek

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam. Mam pytanko czy wymieniał ktoś może zewnętrzne gumy na

> stabilizatorze?? Czy są problemy przy wymianie i może ktoś ma

> jakąś małom instrukcje i ile kosztują takie gumy??

> Pozdrowienia

Witam. Ja wymieniałem. Płaciłem po 25zl/szt. Jeżeli chodzi o wymiane to nie ma większego problemu. Należy przy wymianie gum zewnętrznych odkręcić mocowanie stabilizatora na gumach wewnętrznych. Mi zmiana wszystkich 4 gum na stabilizatorze zajęła 1godz. Pod warunkiem, że nie ukręcisz gwintów to wymiana jest prosta. Instrukcja obsługi raczej sie nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. Ja wymieniałem. Płaciłem po 25zl/szt. Jeżeli chodzi o wymiane

> to nie ma większego problemu. Należy przy wymianie gum

> zewnętrznych odkręcić mocowanie stabilizatora na gumach

> wewnętrznych. Mi zmiana wszystkich 4 gum na stabilizatorze

> zajęła 1godz. Pod warunkiem, że nie ukręcisz gwintów to wymiana

> jest prosta. Instrukcja obsługi raczej sie nie przyda.

25 to cena za te środkowe?

ja kupiłem dzisiaj zewnetrzne oryginał za zawrotne 8,9zł/szt. podczas wymiany fotki porobie to może jakiś manual wyjdzie. czynność naprawde prosta i warto troszke się pomęczyć żeby zaoszczędzić na banalnym montażu.

BTW

w naszych autkach koszty tych gumek są minimalne, ale w innych markach czasami przyprawiają o zawrót głowy. pisze z doświadczenia bo mam też reno clio II. stąd wiem ze istnieje możliwość jakiejś modyfikacji takich gum(nie każdy kształt) tak żeby działały w sposób zadowalający(cichy). przy okazji mojej wymiany oblukam jak to wygląda. mam pewne wyobrażenia takiej naprawy, ale mimo to zapytam: Czy spotkaliście sie z takimi działaniami, a jeśli tak to na czym polegały??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przygotuj się na ukręcenie śrub. Poza tym powinno być wszystko ok.

> 25zł to jakaś cena z kosmosu. Potwierdzam słowa kolegi Kabz'a -

> te gumy kosztują około 9zł/szt. (sam kupowałem - oczywiście

> Łódź, Auto-sam).

ej manic wcale nie z kosmosu. te zewnętrzne kosztują 9zł ale te dwie pod podwoziem już faktycznie 25 pytałem sie wczoraj w AS, tylko że to są oryginały w torebce sygnowanej Fiat&Lancia.

co do ukręcenia to faktycznie trzeba mieć pod ręką wiertare i gwintownik 8, oraaz oczywiście cocacole o temperaturze 40stopni(lać obficie przez dobrą godzinę).

ja nie ukręce bo mi 2 tyg temu zdejmowali wahacze i mam świeze śrubki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jeszcze jedno pytanie. Czy te gumy idzie wymienic dzwigając auto

> na lewarku i sciągając koło czy trzeba miec kanał lub

> podnośnik???

boczne można zmienić podnosząc tylko na lewarku, natomiast reszte to raczej trzeba mieć dostęp od spodu. jeśli ktoś potrafi pracować leżąc to jest to do zrobienia na podniesionym przodzie. ja mam w garażu dwie wysokości podłogi i łagodny próg stawiam więc tak auto że po podniesieniu przodu mam sporo miejsca do pracy.

jak poczekasz z dwa tygodnie to opublikuje maual ze zmiany, dowód na to że nie warto płacić za tak banalną naprawę. w załączniku fotka kupionych wczoraj skrajnych gum do stabilizatora, nie dajcie się naciagać to co na focie kosztowało 8,9zł/szt. znam sklepy gdzie takie gumki żemieślnicze kosztują ponad 20zł/szt sick.gif jeśli ktoś nie posiada warunków lub ochoty tego robić to niech szuka fachmana, ale według mnie całkowity koszt takiej operacji nie powienien wynieść więcej niż dwie dychy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ej manic wcale nie z kosmosu. te zewnętrzne kosztują 9zł ale te dwie

> pod podwoziem już faktycznie 25 pytałem sie wczoraj w AS, tylko

> że to są oryginały w torebce sygnowanej Fiat&Lancia.

> co do ukręcenia to faktycznie trzeba mieć pod ręką wiertare i

> gwintownik 8, oraaz oczywiście cocacole o temperaturze

> 40stopni(lać obficie przez dobrą godzinę).

> ja nie ukręce bo mi 2 tyg temu zdejmowali wahacze i mam świeze śrubki

Pewnie jest jak piszesz, ale zwykle stuki są wynikiem zużycia tych gumek na samych końcówkach przy wachaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie jest jak piszesz, ale zwykle stuki są wynikiem zużycia tych

> gumek na samych końcówkach przy wachaczu.

waytogo.gif i dlatego kupiłem właśnie te

gadałem z kolesiem w AS i z innymi forumowiczami na AC. panuje sprawdzona opinia że zużywają się tylko skrajne gumy stabilizatora i przednie małe tulejki wahaczy.

ja mam pewne obawy że u mnie padły też te niezniszczalne wink.gif bo stuki o podwozie wyraźnie odczuwam na stopach. po wymianie przednich tulejek jestem w stanie ustalić dokładnie skąd pochodzą. jak zrobi się wyraźnie ciepło to założe te gumki i sam wyciągne wnioski czy aby tylko one się zużywają.

pozdrawiam Kabz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze cos takiego ze podczas jazdy kirownica troche się trzęsie na boki i wydaje mi sie ze trzesie całym samochodem. Czy moze jest to od tych gum czy moze tez od czegos innego??? Jak uważacie od czego może to być podobno zawieszenie jest wpożądku jedynie te gumy do wymiany.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam jeszcze cos takiego ze podczas jazdy kirownica troche się trzęsie

> na boki i wydaje mi sie ze trzesie całym samochodem. Czy moze

> jest to od tych gum czy moze tez od czegos innego??? Jak

> uważacie od czego może to być podobno zawieszenie jest wpożądku

> jedynie te gumy do wymiany.

