Skocz do zawartości

czas wymiany elem: Uszczelka pod głowicą


exponat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam takie 2-3 pytania:

1. Ile czasu trwa wymiana uszczelki pod głowicą w Unochodzie 0.9 ?

2. Ile mniej więcej by mnie to kosztowało ?

3. Czy po wymianie uszczelki pod głowicą zalecana jest jeszcze jakaś dodatkowa czynność np: wymiana oleju?

W warszawskim Carmanie powiedziano mi, że nie wiedzą bo by musieli obejżeć silnik (nie wiem po co).

Z góry wielkie dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 903 więc u mnie żeby zdjąć głowicę trzeba troszkę rozebrać osprzętu i w 899 jest tego troche, a nawet więcej. Tak więc spokojnym tempem to myślę, że z pół godzinki trwa przygtowanie do zdjęcia głowicy, samo ściąganie też sekunde potrwa, ponieważ trzeba rozkręcić całe to ustrojstwo, które jest "atakowane" przez popychacze zlosnik.gif - 20 minut. Jak już zdejmiesz to będziesz musiał oczyścić powierzchnię bloku silnika i powierzchnię głowicy ze starej uszczelki. Dlatego, że ta cholera się "przykleja" to bloku i głowicy, a potem trzeba ją po kawałku "zeskrobywać" - uwaga! zeskrobywać napisałem w cydzysłowiu, ponieważ nie możesz niczym poryskować powierzchni. Rozmiękczasz uszcelką, a raczej jej pozostałości rozpuszczalnikiem nitro a następnie na przykład kawałkiem miękkiego plastiku niczym "szpatułką" zciągasz resztki uszczelki - IMO może to potrwać nawet godzinkę. Zaleca się planowanie głowicy przy jej demontażu. Jełśi jest bezmała idealna i planowanie nie było konieczne to i tak szlif będzie mikroskopijny więc nic nie stracisz poza około 50 zł. Nowa uszczelka to koszt bodajże max 30 zł (już nie pamiętam ale może nawet około 20 zł płaciłem za swoją) i to firmy Getz, a więc nie jest to jakiś tam najtańszy szajs. Teraz jeśli nie chcesz już nic innego robić z motorem to zakładasz uszczelkę wkładając tulejki "centrujące" czy to się one nazywają, nakładasz głowicę i przykręcasz ją śrubami w ściśle określonej kolejności (trzeba jej przestrzegać żeby nie zkrzywić gładzi głowicy). Uszczelka Getz'a ma już nałożony fabrycznie silikon więc nie trzeba już go dawać. Potem wodwrotnej kolejności skręcasz silnik więc można orientacyjnie powiedzieć, że zajmie Ci to znowu z godzinkę.

Ad1. usuwając pozostałości uszczelki zatkaj cylindry (w bloku) czystymi bawełnianymi szmatkami żeby nic Ci tam nie wpadło.

Ad2. u mnie nie była dokręcana głowica po zagrzaniu i Tobie też nie radzę, mam "na swoim podwórku" autka w których była zmieniana uszczelka pod głowicą i nie dokręcano głowicy po zagrzaniu, a wszystko śmiga ja Bóg przykazał.

Czas zależy ściśle od przygotowania majstra, czy ma wpawę, czy nie. Ale myśle, że taki z wprawą średnio na jeża da rade w 3 godziny. A głowicę oddajesz około 9 do roboty i możesz po południu odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi poszła uszczelka pod głowicą to zakupiłem:

-uszczelka pod głowiće

-uszczelki pod kolektory

-uszczelniacze trzonków zaworowych

-nowe szpilki, bo stare przeważnie sie wyciągają

-olej

-płyn chłodniczy

-zrobiłem szliwf głowicy

Wszystko razem z robotą trwało około doby i kosztowało 450 zeta.

Warto jeszcze sprawdzić luzy zaworowe. Ewentualnie wymienić płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W warszawskim Carmanie powiedziano mi, że nie wiedzą bo by musieli

> obejżeć silnik (nie wiem po co).

Wiesz co, omijaj tego Carmana...

W ogóle to zalecam omijanie stacji tego typu. Nawet do wymiany opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej...jaki uprzedzony shocked.gif wiem o co biega...zrobilbym to sam gdyby nie bylo to dla mnie takie skomplikowane...ale z pomoca moze mi sie uda. Pytałem tylko tak z ciekawosci czy opłaca mi sie samemu bawic tym (czasowo) czy lepiej oddac do mechanika, ale chyba poświęce przyszły weekend po szkole i ze szwagrem się za to wezme, poczekamy zobaczymy.

Wielkie dzięki za odpowiedzi...jesteście super:) bow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.