Skocz do zawartości

Jakość ON


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupowania (w zasadzie już to zrobiłem) oleju napędowego od znajomego. Jest przedstawicielem handlowym i sobie dorabia w ten sposób. Czy da się jakoś w domowy sposób określić jakoś ON?

Czy można rozcieńczyć olej napędowy - jeśli tak, czy bedzie to widoczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość kupowania (w zasadzie już to zrobiłem) oleju napędowego

> od znajomego. Jest przedstawicielem handlowym i sobie dorabia w

> ten sposób. Czy da się jakoś w domowy sposób określić jakoś ON?

> Czy można rozcieńczyć olej napędowy - jeśli tak, czy bedzie to

> widoczne?

Można rozcieńczyć, równie dobrze zamiast ON może być odbarwiony opał, albo olej opałowy niebarwiony( też taki można kupić) i kążdą z tych kombinacji bardzo ciężko odróżnić od siebie w warunkach domowych.

Ale co myślisz ze ten znajomy jęździ na jakimś syfie? Jak cena przyzwoita, to bym zaryzykował raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak dobry to jest znajomy smile.gif

Z praktyki moich znajomych, jeżeli to jest odbarwiony opał, to z pewnością odbije ci się to na spalaniu - wyraźnie większym niż zwykłego ON. Myślę, że zwiększone zużycie paliwa będzie wykładnią jego jakości. A z kolei jeśli paliwo jest chrzczone olejem jadalnym (taki sam kolor jak zwykłego ON), to z pewnością to poczujesz z wydechu.

Pozdrawiam

> Mam możliwość kupowania (w zasadzie już to zrobiłem) oleju napędowego

> od znajomego. Jest przedstawicielem handlowym i sobie dorabia w

> ten sposób. Czy da się jakoś w domowy sposób określić jakoś ON?

> Czy można rozcieńczyć olej napędowy - jeśli tak, czy bedzie to

> widoczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na syfie raczej nie jeździ, no chyba że na BP syf można kupić. Sęk w tym, że nie mam pewności czy on dodatkowo tego nie rozcieńcza. Wczoraj zalałem do baku 10 l - zwróciłem tylko uwage na to, że olej był bardziej jasny/przezroczysty i nie wiem czy jest to powód do zmartwienia. Wiem np, że BP Ultimate jest jaśniejszy od zwykłego ON (zwykły diesel jest bardziej żółty od ultimate'a) no ale pewności nigdy nie mam, czy to rzeczywiście jest Ultimate, czy mix diesla z wodą - da się w ogóle rozcieńczyć ON przez H20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość kupowania (w zasadzie już to zrobiłem) oleju napędowego

> od znajomego. Jest przedstawicielem handlowym i sobie dorabia w

> ten sposób. Czy da się jakoś w domowy sposób określić jakoś ON?

> Czy można rozcieńczyć olej napędowy - jeśli tak, czy bedzie to

> widoczne?

zapal ją i zobacz jaka jest roznica w stosunku do sprawdzonego. jak zostawi jakies syfy, albo bedzie dziwnie dymilo to mieszane jakies. ja bym tam dolal OR i sie nie przejmowal cool.gif. teraz liczy sie cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość kupowania (w zasadzie już to zrobiłem) oleju napędowego

> od znajomego. Jest przedstawicielem handlowym i sobie dorabia w

> ten sposób. Czy da się jakoś w domowy sposób określić jakoś ON?

> Czy można rozcieńczyć olej napędowy - jeśli tak, czy bedzie to

> widoczne?

wlej próbkę tego oleju do przeźroczystego naczynia , zostaw na noc i zobacz czy na dnie będą widoczne są jakieś inne frakcje spineyes.gif . To taki prosty test na zawartość "rozcieńczalników" niekoniecznie rozpuszczalnych w ON zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.