> Pozdrowienia

może opona jest krzywa itrzepie kołami hmm.gif

albo wystarczy koła wyważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może opona jest krzywa itrzepie kołami

> albo wystarczy koła wyważyć

No niewiem kiedys w tico miałem prawie tak samo i była to opaona, a te które mam w sienie nie są najnowsze. Czy idzie sprawdzic jakoś czy to jest wina opony. Prosze o jakąś instrukcje.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niewiem kiedys w tico miałem prawie tak samo i była to opaona, a

> te które mam w sienie nie są najnowsze. Czy idzie sprawdzic

> jakoś czy to jest wina opony. Prosze o jakąś instrukcje.

> Pozdrowienia

Podjedź na wyważenie i niech sprawdzą czy ma bicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niewiem kiedys w tico miałem prawie tak samo i była to opaona, a

> te które mam w sienie nie są najnowsze. Czy idzie sprawdzic

> jakoś czy to jest wina opony. Prosze o jakąś instrukcje.

> Pozdrowienia

jakie masz opony,jaka marka,Dębica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niewiem kiedys w tico miałem prawie tak samo i była to opaona, a

> te które mam w sienie nie są najnowsze. Czy idzie sprawdzic

> jakoś czy to jest wina opony. Prosze o jakąś instrukcje.

> Pozdrowienia

autko na lewarek

i powoli kręcić kółkiem,może coś wyjdzie,a jak nie to do oponiarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to sie pochwal co wyczaiłeś

No i wreszcie znalazłem na to czas i ściągłem koło ale zabardzo nic nie było widac więc założyłem zapas. No i śmiga jak nowy!! Tylko musze podjechac jeszcze do oponiarza zeby wyczaił co z tą oponą.

Pozdrowienia yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem te gumy na stabilizator po 11zł/szt na stronce

> http://www.automotosklep.home.pl/witryna_ie.htm i niewiem czy to

> drogo czy tanio. No i czy nie lepiej kupic orginalnych

> fiatowskich??

Przy tak małym wydatku ja bym nie oszczędzał. Kupisz podróby i okaże się, że za 10tys km bedziesz miał znowu ten sam problem. Ja kiedyś kupiłem własnie te gumy podróbki i padły szybko. Polecam oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przy tak małym wydatku ja bym nie oszczędzał. Kupisz podróby i okaże

> się, że za 10tys km bedziesz miał znowu ten sam problem. Ja

> kiedyś kupiłem własnie te gumy podróbki i padły szybko. Polecam

> oryginały.

A nie orientuje się ktoś ile takie gumy kosztują w ASO i czy jeszcze gdzies idzie kupic orginały poza ASO.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie orientuje się ktoś ile takie gumy kosztują w ASO i czy jeszcze

> gdzies idzie kupic orginały poza ASO.

> Pozdrowienia

czytaj dokładniej to co pisze się w wątku, kupiłem oryginalne za 8,9zł sztuka i zamieściłem fotkę swojego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj postanowiłem zmienić zakupione wcześniej gumki stabilizatora. uzbroiłem sie w ciepłą cocacolę(pomocna do odkręcenia zapieczonych śrubek), klucz nasadkowy 13 oraz lewarek i klucz do kół. po zdjeciu koła objawia nam sie blaszka umieszczona na wahaczu, która przykrywa gume stabilizatora:

stab17px.jpg

śruby należy obficie skroplić czymś pomocnym co ułatwi ich odkręcenie. po odkręceniu śrubek ściągamy blaszysko i zabieramy sie do wyciągania starej gumki. konieczne jest tutaj manewrowanie całym stabilizatorem bo przegub homokinetyczny mocno przeszkadza. tak wyglada w trakcie ściągania zużytej gumy:

stab26lr.jpg

potem nakręcamy blachę, sugeruje ją najpierew przeczyścić bo u mnie było mase syfu. po założeniu wygląda to tak:

stab38xo.jpg

pozostaje teraz tylko założyć koło i cieszyć sie ciszą zawieszenia. koszty: gumy oryginalne 18zł i robocizna we własnym zakresie. czas pracy około 30min wszystko. oszczędność: mniej wiecej kilkadziesiąt złotych wiec warto troche łapki pobrudzić. wymiana do zrobienia na parkingu pod blokiem. fotki gum z opakowaniem znajdziecie w któryms moim poscie.

jak sie nadaje to można podwiesić, pozdrawiam Kabz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Serdeczne dzięki za manuala ja planuje wymiane na poniedziałek.

> Pozdrowienia

waytogo.gif

powodzenia, ale uważaj z nakrętkami żeby ich nie ukręcić mocno cocacola zlac albo śakimś iniejszym czymsiś zlosnik.gif

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapodam, jutro na mamuale

waytogo.gif

mam jeszcze natrzaskane fotuff z montazu zamka w drzwiach, złodzieje mi wyrwali i przy okazji zakładania porobiłem. umieszcze na serwerku strzałkuff narobie i na dniach ukulam następny manualik. wiele mi umkneło bo aparatu przy takich okazjach nie używałem sciana.gif dopiero teraz cykam wsysko co działam w autku.

pozdro Kabz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.